
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 грудня 2020 р. Справа№200/9488/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» до Головного управління ДПС у Донецькій області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» (86065, Донецька область, м.Авдіївка, 9-квартал, 20) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59), Державної податкової служби України (04053, м.Київ, пл. Львівська, 8) про:
- визнання протиправними та скасування рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.08.2020 №1864783/40296535, від 25.08.2020 №1864784/40296535, від 25.08.2020 №1864785/40296535, від 26.08.2020 №1869490/40296535, від 01.09.2020 №1887395/40296535;
- зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 06.07.2020 №477, від 06.07.2020 №479, від 06.07.2020 №478, від 07.07.2020 №462, від 12.07.2020 №410, сформовані та подані ТОВ «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання до Державної податкової служби України.
В обґрунтування позову зазначено, що спірні рішення про відмову у реєстрації податкових накладних від 06.07.2020 №477, від 06.07.2020 №479, від 06.07.2020 №478, від 07.07.2020 №462, від 12.07.2020 №410 прийняті безпідставно, оскільки позивачем у встановленому законом порядку було направлено на адресу податкового органу пояснення щодо відповідних податкових накладних з первинними бухгалтерськими документами на підтвердження господарських взаємовідносин з ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» та Краматорським ПС ДРБВП ТДВ «ОБЛДОРРЕМБУД» з поставки та реалізації щебня фракції 10-20 мм, відсіву гранітного та надання послуг по перевезенню, що складені відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та підтверджують здійснення господарських операцій. Разом з цим, комісією Головного управління ДПС у Донецькій області з питань зупинення, реєстрації податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення від 25.08.2020 №1864783/40296535, від 25.08.2020 №1864784/40296535, від 25.08.2020 №1864785/40296535, від 26.08.2020 №1869490/40296535, від 01.09.2020 №1887395/40296535 про відмову в реєстрації податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів у тому числі рахунків-фактури, актів приймання-передачі товарів, з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфікації, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особистих рахунків. Проте, в квитанціях про зупинення податкової накладної не було зазначено перелік документів, необхідних для їх реєстрації. Вважає неправомірним прийняті рішення, просить їх скасувати та зобов`язати зареєструвати податкові накладні.
Перший відповідач до суду надав відзив, в якому заперечує проти позовних вимог, посилаючись на те, що, позивачем в підтвердження реальності відображених у податкових накладних господарських операцій також не було надано жодного бухгалтерського документа (первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні документи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків). Тому, у зв`язку з ненаданням позивачем зазначених вище документів, визначених пунктом 5 Порядку №520, комісією ГУ ДПС прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних від 06.07.2020 №477, від 06.07.2020 №479, від 06.07.2020 №478, від 07.07.2020 №462, від 12.07.2020 №410 в Єдиному реєстрі податкових накладних. Крім того, вказує на посилання позивача, що податкова накладна від 12.07.2020 №410 заповнена с помилками, а саме «працівник позивача Формуючи ПН №410 допустив помилку в описі товару, зазначивши не «щебінь 6р. 5-20» а «відсів гранітний фр. 0-10» та «відповідальний працівник Формуючі ТТН. допустив помилку у найменування вантажу» тобто підтверджує розбіжності між зазначеною ним господарською операцією з наданими ним документами.
Другий відповідач, станом на день розгляду справи, правом надання відзиву на позовну заяву не скористався, тому відповідно до ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвалою суду від 16.09.2020 прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного провадження.
Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» як платник податків перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області (в Покровсько-Добропільському управлінні, Ясинуватсько-Авдіївської ДПІ (м.Авдіївка), є, зокрема платником податку на додану вартість з 01.05.2016 (далі – ПДВ) (а.с. 20-24).
Основним видом економічної діяльності позивача є: 49.41 вантажний автомобільний транспорт.
Між позивачем як постачальником та ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» як покупцем укладено договір поставки товару від 28.03.2018 №28-03/18, відповідно до якого постачальник зобов`язався передати у власність, а покупець прийняти та оплати та товар. Кількість товару, найменування, одиниця виміру, ціна одиниці виміру товару визначаються сторонами у специфікаціях. Поставка товару здійснюється постачальником (а.с.69-70).
