
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2020 року справа №380/6719/20
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого-судді Кухар Н.А.
секретаря судового засідання Шавель М.М. .
за участю:
представника відповідача – Кріль А.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною і скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся в суд з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ 135, пр. Перемоги, 14) про визнання протиправною і скасування постанови від 04.08.2020 № 193920 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 34 000 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 26.06.2020 Управлінням Укртрансбезпеки у Івано-Франківській області проведено рейдову перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезення вантажу автомобілем, що належить ОСОБА_1 в ході якої виявлено порушення, що полягало у перевищенні вагових параметрів. За результатами перевірки складено акт № 0011272 від 26.06.2020 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, довідку № 0009144 від 26.06.2020 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, розрахунок №16 від 26.06.2020 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування. Позивач зазначає, що зважування, тобто визначення за допомогою зважувального обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу, що проводяться згідно з методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології, не було проведено.
04 серпня 2020 року Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області винесено постанову № 193920 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 34 000 грн. на підставі порушення абзацу 16 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Звертає увагу, що повідомлення про засідання комісії отримав лише 04.08.2020 року, в день розгляду справи, чим було його позбавлено права на захист.
Вважаючи дії посадових осіб управління Укртрансбезпеки Львівській області при складанні та оформленні постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 04.08.2020 № 193920 безпідставними та протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2020 року справу призначено до розгляду в порядку спрощеного провадження з викликом сторін.
Протокольною ухвалою суду від 17 листопада 2020 року замінено неналежного відповідача на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті.
Представник відповідача на адресу суду надіслав відзив на позовну заяву, де просив відмовити у задоволенні позову з огляду на наступне. Відповідно до п.16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 198 від 30.03.1994 року, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об`єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначаються окремими актами законодавства. Пунктом 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 30 від 18.01.2001 року вказано, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Відповідно до статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків. Позивач зазначає, що «… здійснюючи перевезення подільного вантажу (ячмінь озимий насипом) не мав можливості отримати дозвіл на рух, на участь в дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оскільки на перевезення подільних вантажів такий довіз не видається». Проте, в матеріалах справи відсутні докази звернення ОСОБА_1 до уповноважених органів з метою отримання дозволу на рух з перевищенням вагових обмежень чи інформації про відмову від видачі вказаного дозволу уповноваженим органом, зважаючи на специфіку вантажу. При цьому законодавцем чітко передбачено критичну похибку в розмірі 2%, що дозволяє враховувати специфіку вантажу, в тому числі й сипучого (ячменю). Завантажуючи вантажний автомобіль в межах дозволеної фактичної маси до 40 т, перевізник зобов`язаний враховувати дозволені навантаження на осі транспортного засобу, нерівномірний розподіл маси вантажу на осі, зміну маси транспортного засобу та можливе перевищення вагових параметрів після здійснення заправки автомобіля пальним та використовувати в таких випадках транспортний засіб з відповідними технічними параметрами.
Постанова про застосування адміністративно – господарського штрафу № 193920 від 04.08.2020 року винесена за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу – штраф у розмірі п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, відповідальність за які передбачена абз. 14 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 26 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб`єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. Як вбачається з матеріалів справи про порушення ОСОБА_1 був запрошений на розгляд справи. Адміністративно-господарський штраф повинен бути перерахований суб`єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом п`ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування адміністративно-господарських штрафів про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Отже, зазначене вище та надані відповідачем письмові докази в повній мірі спростовують твердження позивача. Відтак, підстави для задоволення позову відсутні.
Представник позивача на електронну адресу суду надіслав письмові пояснення наступного змісту. Повідомлення про дату та час розгляду комісії стосовно розгляду порушення відповідно до постанови № 19390 від 26.06.2020 року, яка відбулась 04.08.2020 року Позивач отримав 04.08.2020 року, тобто в день засідання комісії. Таке повідомлення не може вважатися належним повідомленням Позивача про дату, час та місце засідання, оскільки таке повідомлення ОСОБА_1 повинен був отримати не менше як за 3 дні до дати розгляду.
