
Справа №949/1049/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 грудня 2020 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали справи, за участю прокурора Твердун Н.М., які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Дубровицької районної ради, проживаючого по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 26 лютого 2015 року Дубровицьким РС УДМС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Дубровицької районної ради та згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 2-1 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік о 13 год. 31 хв. 02 червня 2020 року.
Постановою Дубровицького районного суду Рівненської області від 25 вересня 2020 року, адміністративний матеріал, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернуто до Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для доопрацювання. Підставою для повернення слугувало те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не є тією особою, відносно якого складено протокол №260 від 02 вересня 2020 року, оскільки протокол складено відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а вірним є прізвище " ОСОБА_2 " (а.с.30).
06 листопада 2020 року після доопрацювання від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, адміністративні матеріали, відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернулись на розгляд до Дубровицького районного суду Рівненської області.
Відповідно до рапорту старшого оперуповноваженого УСР в Рівненській області ДСР НП України майора поліції Мінчука Віктора від 20 жовтня 2020 року, при складанні протоколу №260 від 02 вересня 2020 року була допущена технічна помилка у написанні прізвища особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і вірним слід вважати прізвище " ОСОБА_2 " (а.с.32).
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення, а також на розгляді справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю та пояснив, що не зміг вчасно подав декларацію, оскільки через поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19)», не мав змоги вчасно отримати необхідні довідки.
В судовому засіданні прокурор Твердун Н.М. просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі наближеному до мінімального, передбаченому санкцією статті.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Твердун Н.М., дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З матеріалів справи встановлено, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад, проведених 25 жовтня 2015 року ОСОБА_1 обрано депутатом Дубровицької районної ради (а.с.18-20).
Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно Рішення НАЗК від 10 червня 2016 №3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» суб`єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 1 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530-ІХ, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня 2020 року.
Отже, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік в термін до 00:00 год. 01 червня 2020 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік о 13:31 год. 02 червня 2020 року (а.с.10).
Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та його вину у вчиненому адміністративному правопорушенні доведено повністю.
При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення та особу правопорушниці.
Обставин, які відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , за скоєне ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23, 33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП): код банку отримувача 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, його захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень).
Суддя: підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду Рівненської області Оборонова І.В.