Окрема ухвала № 93468147, 10.12.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2020
Номер справи
420/131/20
Номер документу
93468147
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/131/20

ОКРЕМА УХВАЛА

10 грудня 2020 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , в якому, з урахуванням уточненого адміністративного позову, позивач просив:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача при розгляді заяви від 08.11.2019 року за вхідним № Ко-3352, яка стосується питань регулювання земельних відносин, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2,00 га кожному за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту Куяльник на території відповідача;

- зобов`язати відповідача повторно розглянути колективну заяву від 08.11.2019 року за вхідним № Ко-3352 про надання кожному дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка розташована за межами населеного пункту Куяльник на території відповідача та прийняття рішення по даній заяві з урахуванням правової оціни, наданої судом.

27 березня 2020 року Одеським окружним адміністративним судом по справі прийнято рішення, яке набрало законної сили 07.08.2020 року.

30.11.2020 року від позивача до суду поштою надійшла заява від 27.11.2020 року, вхід. № 50856/20, в якій останній, керуючись ст. 383 КАС України, просить:

- визнати протиправним рішення 33 сесії VII скликання Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області від 05.11.2020 року № 6772 «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства», в частині відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га, яка розташована на території Куяльницької сільської ради, Подільського району, Одеської області, у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, наступним: громадянам: п. 4. ОСОБА_1 ; 5. ОСОБА_2 ; 6. ОСОБА_3 ; 7. ОСОБА_4 ; 8. ОСОБА_5 ;

- визнати протиправними дії відповідача щодо невиконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27.03.2020 року у справі № 420/131/20 за позовом ОСОБА_1 до Куяльницької сільської ради Подільською району Одеської області;

- зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву від 08.11.2019 року № Ко-3352 про надання ОСОБА_1 ; ОСОБА_2 ; ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_5 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населеного пункту на території Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області;

- зобов`язати відповідача подати до Одеського окружного адміністративного суду у двомісячний строк з дня набрання законної сили даною постановою суду звіт про вжиті заходи щодо усунення встановлених порушень;

- стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати – сплату судового збору, та за подання правничої допомоги.

Згідно з абз. 1 ч. 5 ст. 383 КАС України у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання.

Згідно зі змістом вищезазначеної заяви, її подано з таких підстав:

- 27.03.2020 року Одеський окружний адміністративний суд, у справі №420/131/20 розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії. Рішенням суду зобов`язано Куяльницьку сільську раду Подільського району Одеської області повторно розглянути колективну заяву, вхід. № Ко-3352 від 08.11.2019 року, та прийняти рішення, передбачене частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України, з урахуванням правової оцінки питання, щодо якого звернувся позивач, наданої судом у рішенні;

- в заяві до Куяльницької сільради від 08.11.2019 року за вхідним № Ко-3352 позивач просив надати кожному заявнику дозвіл на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею по 2 га у власність для ведення особистого селянського господарства, за рахунок земель запасу із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності на території Куяльницької сільської ради, Подільського району, Одеської області за межами с. Куяльник та Олександрівки у відповідності із пунктом "б" частини 1 статті 121 ЗК України. Якщо вказана ділянка з якихось причин не відповідає вимогам для відведення, прошу запропонувати інші варіанти будь якої земельної ділянки, яка придатна для відведення, щоб дійти згоди. До заяви додані графічні матеріали земельних ділянок комунальної власності Куяльницької сільської ради кадастрові номери: 5122984200:01:002:0560, 5122983800:01:002:0535, 5122983800:01:002:0607, 5122983800:01:002:0537, 5122983800:01:001:0442, 5122983800:01:004:0135;

- 07.08.2020 року рішення вступило в законну силу (набрало чинності);

- 17.08.2020 року Одеський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист;

- 28.09.2020 року позивач подав до Подільського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Одеської області (Далі - Подільський РВДВС) заяву про відкриття виконавчого провадження до якої додав виконавчий лист Одеського окружного адміністративного суду від 07.08.2020 р. №420/131/20;