Відповідно до специфікації №91 до договору поставки товару №28-03/18 від 28.03.2018 постачанню підлягає товар (щебінь фракції 10-20 мм) у кількості 539,94 т на загальну суму 415753,80 грн. (а.с.71).
На виконання вказаного договору позивач поставив ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» товар, що зазначений у специфікації №91 та відповідає умовам договору.
По вказаним господарським операціям позивач як платник податку під час здійснення поставки товару (на дату відвантаження товару) склав податкову накладну від 06.07.2020 №477 на суму 415753,81 грн., в тому числі ПДВ 69292,30 грн.(а.с.64).
Вказана податкова накладна у встановлений законодавством строк була надіслана податковому органу в електронному вигляді для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2020 по поданій позивачем податковій накладній контролюючим органом надіслано квитанцію №1 про зупинення реєстрації податкової накладної, в яких зазначалося, що: документ доставлено до ДПС України, документ прийнято, реєстрація зупинена, відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки, як зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 2517 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.». Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.(а.с.64).
Після отримання квитанцій №1 позивач до контролюючого органу подав повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а також письмові пояснення та копії документів щодо господарських операцій, в тому числі документи щодо придбання товару позивачем. (а.с.66).
Так, в повідомленні від 20.08.2020 №69 щодо податкової накладної від 06.07.2020 №477 містилися письмові пояснення про те, що позивач зробив поставку товару замовнику ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» згідно з укладеним договором поставки від 28.03.2018 №28-02/18.
Одночасно позивач подав копії документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій по податковій накладній, а саме: договору від 28.03.2018 року №28-03/8; специфікації №91 до вказаного договору; видаткової накладної від 06.07.2020 №543; рахунку на оплату №504 від 06.07.2020; товарно-транспортних накладних від 04.07.2020 №04/07-20-1, №04/07/20-2, №04/07/20-3, №04/07/20-4, №04/07/20-5, №04/07/20-6, №04/07/20-7, №04/07/20-8, №04/07/20-9, №04/07/20-10, №04/07/20-11, №04/07/20-12, №04/07/20-13, №04/07/20-14, №04/07/20-15, №04/07/20-16, №04/07/20-17, №04/07/20-18, №04/07/20-19, №04/07/20-20, №04/07/20-21, №04/07/20-22, №04/07/20-23, №04/07/20-24, №04/07/20-25; акт звірки взаємних розрахунків за липень 2020 року (а.с. 69-99).
У поясненнях також зазначено, що постачальником продукції (щебень фр.10*20) є ТОВ ПБП «Азовінтекс» згідно договору постачання №522/2019-72 від 13.09.2019, сформовано рахунок по сплаті та видаткову накладну, доставка продукції здійснювалася на орендованому та власному транспорті.
На підтвердження факту постачання продукції згідно вищевказаного договору від 28.03.2018 №28-02/18, позивачем надано копії: договір постачання №5252/2019-72 від 13.09.2019 украденого між позивачем та ТОВ ПБП «Азовінтекс» (постачальник) щодо поставки продукції; видаткової накладної №711 від 30.05.2020, №772 від 31.05.2020. (а.с.100-103).
За результатом розгляду письмових пояснень та копій документів, що подані платником податків щодо податкової накладної від 06.07.2020 №477, комісією Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.08.2020 №1864783/40296535.
Вказаним рішенням позивачу відмовлено в реєстрації вказаних податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податків копій документів, а саме зроблено відмітку напроти речення: «Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити).». Документи, які не надано, в рішенні не підкреслено.
Між позивачем як перевізником та ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» як замовником укладено договір надання послуг по перевезенню вантажів №02/01/20-1 від 02.01.2020, відповідно до якого перевідник зобов`язався виконати або організувати визначені договором послуги, пов`язані з перевезенням вантажу. Місце навантаження та вивантаження вантажу, маршрут, найменування вантажу, його маса/кількість, вартість, строк навантаження, упакування та строк перевезення (доставки вантажу) визначаються в заявках до цього договору. Замовник оплачує послуги перевізника згідно актами виконаних робіт та рахунків. Підставою для виписки рахунку є товарно-транспортні накладні (а.с.109-115).
Згідно додаткової угоди до договору №1-93п від 04.07.2020 сторонами погоджено умови доручення замовника на надання перевізником послуг з перевезення вантажу. (а.с. 116).
