
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2020 року Справа № 160/10918/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лозицької І.О.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МІГ» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
09.09.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «МІГ.» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.07.2020 року № 1841177/38837864 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 14 липня 2020 року № 215;
- зобов`язати Державну податкову службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «МІГ» податкову накладну від 14 липня 2020 року № 215 на загальну суму 150604,29 грн., датою її фактичного отримання.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що не погоджується з прийнятими рішенням про відмову у реєстрації податкової накладної, вважає необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню, а податкова накладна підлягає реєстрації.
Позивач зазначає, що ТОВ «МІГ» було подано до відповідачів всі необхідні документи, що підтверджують реальність господарської операції та зобов`язання позивача з приводу реєстрації податкової накладної.
Ухвалою суду від 14.09.2020 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, а також встановлено відповідачам строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування.
Заперечуючи проти позову представником відповідача-1 надано на адресу суду письмовий відзив на позовну заяву, який долучено до матеріалів справи.
Представник відповідача-1 пояснює, що згідно наданих первинних документів встановлено, що ТОВ «МІГ» до податкової накладної від 14.07.2020 року № 215 не в повному обсязі надані документи.
Згідно наданих документів податкова накладна від 14.07.2020 року № 215 виписана на підставі видаткової накладної від 14.07.2020 року (КБ-2).
За поясненням відповідача-1, згідно наданих документів часткове придбання товарів відбулось у ТОВ «Виробниче об`єднання «Дніпрошкіргалантерея». При цьому, як зазначає відповідач-1, первинні документи щодо придбання решти матеріалів ТОВ «МІГ» не надані, а саме клей, герметик, емаль та інше.
З огляду на викладене, відповідач-1 просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Відповідач-2 правом на надання відзиву на позовну заяву не скористався.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали, справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «МІГ» (код ЄДРПОУ 38837864) зареєстроване у встановленому законом порядку 28.10.2013 року, номер запису 12241020000058160, відомості про товариство включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами діяльності позивача, є: 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням (основний); 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель.
З матеріалів справи вбачається, що між Товариством з обмеженою відповідальністю «МІГ» (постачальник) та ТОВ «Будівельна компанія «АбрісСтрой» (покупець) було укладено договір поставки № 12696 від 08.01.2020 року, відповідно до п. 1.1 якого постачальник протягом терміну дії договору зобов`язується постачати (передавати) у власність покупцеві будівельні і оздоблювальні матеріали згідно з виставленим рахунком, а покупець зобов`язується приймати цей товар і своєчасно здійснювати його оплату на умовах, визначених цим договором.
Згідно з п. 3.1 договору приймання і узгодження заявки на поставку товару з покупцем здійснюється: електронним, факсимільним зв`язком або в усній формі.
Поставка товару по даному договору відвантажується покупцеві на умовах самовивозу силами покупця зі складу постачальника (п. 3.2 договору).
Відповідно до п. 3.3 приймання товару за кількістю і якістю проводиться покупцем на складі постачальника.
Датою поставки є дата отримання покупцем товару згідно видаткових накладних на складі постачальника (п. 3.4 договору).
Відпущення і передача товару постачальником покупцю здійснюється на підставі видаткової накладної з підписами уповноважених осіб (п. 3.5 договору).
Згідно з п. 4.1 договору ціна на товар формується постачальником на підставі чинного законодавства України і встановлюється у національній валюті України.
Ціна договору складає загальну вартість поставленого товару за видатковими накладними протягом терміну дії цього договору (п. 4.2 договору).
Покупець здійснює оплату за поставлений товар за цінами, заздалегідь узгодженими сторонами і вказаними у рахунках-фактурах, які є невід`ємною частиною цього договору (п. 4.3 договору).
Відповідно до п. 5.3 договору розрахунки за поставлений постачальником товар здійснюється протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту поставки товару або у інший строк, попередньо домовлений між сторонами.
Сплачуючи вартість товару, покупець зобов`язаний у платіжному дорученні посилалися на номер договору і видаткову накладну, за якою було отримано товар (п. 5.6 договору).
Кількість і асортимент товару зазначається у видаткових накладних на кожну партію товару, яка формується відповідно до погодженої сторонами заявки (п. 6.1 договору).
Згідно з п. 6.2 договору кількість товару кожного найменування відображається в одиницях вимірювання і зазначається у відповідних видаткових накладних постачальника.
Відповідно до п. 6.3 договору товар повинен відповідати стандартам і технічним умовам його виробника.