Представник відповідача в судовому засіданні просив у задоволенні позову відмовити.
Позивач в судове засідання не прибув, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Представник позивача на електронну адресу суду надіслав заяву про розгляд справи за відсутності позивача або його уповноваженого представника.
Суд, заслухавши вступне слово представника відповідача, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, яким вони обґрунтовуються, встановив наступне.
26 червня 2020 року контролючими особами Управління Укртрансбезпеки у Івано-Франківській області, відповідно до направлення на перевірку № 011152 від 26.06.2020 року на автомобільній дорозі Мукачево-Львів 338 км проводилась рейдова перевірка у пункті габаритно-вагового контролю транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів.
Відповідно до п 3, 4 Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби з безпеки на транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 422 від 20.05.2013 року, був зупинений транспортний засіб марки DAF, номерний знак НОМЕР_1 .
У відповідності до ст. 49 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 4 Порядку № 422, водій транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1 ОСОБА_2 , надав для перевірки посадовим особам Управління Укртрансбезпеки у Івано-Франківській області наступні документи: посвідчення водія відповідної категорії НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1 , серії НОМЕР_3 .
За результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки DAF та напівпричепу Shmitz було встановлено, що загальна маса транспортного засобу становила 40,250 т при нормативно допустимій – 40 т; навантаження на строєну вісь напівпричепа становило 26,450 т при нормативно допустимому 22 т. Вказані вище дані результатів габаритно-вагового контролю підтверджуються талоном про зважування від 26.06.2020 року.
Відповідно до ч. 4 п. 4 Порядку № 1007/1207 та на підставі талону про зважування від 26.03.2020 року контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Івано-Франківській області було складено довідку про здійснення габаритно-вагового контролю № 0009144 від 26.06.2020 року.
На підставі п. 6 Порядку № 422, у зв`язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Івано-Франківській області, було складено Акт про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів № 0001272 від 26.06.2020 року.
За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт на засіданні Комісії Управління Укртрансбезпеки у Львівській області 04 серпня 2020 року винесено постанову № 193920 про застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу у розмірі 34 000 грн.
Вважаючи таку постанову протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, відповідно до пункту 1 якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Підпунктами 2, 15, 27, 54, 58, 62 пункту 5 даного Положення передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю; проводить перевірки за додержанням суб`єктами господарювання, фізичними особами та юридичними особами вимог законодавства про транспорт; здійснює контроль наявності, видачу дозвільних документів на здійснення перевезень та контроль відповідності виду перевезення, що фактично здійснюється; здійснює інші повноваження, визначені законом.
Згідно з пунктом 8 вказаного Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567, (надалі, Порядок № 1567) органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.
Пунктом 14 Порядку №1567 передбачено, що рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об`єктах, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Під час проведення рейдової перевірки перевіряється, серед іншого: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону України «Про автомобільний транспорт» (пункт 15 Порядку №1567).
Пунктом 16 Порядку №1567 передбачено, зокрема, що під час проведення рейдової перевірки можливе здійснення габаритно-вагового контролю.
Відповідно до пункту 21 Порядку №1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Відповідно до частини дванадцятої статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III (надалі, Закон №2344), державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Частиною дванадцятою статті 6 Закону № 2344 передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків (частина четверта статті 48 Закону № 2344).
Абзацом 16 частини першої статті 60 Закону №2344-III передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи: перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до частини другої статті 29 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII, з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30 (далі - Правила №30), передбачено, що транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великогабаритним, якщо його габарити перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.
Згідно з пунктом 4 Правил №30 рух великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (надалі, дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Також, відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 (надалі, Порядок № 879), вимірювання (зважування) - процес визначення за допомогою вимірювального (зважувального) обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу, що проводяться згідно з методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.