На виконання вказаного договору позивач надав послуги з перевезення вантажу ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» товар на умовах, зазначених в додатковій угоді до договору №1-93п від 04.07.2020 та відповідає умовам договору.
По вказаним господарським операціям позивач як платник податку під час здійснення поставки товару (на дату відвантаження товару) склав податкову накладну від 06.07.2020 №479 на суму 27744,00 грн., в тому числі ПДВ 4624,00 грн.(а.с.104).
Вказана податкова накладна у встановлений законодавством строк була надіслана податковому органу в електронному вигляді для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2020 по поданій позивачем податковій накладній контролюючим органом надіслано квитанцію №1 про зупинення реєстрації податкової накладної, в яких зазначалося, що: документ доставлено до ДПС України, документ прийнято, реєстрація зупинена, відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки, як зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41.1 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.». Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.(а.с.105).
Після отримання квитанцій №1 позивач до контролюючого органу подав повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а також письмові пояснення та копії документів щодо господарських операцій, в тому числі документи щодо придбання товару позивачем. (а.с.106-107).
Так, в повідомленні від 20.08.2020 №68 щодо податкової накладної від 06.07.2020 №479 містилися письмові пояснення про те, що позивач здійснив перевезення замовнику ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» згідно з укладеним договором надання послуг по перевезенню вантажів №02/01/20-1 від 02.01.2020.
Одночасно позивач подав копії документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій по податковій накладній, а саме: договору від 02.01.2020 №02/01/20-1; додаткової угоди №1-93п від 04.07.2020, акт надання послуг №545 від 06.07.2020; рахунок на оплату №506 від 06.07.2020 (а.с.117-118).
За результатом розгляду письмових пояснень та копій документів, що подані платником податків щодо податкової накладної від 25.08.2020 №1, комісією Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.08.2020 року № 1864784/40296535.
Вказаним рішенням позивачу відмовлено в реєстрації вказаних податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податків копій документів, а саме зроблено відмітку напроти речення: «Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити).». Документи, які не надано, в рішенні не підкреслено.
Між позивачем як постачальником та ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» як покупцем укладено договір поставки товару від 28.03.2018 №28-03/18, відповідно до якого постачальник зобов`язався передати у власність, а покупець прийняти та оплати товар. Кількість товару, найменування, одиниця виміру, ціна одиниці виміру товару визначаються сторонами у специфікаціях. Поставка товару здійснюється постачальником (а.с.69-70).
Відповідно до специфікації №91 до договору поставки товару №28-03/18 від 28.03.2018 постачанню підлягає товар (відсів гранітний) у кількості 54,98 т на загальну суму 21442,20 грн. (а.с.124).
На виконання вказаного договору позивач поставив ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» товар, що зазначений у специфікації №92 та відповідає умовам договору.
По вказаним господарським операціям позивач як платник податку під час здійснення поставки товару (на дату відвантаження товару) склав податкову накладну від 06.07.2020 №478 на суму 21442,20 грн., в тому числі ПДВ 3573,70 грн.(а.с.119).
Вказана податкова накладна у встановлений законодавством строк була надіслана податковому органу в електронному вигляді для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2020 по поданій позивачем податковій накладній контролюючим органом надіслано квитанцію №1 про зупинення реєстрації податкової накладної, в яких зазначалося, що: документ доставлено до ДПС України, документ прийнято, реєстрація зупинена, відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки, як зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 2517 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.». Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.(а.с.120).
Після отримання квитанцій №1 позивач до контролюючого органу подав повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а також письмові пояснення та копії документів щодо господарських операцій, в тому числі документи щодо придбання товару позивачем. (а.с.121-122).
Так, в повідомленні від 20.08.2020 №67 щодо податкової накладної від 06.07.2020 №478 містилися письмові пояснення про те, що позивач зробив поставку товару (відсіву) замовнику ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» згідно з укладеним договором поставки від 28.03.2018 №28-02/18.
Одночасно позивач подав копії документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій по податковій накладній, а саме: договору від 28.03.2018 року №28-03/8; специфікації №92 до вказаного договору; видаткової накладної від 06.07.2020 №544; рахунку на оплату №505 від 06.07.2020; товарно-транспортних накладних від 04.07.2020 №04/07-20-28, №04/07/20-33, №04/07/20-34 (а.с. 69-70,124-129).
