
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
16 грудня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2996/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі № 360/2996/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області про визнання бездіяльності незаконною, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
15 грудня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» надійшла заява ОСОБА_1 (далі – позивач, заявник) про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі № 360/2996/20 в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та таким, що порушує права позивача, рішення Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області, прийнятого на виконання Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року у справі 360/2996/20, про відмову у призначенні допомоги при народженні дитини;
- постановити окрему ухвалу, в якій зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області у строк протягом 10 календарних днів з моменту набрання законної сили окремою ухвалою прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини ОСОБА_2 та здійснити відповідні виплати у розмірі, що передбачений Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми»;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області у строк протягом 15 календарних днів з моменту набрання законної сили окремою ухвалою надати до суду звіт про виконання окремої ухвали.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до частин другої та третьої статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року у справі № 360/2996/20 позовні вимоги ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання як ВПО: АДРЕСА_2 ) до Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області (код за ЄДРПОУ 24205528, місцезнаходження: 93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Малиновського, буд. 22а) про визнання бездіяльності незаконною, зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково; визнано протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради щодо відмови в призначенні допомоги ОСОБА_1 при народженні дитини; зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області повторно розглянути електронну заяву ОСОБА_1 від 06 листопада 2019 року № 1911042207847461 стосовно призначення допомоги при народженні дитини, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з урахуванням висновків суду; у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Відповідно до мотивувальної частини рішення, позивачу відмовлено у задоволенні заяви щодо застосування положень статті 382 КАС України.
03 грудня 2020 року позивачем через підсистему «Електронний суд» подано заяву про видачу виконавчого листа.
З супровідним листом за вихідним номером 360/2996/20/32307/20 від 04 грудня 2020 року позивачу направлено рішення суду з відміткою про набрання законної сили та виконавчий лист в адміністративній справі № 360/2996/20.
З матеріалів справи вбачається, що позивач не звертався до Державної виконавчої служби із заявою про звернення до виконання рішення суду від 12 жовтня 2020 року.
23 листопада 2020 року позивач звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області із заявою до Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області.
Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області листом № 417-03147 від 11 грудня 2020 року розглянувши заяву, відмовило у її задоволенні.
Суд звертає увагу, що рішенням суду від 12 жовтня 2020 року у справі № 360/2996/20 зобов`язано відповідача розглянути електронну заяву ОСОБА_1 від 06 листопада 2019 року № 1911042207847461.
Суд наголошує, що в заяві про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 360/2996/20 в прохальній частині (пункт 3 та 4) позивачем фактично заявлено нові позовні вимоги, які не були предметом розгляду у справі № 360/2996/20.
З урахуванням викладеного, на думку суду, оскарження дій Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області з приводу розгляду заяви від 23 листопада 2020 року може бути предметом розгляду у новій адміністративній справі за умови звернення позивача до суду з відповідним позовом.
Посилання позивача на норми статті 383 КАС України, суд вважає безпідставними, оскільки встановлення судового контролю регулюється статтею 382 КАС України.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи, що заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі № 360/2996/20 містить істотні недоліки, які перешкоджають її розгляду в десятиденний строк у судовому засіданні, а також, враховуючи, що вона фактично містить у собі нові позовні вимоги, тобто, подачею вказаної заяви позивач намагається підміними розгляд іншого спору, а саме щодо незгоди з резельтатами розгляду його заяви від 23 листопада 2020 року, суд вважає за необхідне повернути її заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 166, 167, 256, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі № 360/2996/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області про визнання бездіяльності незаконною, зобов`язання вчинити певні дії повернути без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.В. Смішлива