- 30.09.2020 року Подільський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Одеської області виніс постанову про відкриття виконавчого провадження якою постановив: 1. Відкрити виконавче провадження; 2. Встановив боржнику 10 робочих днів для виконання рішення суду; 3. Копію постанови направити сторонам; 4. Повідомив про можливість оскарження постанови: 5. Повідомив про можливість ознайомитися з матеріалами провадження за посиланням;

- в цей же день, 30.09.2020 року Подільський РВДВС надіслав повідомлення Куяльницьку сільську раду Подільського району Одеської області про відкриття виконавчого провадження та надав до листа копію постанови про відкриття виконавчого провадження;

- рішенням 33 сесії VII скликання Куяльницької сільради, Подільського району, Одеської області № 6772 від 05.11.2020 року «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства» позивачу відмовлено у наданні Дозволу;

- в рішенні зазначено: «на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів, на території Куяльницької сільської ради, Подільського району, Одеської області, Куяльницька сільська рада (Далі - Дозволу) 1.Відмовити у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га, яка розташована на території Куяльницької сільської ради, Подільського району, Одеської області, у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, наступним громадянам: п. 4. ОСОБА_1 ; 5. ОСОБА_2 ; 6. ОСОБА_3 ; 7. ОСОБА_4 ; 8. Пукліч Дмитру Сергійовичу.» Вказане рішення отримано 17.11.2020 р.;

- проект рішення Куяльницької сільської ради про надання позивачу Дозволу, згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду, на сесію не надавались, не розглядались і не голосувались;

- вказане свідчить про те, що Куяльницька сільська рада отримала від Подільського РВДВС постанову про відкриття виконавчого провадження по рішенню Одеського окружного адміністративного суду про зобов`язання повторно розглянути звернення позивача про надання Дозволу, з урахуванням висновків суду, які були викладені у рішенні;

- не дивлячись на це, відповідач відкрито знехтував рішенням Одеського окружного адміністративного суду, зневажливо віднісся до виконання законних вимог про поновлення законних прав позивача, які в них викладені і, безпідставно відмовив у наданні Дозволу за рахунок земельної ділянки, графічні матеріали яких були додані до заяви, або іншої земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області;

- відповідач не аргументував своє рішення, а лише обмежився загальними фразами, які дослівно переписав із ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України - у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та Іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку (Далі - Невідповідність вимогам законів). В чому саме виражається невідповідність вимогам, відповідачем зазначено не було;

- відповідач взагалі не врахував висновки суду, які були викладені у вказаному рішенні, а також не запропонував позивачу надання Дозволу за рахунок іншої вільної земельної ділянки комунальної власності Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області та не вказав про відсутність інших вільних земельних ділянок на території Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області;

- рішення Одеського окружного адміністративного суду відповідачем не виконано. Це принижує судову систему України в цілому, та особисто рішення Одеського окружного адміністративного суду;

- така протиправна діяльність відповідача системна і свідчить про те, що рішення Одеського окружного адміністративного суду, яке було винесено на користь позивача, залишиться без виконання.

- у рішенні суду встановлено, що позивач має право на отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2,00 га. для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка розташована за межами населеного пункту на території Куяльницької сільської Подільського району Одеської області, за рахунок земельної ділянки які вказані в додатках до заяви, або іншої земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області;

- у резолютивній частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27.03.2020 року зазначено про обов`язок відповідача повторно розглянути питання щодо надання Дозволу і прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду;

- висновки суду зводяться до того, що відповідач має розглянути звернення на постійної земельної комісії, а потім на сесії сільської ради і, при відсутності підстав для відмови у наданні Дозволу, які передбачені ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, надати дозвіл, або, при наявності підстав, винести вмотивоване рішення про відмову;

- підстав для відмови у наданні Дозволу Куяльницька сільська рада не мала, оскільки земельні ділянки кадастрові номери 5122984200:01:002:0560, 5122983800:01:002:0535, 5122983800:01:002:0607, 5122983800:01:002:0537, 5122983800:01:001:0442, 5122983800:01:004:0135 передані і зареєстровані у комунальну власність Куяльницької сільської ради і, відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України не мали невідповідності місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Вони не були виставлені на земельні торги окремим лотом, а також, на момент подачі заяви, не були передані у власність іншим громадянам;