У поясненнях також зазначено, що постачальником продукції (відсіву) є ТОВ «ПЛЄЙГРАУНД» згідно договору постачання №02.08.19-1 від 02.08.2019, сформовано рахунок по сплаті та видаткову накладну, доставка продукції здійснювалася на орендованому та власному транспорті.
На підтвердження факту постачання продукції згідно вищевказаного договору від 28.03.2018 №28-02/18, позивачем надано копії: договір постачання №02.08.19-1 від 02.08.2019 украдений між позивачем та ТОВ «ПЛЄЙГРАУНД» (постачальник) щодо поставки продукції; видаткової накладної №85 від 13.04.2020 (а.с.130-134).
За результатом розгляду письмових пояснень та копій документів, що подані платником податків щодо податкової накладної від 06.07.2020 №478, комісією Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.08.2020 №1864785/40296535.
Вказаним рішенням позивачу відмовлено в реєстрації вказаних податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податків копій документів, а саме зроблено відмітку напроти речення: «Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити).». Документи, які не надано, в рішенні не підкреслено.
Між позивачем як постачальником та ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» як покупцем укладено договір поставки товару від 28.03.2018 №28-03/18, відповідно до якого постачальник зобов`язався передати у власність, а покупець прийняти та оплати товар. Кількість товару, найменування, одиниця виміру, ціна одиниці виміру товару визначаються сторонами у специфікаціях. Поставка товару здійснюється постачальником (а.с.69-70).
Відповідно до специфікації №94 до договору поставки товару №28-03/18 від 28.03.2018 постачанню підлягає товар (відсів гранітний) у кількості 230,08 т на загальну суму 89731,20 грн. (а.с.139).
На виконання вказаного договору позивач поставив ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» товар, що зазначений у специфікації №92 та відповідає умовам договору.
По вказаним господарським операціям позивач як платник податку під час здійснення поставки товару (на дату відвантаження товару) склав податкову накладну від 06.07.2020 №462 на суму 89731,20 грн., в тому числі ПДВ 14955,20 грн.(а.с.134).
Вказана податкова накладна у встановлений законодавством строк була надіслана податковому органу в електронному вигляді для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2020 по поданій позивачем податковій накладній контролюючим органом надіслано квитанцію №1 про зупинення реєстрації податкової накладної, в яких зазначалося, що: документ доставлено до ДПС України, документ прийнято, реєстрація зупинена, відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки, як зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 2517 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.». Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.(а.с.135).
Після отримання квитанцій №1 позивач до контролюючого органу подав повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а також письмові пояснення та копії документів щодо господарських операцій, в тому числі документи щодо придбання товару позивачем. (а.с.136-137).
Так, в повідомленні від 21.08.2020 №70 щодо податкової накладної від 06.07.2020 №462 містилися письмові пояснення про те, що позивач зробив поставку товару (відсіву) замовнику ТОВ «Перша дорожньо-будівельна компанія» згідно з укладеним договором поставки від 28.03.2018 №28-02/18.
Одночасно позивач подав копії документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій по податковій накладній, а саме: договору від 28.03.2018 року №28-03/8; специфікації №94 до вказаного договору; видаткової накладної від 07.07.2020 №546; рахунку на оплату №507 від 07.07.2020; товарно-транспортних накладних від 05.07.2020 №05/07-20-1, №05/07/20-2, №05/07/20-3, №05/07/20-4, №05/07/20-5, №05/07/20-6, №05/07/20-7, №05/07/20-8, №05/07/20-9, №05/07/20-10, №05/07/20-11; видаткової накладної №82 від 10.04.2020 (а.с. 69-70,139-153).
У поясненнях також зазначено, що постачальником продукції (відсіву) є ТОВ «ПЛЄЙГРАУНД» згідно договору постачання №02.08.19-1 від 02.08.2019, сформовано рахунок по сплаті та видаткову накладну, доставка продукції здійснювалася на орендованому та власному транспорті.
За результатом розгляду письмових пояснень та копій документів, що подані платником податків щодо податкової накладної від 07.07.2020 №462, комісією Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26.08.2020 №1869490/40296535.(а.с.138).
Вказаним рішенням позивачу відмовлено в реєстрації вказаних податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податків копій документів, а саме зроблено відмітку напроти речення: «Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити).». Документи, які не надано, в рішенні не підкреслено.
