Постанова № 93480688, 09.12.2020, Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
09.12.2020
Номер справи
697/2153/20
Номер документу
93480688
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 697/2153/20

Провадження № 3/697/1058/2020

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 грудня 2020 року м. Канів

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

в складі: головуючого судді Євтушенко Б.В.,

за участю секретаря с/з – Кадухи А.А.,

прокурора - Лук`ященка Ю.І.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департамента стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с. Курилівка, Канівського району, Черкаська область, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого головним інженером Комунального підприємства «Управління водопровідно-каналізаційного господарства»

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи директором КП «Управління ВКГ» та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.05.2020, а декларація фактично подана 18.06.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що старшим оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Блізніковим В.С. було складено протокол №313/2020 від 18.11.2020 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.

Крім того, ОСОБА_1 ,будучи звільненим 20.04.2020 із посади директора КП «Управління ВКГ « та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, а саме фактично подав декларацію «перед звільненням» – 28.07.2020, хоча законом визначено строк не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов`язаної з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що старшим оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Блізніковим В.С. було складено протокол №312/2020 від 18.11.2020 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.

Постановою суду від 09.12.2020 об`єднано справи № 697/2154/20 та № 697/2153/20 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження .

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушень за обставин, зазначених у протоколах, визнав повністю. У вчиненому щиро розкаюється, просив суд його суворо не карати.

Прокурор Лук`ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просив накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних доходів громадян, враховуючи, що особа вчинила два адміністративних правопорушення.

Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.

Згідно положень ст.81 ЦК України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Згідно положень ст.169 ЦК України територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційного господарства» є юридичною особою публічного права, що підтверджується копією Статуту (а.с. 29-33).

Наказом (розпорядженням) КП «Управління водопровідно-каналізаційного господарства» № 1-к від 01.10.2002 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника КП «Управління ВКГ».

З 11.12.2014 ОСОБА_2 є директором КП «Управління ВКГ», що підтверджується наказом (розпорядженням) КП «Управління ВКГ» № 217/2-ОС від 11.12.2014 ( а.с.35).

Згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктами на які поширюється дія Закону, є посадові особи публічного права. Одночасно, зазначена категорія посад віднесена до суб`єктів вчинення адміністративного, пов`язаного з корупцією, та на них розповсюджується обмеженні і обов`язки передбачені ст. 45 Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Згідно із ч. 2 ст. 45 Закону особи, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої ст. 3 цього Закону, які припиняються діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданим деклараціями.

Декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу першого частини другої ст. 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Під припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію п. 1, пп.»а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.

Відповідно до наказу № 07-к від 17.04.2020, ОСОБА_1 20.04.2020 звільнений з посади директора КП «Управління ВКГ», у зв`язку з закінченням дії контракту, п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП України.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 подав шляхом заповнення па офіційному веб-сайті Національного агентства з питані запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 28.07.2020, а щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік – 18.06.2020, тобто з порушенням встановлених строків.

Відповідно до ст. 251 КУпАП проведено заходи з метою встановлення фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

ОСОБА_1 подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме: 26.04.2017 декларація (щорічна) за 2016 рік;, 29.03.2018 декларація (щорічна) за 2017 рік; 28.03.2019 декларація (щорічна) за 2018 рік; 18.06.2020 декларація (щорічна) за 2019 рік; 28.07.2020 декларація(перед звільненням) за 2019 рік.

У зв`язку з заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції».

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо, - із долученням підтверджуючих документів для їх належної оцінки та аналізу.

Судом встановлено, що вище перелічених поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій ОСОБА_1 встановлено не було.

На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID19) розділ XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1, та встановлено, що декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону подаються до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

ОСОБА_1 зобов`язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Національного агентства з питань запобігання корупції вказану декларацію за 2019 рік до 01.06.2020, а декларація фактично подана 18.06.2020.

Крім того, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 20 робочих днів з дня припинення такої діяльності, декларація фактично подана 28.07.2020, а день звільнення – 20.04.2020.

Розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, на особу, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

ОСОБА_1 вчинено два адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто стягнення накладається в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

З урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи, ступеня його вини, майнового стану, щирого каяття, як обставини, що пом`якшує відповідальність за правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна у встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_1 , необхідно покласти сплату судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч 1 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

За вчинені правопорушення піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в розмірі п`ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Розрахункові рахунки для сплати штрафу (по справах про адмінправопорушення): ЄДРПОУ: 38048557, одержувач: Канівське УК/Канів/21081100, розрахунковий рахунок: UA408999980313040106000023717, МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.

На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати громадянином штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 016001, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача:899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.

Суддя Б. В. Євтушенко