- зміст рішення Куяльницької сільради, Подільського району, Одеської області, яке затверджено на 33 сесії VII скликання від 05.11.2020 року «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства» на виконання рішення суду у справі № 420/131/20, яке набрало законної сили свідчить, що відповідачем не були враховані висновки суду, адже підстави відмови у наданні Дозволу вже були визнані судом необгрунтованими. Крім того, відповідач повторно розглянув звернення позивача від 08.11.2019р. без урахуванням рішення суду про надання дозволу за рахунок іншої вільної земельної ділянки комунальної власності Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області та висновків;

- відмовляючи у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га, яка розташована на території Куяльницької сільської ради, Подільського району, Одеської області, у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, наступним громадянам: п. 4. ОСОБА_1 ; 5. ОСОБА_2 ; 6. ОСОБА_3 ; 7. ОСОБА_4 ; 8. ОСОБА_5 . відповідач не вказав яким саме вимогам не відповідають вказані у зверненні земельні ділянки.

До даної заяви позивачем додано копії, зокрема:

- виконавчого листа по справі № 420/131/20 від 27 березня 2020 року;

- заяви про відкриття виконавчого провадження від 28.09.2020 року;

- постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 63162687 від 30.09.2020 року;

- листа Подільського міжрайонного відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 17.11.2020 року № 30649/35-32/7, адресованого позивачу на запит про надання інформації з примусового виконання виконавчого листа по справі № 420/131/20, відповідно до змісту якого, зокрема, 06.11.2020 року державним виконавцем була здійснена перевірка виконання рішення суду, в ході якої було встановлено, фактичне виконання рішення шляхом прийняття відповідного рішення Куяльницької сільської ради № 6772-VII від 5 листопада 2020 року «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства»;

- рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області від 5 листопада 2020 року № 6772-VІІ «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства».

В межах розгляду заяви ОСОБА_1 в порядку ст. 383 КАС України, вхід. № 50856/20 від 30.11.2020 року, судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 березня 2020 року, яке набрало законної сили 07.08.2020 року, зокрема:

- визнано протиправною бездіяльність Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду колективної заяви, вхід. № Ко-3352 від 08.11.2019 року;

- зобов`язано Куяльницьку сільську раду Подільського району Одеської області повторно розглянути колективну заяву, вхід. № Ко-3352 від 08.11.2019 року, та прийняти рішення, передбачене частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України, з урахуванням правової оцінки питання, щодо якого звернувся позивач, наданої судом у рішенні.

5 листопада 2020 року Куяльницькою сільською радою Подільського району Одеської області, керуючись ст. 12, 118 пункт 7, 123 Земельного кодексу України, пункту 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60 «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об`єднаних територіальних громад», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 року № 2498-VІІІ та на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Куяльницької сільської ради, Подільського району, Одеської області, було прийнято рішення № 6772-VII «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства», відповідно до якого, вирішено, зокрема:

- відмовити у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га, яка розташована на території Куяльницької сільської ради, Подільського району, Одеської області, у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, 23-м громадянам, в тому числі:

- ОСОБА_1 ;

- ОСОБА_2 ;

- ОСОБА_3 ;

- ОСОБА_4 ;

- ОСОБА_5 .

З встановленого вбачається, що відповідачем на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду прийнято рішення, передбачене частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України, яким позивачу відмовлено у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, лише та виключно з підстави: у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проте, відповідно до вимог статті 118 Земельного кодексу України, рішення передбачене якою зобов`язано прийняти відповідача рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 березня 2020 року, яке набрало законної сили 07.08.2020 року, зокрема, згідно з ч. 7 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Виходячи зі змісту ч. 7 ст. 118 ЗК України, приписами Земельного кодексу України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні такого дозволу, який розширеному тлумаченню не підлягає, а саме лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам:

- законів,

- прийнятих відповідно до них:

- нормативно-правових актів,

- генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації,

- схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць,

- проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів,

затверджених у встановленому законом порядку.