Між позивачем як постачальником та Краматорський ПСДРБВ ТДВ «Облдоррембуд» як покупцем укладено договір поставки від 01.06.2018 №01-06/18, відповідно до якого постачальник зобов`язався передати у власність, а покупець прийняти та оплати товар. Кількість товару, найменування, одиниця виміру, ціна одиниці виміру товару визначаються сторонами у рахунках-фактурах. Поставка товару здійснюється постачальником (а.с.160-166).
По господарським операціям з Краматорський ПСДРБВ ТДВ «Облдоррембуд» позивач як платник податку під час здійснення поставки товару (на дату відвантаження товару) склав податкову накладну від 12.07.2020 №410 на суму 45075,00 грн., в тому числі ПДВ 7512,50 грн.(а.с.154).
Вказана податкова накладна у встановлений законодавством строк була надіслана податковому органу в електронному вигляді для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
29.07.2020 по поданій позивачем податковій накладній контролюючим органом надіслано квитанцію №1 про зупинення реєстрації податкової накладної, в яких зазначалося, що: документ доставлено до ДПС України, документ прийнято, реєстрація зупинена, відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки, як зазначено: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 2517 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.». Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.(а.с.155).
Після отримання квитанцій №1 позивач до контролюючого органу подав повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а також письмові пояснення та копії документів щодо господарських операцій, в тому числі документи щодо придбання товару позивачем. (а.с.156-157).
Так, в повідомленні від 28.08.2020 №85 щодо податкової накладної від 12.07.2020 №410 містилися письмові пояснення про те, що позивач зробив поставку товару (щебню фракцій 5-20) замовнику Краматорський ПСДРБВ ТДВ «Облдоррембуд» згідно з укладеним договором поставки від 01.06.2018 №01-06/18.
Одночасно позивач подав копії документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій по податковій накладній, а саме: договору від 01.06.2018 №01-06/18; видаткової накладної від 12.07.2020 №533; рахунку на оплату №496 від 12.07.2020; товарно-транспортних накладних від 12.07.2020 №12/07/2020-1, №12/07/2020-2, №12/07/2020-3; платіжне доручення №677 від 17.07.2020 (а.с. 160-172).
У поясненнях також зазначено, що постачальником продукції (щебінь фракцій 5-20) є ТОВ «Соціальне відродження Донбасу» згідно договору постачання №05/04/19 від 17.04.2019, сформовано рахунок по сплаті та видаткову накладну (а.с.173-176).
Також, між позивачем та ТОВ «Соціальне відродження Донбасу» укладено договір зберігання №06/04/19 від 17.04.2019, згідно якого ТОВ «Соціальне відродження Донбасу» зобов`язується зберігати та повернути у схоронності майно позивача, а саме щебінь фракції 5-20 мм та гранітний камінь необроблений. Згідно акту приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей на відповідальне зберігання від 16.04.2020 позивачем передано ТОВ «Соціальне відродження Донбасу» на зберігання щебінь фракції 5-20 мм та гранітний камінь необроблений. Відповідно до складської квитанції від 16.04.2020 щебінь фракції 5-20 мм та гранітний камінь необроблений прийнято ТОВ «Соціальне відродження Донбасу» від позивача на зберігання (а.с. 177-181).
За результатом розгляду письмових пояснень та копій документів, що подані платником податків щодо податкової накладної від 12.07.2020 №410, комісією Головного управління ДПС у Донецькій області прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.09.2020 №1887395/40296535.(а.с.158).
Вказаним рішенням позивачу відмовлено в реєстрації вказаних податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податків копій документів, а саме зроблено відмітку напроти речення: «Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити).». Документи, які не надано, в рішенні не підкреслено.
Отже, всі п`ять оскаржених рішень про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняті з аналогічної причини.
Позивачем не надано доказів оскарження спірних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в адміністративному порядку.
Також в матеріалах справи міститься договір оренди нежитлових будівель №1/2018 від 01.05.2018 укладений між позивачем та ОСОБА_1 (орендодавець) та позивачем (орендар). За умовами вказаного договору орендодавець передає в строкове платне володіння та користування на умовах оренди нежитлові будівлі та споруди загальною площею 1746,2 кв.м., а саме: будівля адміністративного корпусу, прибудова, будівля будівельної лабораторії, прибудова, будівля боксу для ремонту, прибудова будівлі боксу гаража, будівля механічної майстерні, будівля укритого складу ОМГ. (а.с. 38-41).
