
справа № 179/1549/20
провадження № 3/179/710/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2020 року суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області смт Магдалинівка Ковальчук Т.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області Державної екологічної інспекції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце народження с. Діброво, Миргородського району Полтавської області, працює директором Агропромислового комплексу ТОВ «Агро-Овен» юридична адреса смт Магдалинівка, вул.. Радянська, 2 Дніпропетровська область, за ст. 91 – 5 ч. 2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
15.10.2020 року у Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області смт Магдалинівка надійшов адміністративний матеріал з державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області Державної екологічної інспекції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 91 – 5 ч. 2 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення № 001265 від 02.10.2020 року зазначається, що 03 липня 2020 року о 10.00 год., позаплановою перевіркою дотримання вимог природоохоронного законодавства України встановлено, що «Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Овен» юридична адреса: вул.. Радянська, 2, смт Магдалинівка Дніпропетровська область, проведеної в період з 19.06.2020 р. по 03.07.2020 р. порушено вимоги законодавства у сфері оцінки впливу на довкіллі, а саме: недотримання під час провадження господарської діяльності екологічних умов передбачених у висновку з оцінки впливу на довкілля від 17.09.2019 року № 84/0/490-19.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причину неявки суду не повідомив, про дату та час судового засідання був повідомлений своєчасно і належним чином. Заяв до суду не надходило.
За змістом ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172 – 4 – 172 – 9, 173, 173 – 2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185 – 1, статтями 185 – 7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачених ст. 91 – 5 ч. 2 КУпАП присутність правопорушника не обов`язкова, таким чином справа розглядається за його відсутності.
Оцінюючи докази у сукупності, суд керується положеннями ст. ст. 251, 252 КУпАП.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь – які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За змістом ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне дослідження обставин кожної справи, розглядаючи справу суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Винність ОСОБА_1 у скоєні адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами:
– протоколом про адміністративне правопорушення № 001265 від 02.10.2020 р.;
– актом, який складений за результатом проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів № 222/2/20 від 03.07.2020р. товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Овен»;
Враховуючи, що ОСОБА_1 не надав до суду пояснень які спростовували б фактичні дані, що викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 допустив порушення вимог законодавства у сфері оцінки впливу на довкіллі, а саме: недотримання під час провадження господарської діяльності екологічних умов передбачених у висновку з оцінки впливу на довкілля від 17.09.2019 року № 84/0/490-19 і кваліфікує його порушення за ст. 91 – 5 ч. 2 КУпАП – порушення вимог законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, тому суддя вважає доцільним накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. 2, 7, 33, 40 – 1, 91 – 5, 221, 245, 251, 252, 280, 283 – 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченою ч. 2 ст. 91 – 5 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн., /призначення платежу: *;21081100; № 001265;* УДКСУ у Магдалинівському районі/Магдалинівський район/21081100; код утримувача: 38046523; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA088999980313090106000004139, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 420,40 (чотириста двадцять гривень сорок копійок).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Т. А. Ковальчук