За п. 7.1 договору товар вважається прийнятим покупцем у кількості, вказаній у видаткових накладних, з моменту їх підписання.
Під час отримання товару покупець зобов`язаний провести вхідний контроль комплектності поставки кожної одиниці продукції, а також перевірити кількість товару відповідно до видаткової накладної постачальника. На підтвердження комплектності поставки (належна якість продукції, комплектність кожного найменування) покупець засвідчує цей факт свої підписом у видатковій накладній (п. 7.2 договору).
Згідно з п. 12.1 договору договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31.12.2020 року, але у бідь - якому разі, до повного виконання сторонами своїх зобов`язань.
Судом встановлено, що позивачем було виписано рахунок на оплату № МБ-003181 від 14.07.2020 року на суму 150 604,29 грн., в т.ч. ПДВ – 25 100,71 грн.
ТОВ «Будівельна компанія «АбрісСтрой» було здійснено оплату ТОВ «МІГ» у розмірі 150604,29 грн. за призначенням платежу «За ТМЦ згідно рахунку № 003181 від 14.07.2020 року. У сумі 125503,57 грн., ПДВ – 20%, 25100,72 грн.», що підтверджується платіжним дорученням № 2689 від 14.07.2020 року, копія якого наявна в матеріалах справи.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем було виписано видаткову накладну №МБ-003181 від 14.07.2020 року на суму 150604,29 грн., в т.ч. ПДВ – 2500,71 грн. на товар, а саме: 4523 рукавички трикотажні з нітріловим покриттям, неповний облив, жовтий, розмір 10 (120 пар) Долоні, кількість 150 пар; 4572 рукавички трикотажніз поліуретановим покриттям, неповний облив, сірі, розмір 10 Долоні, кількість 100 пар; 562 рукавички «Зірка» трикотажні робочі чорні з ПВХ 7 клас, 10 розмір (200 пар) Долоні, кількість 250 пар; 564 Рукавички «Зірка» трикотажні робочі помаранчеві з ПВХ 7 клас, 10 розмір ( 200 пра) Долоні, кількість 250 пар; шпалери 675304 Paint It у кількості 2 шт., шпалери 677100Paint It у кількості 3 шт.; 678008 шпалери Paint It у кількості 2 шт.;DecoLux темно-коричнева 2,2 кг Polifarbу кількості 3 шт.; DecoLux чорна 0,7 кг Polifarbу кількості 10 шт.;DecoMal ПФ-115 чорна 2,7 кг Polifarbу кількості 6 шт.; ExtraMal ПФ-115 світло-сірий 2,7 кг Поліфарб у кількості 8 шт.; Акрилтікс фарба 1,4 кг Поліфарб у кількості 16 шт.; Акрилтікс фарба 7 кг Поліфарб у кількості 4 шт.; БатарейкаEnerlight Lithium CR 2032 BLI у кількості 636 шт.; Батарейка VartaLonglife AA BLI 4 ALKALINE у кількості 90 шт.; Батарейка VartaLonglife AAA BLI 4 ALKALINE у кількості 130 шт.; Батарейка VartaLonglife D BLI 2 ALKALINE у кількості 30 уп.; Клейова та армувальна суміш для ППС і МВ BaumitUniversalKleber/мішок 25 кг у кількості 15 шт.; Універсальна грунтувальна суміш Бауміт/ відро 25 кг/ у кількості 1 шт.; Еластична клейова суміш БаумітФлексуніBaumitFlexUni 25 ru (BUA 0515/005) у кількості 26 шт.; Вологопоглинач CeresitCnjgdjkjuf. 