Постанова № 93508187, 11.12.2020, Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
11.12.2020
Номер справи
541/2304/20
Номер документу
93508187
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 541/2304/20

Номер провадження3/541/860/2020

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2020 року м. Миргород

Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Городівський О.А., розглянувши з участю секретаря Непокупна Л.М., прокурора Петренко П.С. особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миргород Полтавської області, громадянки України, проживаючої в АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючої, РНОКПП не встановлений,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

установив:

Відповідно до протоколу № 349 від 26 листопада 2020 року ОСОБА_1 , будучи звільненою 10.12.2019р. з посади бухгалтера 1 категорії Державного підприємства «Миргородське лісове господарство» являючись суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзц. 2 ч.2 ст. 45 та пункту 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.06.2020), а саме 23.10.2020 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію «після звільнення» за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вказала, що декларацію подати забула не навмисно. Додатково зазначила, що перебуває на обліку в лікаря онколога, що могло вплинути на її пам`ять.

Прокурор Петренко П.С. вимоги протоколу підтримав, вважав за можливе притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У відповідності до ч.1 ст. 172-6 КУпАП, адміністративна відповідальність настає у випадку несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Відповідно до інформації з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, 03.02.1998 року, Державним агентством лісових ресурсів України засновано державне підприємство «Миргородське лісове господарство» (код за ЄДРПОУ 00992697) з юридичною адресою: Полтавська область, м. Миргород вул. Козацька, 22/1.

Пунктом 1.1 статуту ДП «Миргородське лісове господарство», затвердженого наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 12.04.2017 року № 119, визначено, що підприємство засноване на державній власності, створене відповідно до наказу Міністерства лісового господарства України від 31 жовтня 1991 року № 133 «Про організаційну структуру управління лісовим господарством України», належить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України і координується Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

Згідно з пунктом 3.1 статуту, підприємство створене з метою ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів; охорони, відтворення та раціонального використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, наданих у користування підприємству; одержання прибутку від комерційної діяльності.

Таким чином державне підприємство «Миргородське лісове господарство» з часу його державної реєстрації є юридичною особою публічного права.

Наказом ДП «Миргородське лісове господарство» від 07.08.2012 року № 67-К ОСОБА_1 прийнято бухгалтером лісгоспу з 07.08.2012 року.

Відповідно до посадової інструкції бухгалтера І категорії затвердженої директором ДП «Миргородське лісове господарство» 03 травня 2017 року, до обов`язків бухгалтера І категорії належить прийом виписка, облік, перевірка, обробка та контроль первинної документації, що стосується товарно-матеріальних цінностей; прийом та перевірка матеріальних звітів від матеріально-відповідальних осіб га структурних підрозділів, ведення журналів-ордерів №7, 9-1; звірка з вітчизняними постачальниками; видача довіреностей матеріально-відповідальним особам для отримання товарно-матеріальних цінностей, прийом, перевірка та обробка авансових звітів підзвітних осіб, що водночас свідчить про наявність адміністративно-господарських функцій (обов`язків).

Згідно із пунктом 15,14 Роз`яснення НАЗК 13.02.2020 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» стосовно заходів фінансового контролю», у цілях визначення суб`єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції. Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов`язків) відповідного працівника.

Так, адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Зважаючи на характер посадових обов`язків, визначених посадовою інструкцією, вбачається, що ОСОБА_1 набула статусу посадової особи юридичної особи публічного права, а отже є суб`єктом відповідальності за ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до абзц. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 11 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19)» від 17.03.2020 року розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України "Про запобігання корупції" доповнено пунктом 2-1, згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подала до Єдиного державного реєстру, декларацію «після звільнення» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік лише 23.10.2020, тобто після встановленого Законом строку, а саме до 01.06.2020.

Доказів поважності несвоєчасного подання, ОСОБА_1 суду не надала.

На момент розгляду справи норма, яка зобов`язувала суб`єкта декларування подати декларацію «після звільнення» ( абзц. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції») та норма яка передбачає настання адміністративної відповідальності за її несвоєчасне подання (ч.1 ст. 172-6 КУпАП) є чинною.

Враховуючи обставини справи, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вина останньої доведена в судовому засіданні, а отже вона повинна нести відповідальність передбачену законом.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 420 гривні 40 копійок.

Керуючись ст.ст 40-1, 172-6, 245, 279 - 280, 245, 247, 283 - 284 КУпАП, -

ухвалив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень) на користь держави, р/р для сплати штрафу н/р (IBAN) UA108999980313040106000016012, код ЄДРПОУ 37845125, код вид платежу 21081100, МФО 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), одержувач коштів УК Миргородський р-н/ м. Миргород/21081100.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок (призначення платежу Судовий збір; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 14.12.2020.

Суддя Миргородського

міськрайонного суду О. А. Городівський