Згідно договору найму (оренди) від 08.02.2019 укладеного між ОСОБА_2 (наймодавець) та позивачем (наймач), наймодавець передано у найм (оренду) транспортні засоби (спеціалізований вантажний спеціалізований сідловий тягач-Е, навантажувач фронтальний) (а.с. 42-45).
Згідно договору найму (оренди) від 12.12.2019 укладеного між ОСОБА_1 (наймодавець) та позивачем (наймач), наймодавець передав у найм (оренду) транспортні засоби (спеціалізований вантажний спеціалізований сідловий тягач-Е, спеціалізований причіп самоскид-е) (а.с.48-51).
Згідно договору найму (оренди) від 28.05.2020 укладеного між ОСОБА_3 (наймодавець) та позивачем (наймач), наймодавець передав у найм (оренду) транспортні засоби - спеціалізовані вантажні спеціалізовані сідлові тягачі-Е (а.с. 54-57).
Крім того, позивачем надано акти прийму-передачі в оренду автомобільного транспортного засобу; свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, інвентарну картку обліку основних засобів, сертифікат відповідності.
Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п.201.1ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з п.201.10ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
З 01.02.2020 механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов`язки їх членів визначені Порядком №1165.
Відповідно до п.6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
Відповідно до пп.14.1.60 п.14.1 ст.14 ПК України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з пп. «а», «б» п.185.1 ст.185 ПК України, об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Пунктом 187.1 ст.187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1 ст.188 ПК України).
Пунктом 201.10 ст.201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно з п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок №1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. №341) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Відповідно до п.12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених п.12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (п.13 Порядку №1246).
Аналогічні норми містяться і у п.201.16 ст.201 ПК України, згідно якого реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019 затверджений Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків в ЄРПН (надалі Порядок №520).
Відповідно до п.4 цього Порядку, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі наведений у пункті 5 Порядку №520 та може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Відповідно до п.6 цього Порядку, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Згідно з п.11 Порядку №520, Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
З огляду на матеріали справи, позивачем подано до контролюючого органу повідомлення з поясненнями та копіями документів на підтвердження реалізації товару (послуг), документи щодо придбання товару та спроможності здійснювати господарську діяльність за податковими накладними, реєстрація яких була зупинена.
Вирішуючи спір, суд зазначає, що висновок контролюючого органу щодо відсутності первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, є помилковим та спростовується наданими позивачем первинними документами.
При юридичній оцінці рішень про відмову в реєстрації ПН суд враховує, що у квитанції про зупинення реєстрації ПН не було зазначено перелік документів, необхідних для їх реєстрації. Отже, зазначені в квитанціях про зупинення реєстрації ПН вимоги контролюючого органу щодо надання документів свідчать про відсутність правовій визначеності та виключають для контролюючого органу можливість прийняття негативних для позивача рішень з підстав невиконання ним вимог.
Можливість виконання платником податків обов`язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію ПН прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначено Порядком, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема, від змісту операції з постачання, суб`єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.
Між тим, за результатом розгляду письмових пояснень та копій документів, що подані платником податків, комісією з питань зупинення реєстрації ПН контролюючого органу щодо поданих позивачем податкових накладних прийняті рішення про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою для прийняття таких рішень стало ненадання платником податку копій документів.
Форма рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначена Порядком прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520 (додаток до вказаного Порядку).
Форма такого рішення передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.
В порушення наведених вимог законодавства оскаржені рішення містять лише загальний перелік документів, що передбачений формою такого рішення (додаток до вказаного Порядку), однак переліку документів, які, на думку контролюючого органу, позивачем не надані, однак мали би бути надані щодо господарських операцій позивача, не містять.
Отже, рішення суб`єкта владних повноважень не містять чіткої підстави їх прийняття, що свідчить про їх необґрунтованість.
З огляду на наведене посилання відповідачів на те, що серед поданих позивачем документів не було певних документів, є неприйнятними.
Як вже зазначалося, оскільки рішення суб`єкта владних повноважень не містять чіткої підстави їх прийняття, що свідчить про їх необґрунтованість, тому посилання відповідача на те, що серед поданих позивачем документів не було певних документів, є неприйнятим.