Підпунктом 4 пункту 2 Порядку № 879 визначено, що габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Як вбачається з матеріалів справи, суть порушення полягає в тому, що 26.06.2020 року на автомобільній дорозі Мукачево-Львів 338 км перевезення вантажу транспортним засобом марки DAF, номерний знак НОМЕР_1 здійснювалось з перевищенням загальної маси транспортного засобу 40,250 т при нормативно допустимій – 40 т; навантаження на строєну вісь напівпричепа становило 26,450 т, що перевищує нормативно допустиме 22 т без відповідного дозволу.
Частиною третьою статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом (окрім зазначених у частини другої даної статті) є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.
Абзацом 16 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд звертає увагу, що перевіркою зафіксовано перевищення вагових обмежень на повну масу транспортного засобу - 40.250т, що на 6,25% перевищує нормативно визначені 40т.
Таким чином, у зв`язку з тим, що у водія транспортного засобу позивача ОСОБА_2 , при здійсненні перевезення вантажу (плити бетонні) не було оформленого дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України з перевищення вагових обмежень, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Івано-Фракнівській області було здійснено нарахування плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 16 від 26.06.2020 відповідно до акту №00011272 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 26.06.2020, а також винесено постанову від 04.08.2020 №193920 про застосування адміністративно - господарського штрафу.
Суд зазначає, що згідно підпункту 5-1 пункту 2 Порядку №879 документальний габаритно-ваговий контроль - визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу.
Відповідно до підпункту 11 пункту 2 Порядку №879 точний габаритно-ваговий контроль - визначення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу на стаціонарному або пересувному пункті.
Так, Порядком №879 передбачено можливість здійснення точного габаритно-вагового контролю, тобто із застосуванням зважувального обладнання на пересувних або стаціонарних пунктах габаритно-вагового контролю, так і проведення документального габаритно-вагового контролю шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу, тобто на підставі документів, в яких зазначена маса транспортного засобу (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу) та маса вантажу (товарно-транспортна накладна чи інші документи на вантаж).
Службовими особами управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області 26.06.2020 під час проведення рейдової перевірки проводився точний габаритно-ваговий контроль із застосуванням зважувального обладнання.
Відповідачем надано суду сертифікат затвердження типу засобів вимірювальної техніки від 21.11.2007 року, свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, яке чинне до 15 листопада 2020 року.
Оскільки, під час габаритно-вагового контролю транспортного засобу, що належить ОСОБА_1 виявлено перевищення транспортним засобом нормативних габаритних-вагових норм, відповідачем визначено суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30-31 Порядку № 879.
При цьому, доказів, що спростовують дійсність даних вагового контролю, що були здійснені уповноваженими працівниками Управління Укртрансбезпеки у Івано-Франківській області, суду не подано та судом не здобуто, як і наявності у водія позивача дозволу, передбаченого частиною третьою ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Позивач зазначає, що повідомлення про розгляд справи ним отримано 04.08.20 о 10.17 год, тобто у день розгляду справи, у повідомленні зазначено, що розгляд справи відбудеться з 10 до 13.00 год. Позивач не повідомив відповідача про причини неявки, тому розгляд справи відбувся у його відсутності. Щодо повідомлення позивача за три дні до розгляду справи, то суд вважає такі посилання необґрунтованими, так як такий термін законодавством не передбачений.
Отже, матеріали даної адміністративної справи містять належні, достатні та допустимі докази, які підтверджують факт перевищення габаритних параметрів транспортним засобом позивача, а тому оскаржувана в даній справі постанова є правомірною.
Частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану в пункті 58 рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.05.2011: згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
Відповідно до частини першої та другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідачем обґрунтовано правильність визначення габаритно-вагових показників транспортного засобу, що належить позивачу, та відповідачем доведено, що ОСОБА_1 вчинено порушення вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачена абзацом 16 частини першої ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», які у свою чергу стали підставою для прийняття оскаржуваної постанови.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Оскільки суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю, сплачений позивачем судовий збір не стягується за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Керуючись ст. ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
в и р і ш и в:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною і скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу– відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 15.12.2020 року.
Суддя Кухар Н.А.