Ухвала суду № 93562273, 15.12.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.12.2020
Номер справи
640/12755/20
Номер документу
93562273
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А

15 грудня 2020 року м. Київ № 640/12755/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., здійснюючи розгляд адміністративної справи

за позовом до третя особаГавришівської сільської ради Вінницького району Вінницької області Кабінету Міністрів України Вінницька міська радапровизнання протиправним та скасування розпорядження від 06.05.2020 №512-р,ВСТАНОВИВ:

Гавришівська сільська рада Вінницького району Вінницької області звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Кабінету Міністрів України про визнання протипранвим та нечинним розпорядження від 06.05.2020 №512-р, визнання протипранвим та нечинним розпорядження від 12.06.2020 №707-р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.06.2020 позовну заяву залишено без руху. Позивач у встановлені судом строки усунув недоліки позовної заяви, зокрема, визначився із належним відповідачем у даній справі та уточнив позовні вимоги.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.06.2020 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі №640/12755/20 та призначено підготовче засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.08.2020 прийнято до розгляду заяву представника позивача про збільшення позовних вимог від 26.07.2020 в адміністративній справі №640/12755/20.

Через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва 11.12.2020 від Вінницької міської ради надійшла заява про вступ у справу третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, в якій заявник просить суд залучити Вінницьку міську раду в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача у справі №640/12755/20 за позовом Гавришівської сільської ради Вінницького району Вінницької області до Кабінету Міністрів України про визнання протипранвим та нечинним розпорядження від 06.05.2020 №512-р, визнання протипранвим та нечинним розпорядження від 12.06.2020 №707-р. Вказана заява обгрунтована тим, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №707-р до складу Вінницької міської територіальної громади входять Вінницька, Вінницько-Хутірська, Великокрушлинецька, Гавришівська, Деснянська, Малокрушлинецька, Писарівська, Стадницька територіальні громади. Місцеві ради та голови рад, які входять до складу Вінницької територіальної громади згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 №512-р, від 12.06.2020 №707-р втратили свої повноваження внаслідок набуття повноважень депутатами Вінницької міської ради, Вінницьким міським головою, обраних на перших місцевих виборах 25.10.2020.

В підготовчому засіданні 14.12.2020 суд дійшов висновку про залучення Вінницької міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача у справі №640/12755/20, з огляду на наступне.

06.12.2020 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17.11.2020 №1009-ІХ, яким доповнено Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», з-поміж іншого, пунктом 6-1 Розділу 5 «Прикінцеві і перехідні положення».

Зазначений вище пункт врегламентовує процес реорганізації представницьких органів місцевого самоврядування - рад, їх виконавчих комітетів включених до складу територій громад відповідно до зазначених вище розпоряджень Кабінету Міністрів України. Також пп. 4 п. 6-1 Розділу 5 «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в редакції Закону України від 17.11.2020 №1009-ІХ визначено, що сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту.

За таких обставин, в розрізі положень зазначених вище нормативно- правових актів, в тому числі оскаржуваних розпоряджень Кабінету Міністрів України, Вінницька міська територіальна громада (представницьким органом якої є Вінницька міська рада) є правонаступником Вінницько-Хутірської, Великокрушлинецької, Гавришівської, Малокрушлинецької, Писарівської, Стадницької територіальних громад.

Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дасть змогу третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази і надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.

Таким чином, необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є стороною у справі.

З урахуванням викладеного, оскільки судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки Вінницької міської ради, суд прийшов до висновку щодо залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Вінницьку міську раду (21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59).

Керуючись статтями 49, 51, 165, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Вінницьку міську раду (21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59).

2. Зобов`язати позивача протягом трьох днів з дня отримання ухвали надіслати копію позову для третьої особи, докази надсилання надати суду.

3. Запропонувати третій особі протягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали надати суду пояснення або відзив на підтримку або заперечення проти позову.

Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Іщук І.О.