Посилання відповідача на ненадання позивачем документу в підтвердження факту понесення позивачем витрат на розвантаження\навантаження придбаних\реалізованих товарів за договорами поставок товару є неприйнятними, адже, між позивачем та його контрагентами укладено договори поставок, і саме щодо господарських операцій по вказаному договору відповідачем зроблені висновки.
Крім того, посилання на надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства, є безпідставними, оскільки ці обставини в оскаржених рішеннях не відображені і не були покладені в основу оскаржуваних рішень.
Посилання відповідача на інформацію, яка міститься внутрішніх у базах даних ДПС, є неприйнятними, оскільки ці посилання не гуртуються на безпосередньому аналізі первинних документів, і, відповідно, в спірних правовідносинах не є належним доказом в розумінні процесуального закону.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення.
Крім того, в разі, якщо контролюючий орган і вважав, що є обставини, які унеможливлювали реєстрацію кожної податкової накладної позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних (зокрема, якщо подані не всі документи), це не давало йому права приймати рішення про відмову в реєстрації податкових накладних до закінчення строку, встановленого п.6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, - до закінчення 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування, протягом яких платник податку має право подати до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів.
Адже, встановлений пунктом 3 Порядку строк для прийняття контролюючим органом рішення про відмову в реєстрації податкових накладних підлягає застосуванню з урахуванням строку, який пунктом 6 Порядку наданий платнику податків для реалізації його права.
З огляду на неконкретність вимог контролюючого органу про надання документів, рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не відповідають критерію обґрунтованості.
Правова позиція такого ж змісту щодо застосування вищенаведених норм матеріального права вже була висловлена Верховним Судом, зокрема у постановах від 16.04.2019 касаційне провадження №К/9901/4895/19 (справа №826/10649/17), від 28.10.2019 касаційне провадження №К/9901/23858/19 (справа №640/983/19).
В той же час, суд враховує той факт, що надані позивачем документи підтверджували фактичне здійснення операції з постачання товару (надання послуг) на адресу контрагентів, кількісні та вартісні показники цих операцій і були достатніми для реєстрації ПН.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем - Головним управлінням ДПС у Донецькій області не доведено правомірності прийняття своїх рішень, а тому позовні вимоги про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають задоволенню.
Стосовно позовної вимоги про зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні, суд виходить з наступного.
Приписами п.20 Порядку №1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
В даному випадку, зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані позивачем податкові накладні є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений із застосуванням належного способу захисту порушеного права, а тому суд вважає, вказані позовні вимоги підлягають задоволенню.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують.
Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994, серія A, N 303-A, п.29)
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданнями адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та наявність підстав для задоволення позову.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до платіжного доручення від 29.09.2020 №2817 позивачем за подання даного адміністративного позову було сплачено судовий збір на загальну суму 10510,00 грн.
Згідно з положеннями ч.1 ст.139 КАС при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів.
Враховуючи надану представником позивача заяву про подачу доказів щодо розміру судових витрат, питання стосовно розподілу інших судових витрат буде вирішено відповідно до ст.143 КАС України після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
Керуючись ст.2, ст.5-14, ст.19-22, ст.72-78, ст.94, ст.132-143, ст.159-165, ст.192-205, ст.241-247, ст.255,ст.295-297, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» (86065, Донецька область, м.Авдіївка, 9-квартал, 20, код ЄДРПОУ 40296535) до Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 43142826), Державної податкової служби України (місцезнаходження: м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.08.2020 №1864783/40296535, від 25.08.2020 №1864784/40296535, від 25.08.2020 №1864785/40296535, від 26.08.2020 №1869490/40296535, від 01.09.2020 №1887395/40296535.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 06.07.2020 №477, від 06.07.2020 №479, від 06.07.2020 №478, від 07.07.2020 №462, від 12.07.2020 №410, сформовані та подані ТОВ «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання до Державної податкової служби України.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області судовий збір у розмірі 5255,00 грн.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦРЕСУРС-ПЛЮС» за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України судовий збір у розмірі 5255,00 грн.
Повне судове рішення складено 15.12.2020.
Встановити позивачу строк протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду для подання доказів щодо розміру понесених ним судових витрат.
Розгляд питання про судові витрати буде проведений за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Т.В.Загацька