При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб`єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 ЗК України.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: від 23 січня 2020 року у справі № 0840/2979/18 (адміністративне провадження № К/9901/68110/18).

Проте, в оскарженому рішенні взагалі не конкретизовано, яким саме вимогам яких саме законів, та яким саме прийнятим відповідно до них нормативно-правових актів, передбаченим ч. 7 ст. 118 ЗК України, відповідачем встановлена невідповідність місця розташування об`єкта. Дана обставина перешкоджає суду дослідити наявність підстави для такої відмови.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення відповідним органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Встановлені судом обставини свідчать про недотримання відповідачем вимог щодо ясності, чіткості, доступності, зрозумілості та обґрунтованості щодо оскаржуваного рішення, виконання яких є запорукою передбачуваності для позивача наслідків виконання або невиконання ним законних вимог відповідача.

Відтак, невиконання суб`єктом владних повноважень законодавчо встановлених вимог щодо змісту, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Отже, рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області від 5 листопада 2020 року № 6772-VІІ «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства» в частині, що стосується ОСОБА_1 , прийняте відповідачем на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 березня 2020 року, яке набрало законної сили 07.08.2020 року, з порушенням вимог частини 7 статті 118 Земельного кодексу України щодо надання мотивованої відмови, відповідно воно у зазначеній частині є протиправним.

Відповідно до ч. 1 ст. 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Відповідно до ч. 6 ст. 383 КАС України за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 1, 4, 5 ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення.

З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.

В задоволенні решти вимог заяви ОСОБА_1 в порядку ст. 383 КАС України, вхід. № 50856/20 від 30.11.2020 року, – слід відмовити з таких підстав.

Так, наведена заява позивача стосується також громадян: ОСОБА_2 ; ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_5 .

Проте, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 березня 2020 року, яке набрало законної сили 07.08.2020 року, задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 , а зазначені особи є лише третіми особами у цій справі.

Отже, наведені у заяві позивача в порядку ст. 383 КАС України, вхід. № 50856/20 від 30.11.2020 року, вимоги в тому числі щодо зазначених осіб – є безпідставними.

Щодо вимоги позивача у наведеній заяві стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати – сплату судового збору, та за подання правничої допомоги – слід зазначити таке.

Спеціальними нормами, які регулюють порядок розгляду та вирішення заяви про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду, зокрема, ст.ст. 383, 249 КАС України – не передбачено стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат, пов`язаних з розглядом відповідної заяви.

При цьому суд звертає увагу позивача, що положення ст.ст. 139-143 КАС України, якими врегульовано порядок розгляду та вирішення питання розподілу судових витрат, пов`язані саме з наслідками розгляду позову та вирішення справи, а не заяв по ній тощо.

Інших суттєвих доводів та/або доказів щодо обґрунтування заяви в порядку ст. 383 КАС України, вхід. № 50856/20 від 30.11.2020 року, позивачем суду не наведено та не надано.

При цьому слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р.).

Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р.).

Враховуючи та на підставі наведеного, заява ОСОБА_1 в порядку ст. 383 КАС України, вхід. № 50856/20 від 30.11.2020 року, підлягає задоволенню частково у порядку та у спосіб, встановлені ст.ст. 249, 383 КАС України.

Керуючись ст.ст. 243, 248, 249, 256, 294, 383 КАС України, суд -

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 в порядку ст. 383 КАС України, вхід. № 50856/20 від 30.11.2020 року, – задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області від 5 листопада 2020 року № 6772-VІІ «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства» в частині, що стосується ОСОБА_1 .

Зобов`язати Куяльницьку сільську раду Подільського району Одеської області вжити заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, – протягом 30 календарних днів з дня отримання копії цієї окремої ухвали.

В задоволенні решти вимог заяви ОСОБА_1 в порядку ст. 383 КАС України, вхід. № 50856/20 від 30.11.2020 року, – відмовити.

Окрема ухвала може бути оскаржена особами, яких вона стосується, в порядку, передбаченому п. 15.5 ч. 1 Розділу VІІ Перехідних положень КАС України, та у строк, встановлений ст. 295 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 256 КАС України.

Суддя М.Г. Цховребова