Рішення № 93560161, 16.12.2020, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2020
Номер справи
340/4985/20
Номер документу
93560161
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 року м.Кропивницький Справа № 340/4985/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Пасічника Ю.П., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, 55, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, код ЄДРПОУ 43412606) до ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить:

- стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 суму податкового боргу у розмірі - 24139 грн. на користь місцевого бюджету на слідуючий рахунок -отримувач: УДКСУ у Новоукраїнському районі Кіровоградської області, банк: Казначейство України (ЕАП), ЗКПО банка 36734791, рахунок UА418999980334189815000011471, код платежу 18010900 01.

Ухвалою судді від 06.11.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за вказаним позовом, вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, сторонам встановлено порядок та строки для виконання процесуальних дій.

Відповідач будь-яких письмових пояснень або заперечень проти позову до суду не надав.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно п.п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (п.41.2 ст.41 Кодексу).

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

За визначеннями, наданими у п.п.14.1.39, п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом, є податковим боргом.

Судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати з фізичних осіб в сумі 24139 грн., який виник:

Згідно договору оренди землі від 11.03.2012 року, який укладено між орендодавцем на підставі рішення Новоукраїнської міської ради № 371 від 08.11.2011 року виданого згідно результатів проведеного аукціону, протокол від 01.11.2011 року надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для комерційного використання (розміщення та обслуговування об`єкта торгівлі з прибудованою автобусною зупинкою) та санітарного утримання зупинки «Дитячий світ» з земель запасу та громадської забудови Новоукраїнської міської ради, яка знаходиться за адресою: м.Новоукраїнка, вул.Леніна, 40-а. Орендна плата вноситься орендарем у сумі 24003,00 грн. згідно п.8 Договору.

Контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №4379565-5107-1128 від 05.05.2020 року, яким відповідачу визначено податкове зобов`язання з орендної плати з фізичних осіб в сумі - 24003 грн., яке направлено поштою та отримано особисто -16.07.2020 року.

Згідно договору оренди землі від 11.03.2012 року, який укладено між орендодавцем на підставі рішення Новоукраїнської міської ради № 371 від 08.11.2011 року виданого згідно результатів проведеного аукціону, протокол від 01.11.2011 року надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для комерційного використання (розміщення та обслуговування об`єкта торгівлі з прибудованою автобусною зупинкою) та санітарного утримання зупинки біля центрального базару з земель запасу житлової та громадської забудови Новоукраїнської міської ради, яка знаходиться за адресою: м.Новоукраїнка, вул.Леніна, 75-в. Орендна плата вноситься орендарем у сумі 136,00 грн. згідно п.8 Договору.

Контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №4379568-5107-1128 від 05.05.2020 року, яким відповідачу визначено податкове зобов`язання з орендної плати з фізичних осіб в сумі - 136 грн., яке направлено поштою та отримано особисто -28.05.2020 року.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Податкову вимогу сформовано 09.07.2019 року за №134676-51 на суму 24336,23 грн., яку направлено поштою та отримано особисто - 16.07.2019 року..

Доказів оскарження або відкликання даної вимоги суду також не надано.

Згідно до вимог ч. 1 ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому, стаття 67 Конституції України встановлює, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.

Відповідно до п.95.1 і п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Абз.1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено те, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі аналізу встановлених судом обставин та правовідносин, що їм відповідають, а також враховуючи, що відповідачем не надано доказів сплати узгодженої податкової заборгованості в загальній сумі 24139 грн., яка підтверджується наявними у справі доказами, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 139 КАС України судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 суму податкового боргу у розмірі - 24139 грн. на користь місцевого бюджету на слідуючий рахунок -отримувач: УДКСУ у Новоукраїнському районі Кіровоградської області, банк: Казначейство України (ЕАП), ЗКПО банка 36734791, рахунок UА418999980334189815000011471, код платежу 18010900 01.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. Пасічник