
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про передачу адміністративної справи
14 грудня 2020 року м. Харків Справа № 520/17927/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши адміністративний позов та додані до нього документи ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Мінсоцполітики, Держави Україна в особі Казначейства, Держави Україна в особі Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце перебування: АДРЕСА_2 ) звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Держави Україна в особі Мінсоцполітики (м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601), Держави Україна в особі Казначейства (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6), Держави Україна в особі Пенсійного фонду України (01601, м. Київ-14, вул. Бастіонна, 9), в якому просить суд:
- «відкрити провадження по справі про зупинення виплати пенсії ОСОБА_2 , 1943 р.н. серпень, шосте (місяць змінено з грудня, була помилка в записі м. Харків), так як виплата пенсії це обов`язок держави, а затримання її без поважних причин несе кримінальну відповідальність суб`єктів Владних Повноважень»;
- «відізвати розгляд справи з Дніпропетровського окружного адміністративного суду і плюс згідно додатка клопотання прискорити розгляд справи про виплату пенсії та підпорядкування Дніпропетровської області до інших областей укрупненням штатів, надіслати рішення; Призначити адвоката.».
Дослідивши поданий адміністративний позов, суд відзначає, що жодна зі сторін не має на даний час місцезнаходження в місті Харкові та/або у Харківській області.
За ч. 1 ст. 26 КАСУ позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Таким чином, в розумінні приписів ч. 1 ст. ст. 25, 26 КАСУ Харківський окружний адміністративний суд не є адміністративними судом, який уповноважений вирішити справу.
Суд відзначає, що відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі “Zand v. Austria” від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення “встановлений законом” поширюється не лише на правову основу самого існування “суду”, але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття “суд, встановлений законом” у частині першій статті 6 Конвенції передбачає “усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…)”. З огляду на це не вважається “судом, встановленим законом” орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що у даному випадку зазначена справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду, а підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ст.ст. 5, 20, 25, 29, 248, 256 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Передати адміністративну справу № 520/17927/2020 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Мінсоцполітики, Держави Україна в особі Казначейства, Держави Україна в особі Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними на розгляд Запорізького окружного адміністративного суду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Повна ухвала суду складена 14 грудня 2020 року.
Суддя Бадюков Ю.В.