450 г, у кількості 6 шт.; Герметик акриловий кольоровий «Дуб» 280 мл Lacrysil у кількості 22 шт.; Герметик силіконізований акриловий білий 280 мл Лакрісіл у кількості 73 шт.; Герметик силіконовий санітарний прозорий 280 мл Лакрісіл у кількості 14 шт.; Гіпсокартонна плита Вологостійка Н2/1200/2500/12,5/НСК у кількості 50 шт.; Емаль для кераміки та ем. Покр. NewTonбілий, аер. 400 мл. У кількості 26 шт.; Електроди MAXweldAHO-21д.3 (2,5 кг) у кількості 30 уп.; Електроди MAXweld AHO-21д.3 (5 кг) у кількості 40 уп.; Засіб рідкий для вибілювання «Білизна» RODOS 0,95 л у кількості 400 шт.; Засіб рідкий для вибілювання «Білизна» RODOS 0,95 л з лимоном у кількості 500 шт.; Засіб рідкий для прання Color Fresh Wood, TM «SUPER Wash» 4000 мл у кількості 40 шт.; Засіб рідкий для прання Color Fresh Wood, TM «SUPER Wash» 4000 мл+250 мл у кількості 30 шт.; Засіб рідкий для прання Color Fresh Wood, TM «SUPER Wash» 5600 мл у кількості 50 шт.; Засіб рідкий для прання Universal Sea Breeze, TM «SUPER Wash» 4000 мл+250 мл у кількості 60 шт.; Засіб рідкий для прання Universal Sea Breeze, TM «SUPER Wash» 5600 млу кількості 60 шт.; Захист 3 в 1 з молот.таперламут.ефектом Антрацит2,2 кг у кількості 4 шт.; Клей «Golden Dracon» Art. 0,2 у кількості 65 шт.; Клей «Еко Дракон» 0,8 л у кількості 20 шт.; Клей «ПВА-Д», 0,5 кг у кількості 47 шт.; Клей «ПВА-Д», 1 кг, у кількості 25 шт.; Клей «ПВА-Д», 250 гр у кількості 91 шт.; Клей «Рідке скло натрієве», 1,2 кг у кількості 47 шт.; Клей Бустилат-Д (1,2) 12 шт. у кількості 41 шт.; Клей для корка, бамбук, натуральних покриттів 1 кг Лакрісіл у кількості 47 шт.; Клей для мозаїки та плитки 1,5 кг Лакрісіл у кількості 17 шт.; Клей для мозаїки та плитки 15 кг Лакрісіл у кількості 5 шт.; Клей для мозаїки та плитки 3 кг Лакрісіл у кількості 12 шт.; Клей для мозаїки та плитки 8 кг Лакрісіл у кількості 3 шт.; Клей «Momental», 200 гр. у кількості 122 шт.; Клей «Momental» Індикатор 200 гр. кул. У кількості 27 шт.; Клей універсальний «Крепчегвоздей» надміцний 200 гр Лакрісіл у кількості 40 шт.; Клей універсальний «Крепчегвоздей» надміцний білий 280 мл/440 г (15шт) ЛакрісілСумпер Монтаж у кількості 25 шт.; Polifarb Color Mix 05 помаранчевий 0,12 л у кількості 43 шт.; Лазур Древозахист золота сосна 0,7 кг Поліфарб у кількості 32 шт.; Лазур Древозахист каштан 0,7 Поліфарб у кількості 20 шт.; Момент Кристал 125 мл в шоу-боксі (6 шт) у кількості 22 шт.; Момент Монтаж FIX Transparent 280 гр (36 шт.) у кількості 24 шт.; Момент Столяр 250 г (12 шт.) у кількості 30 шт.; ПВА Універсальний водно-дисперсіонний клей D3-0.4 кгОакрісіл у кількості 54 шт.; ПВА Універсальний водно-дисперсіонний клей D3-0,75 кг Лакрисіл у кількості 13 шт.; ПВА Універсальний водно-дисперсіонний клей D3-2 кг Лакрисіл у кількості 13 шт.; Плівка самоклейнаDC-fix0,45-15/1 у кількості 20 рул.; Плівка самоклейнаD- с-fix 67,5-15/4 у кількості 18рул.; Затирка д/швів Ceresit CE-33 plus біла (№100) 2 кг у кількості 18 шт.; СМ 11/5 Клеюч.суміш для керам.плитки (240) у кількості 41 шт.; ГрунівкаCeresit СТ-17 глибокопроникаюча (10 л) у кількості 6 шт.; ГрунівкаCeresit СТ-17 глибокопроникаюча (5 л) у кількості 8 шт.; Суміш КнауфПерлфікс, 30 кг, у кількості 30 шт.; Супер Епоксі 2-6 мл прозор. шприц (10) у кількості 19 шт.; Емаль New Ton жаростійка чорна, аер. 400 мл у кількості 20 шт.; Тинк-21/25 Суміш для шпаклюв. цементна, біла, старт (Шп-2Б) 25 кг у кількості 10 шт.; Універ. Будівельний клей «Сумасшедшая липучка» 1,2 кг (6 шт) Лакрісіл у кількості 9 шт.; Універсалфасад фарба 1,4 кг Поліфар, у кількості 14 шт.; Універсальна грунтувальна суміш БаумітУНІПраймер/відро 25 кг/ у кількості 1 шт.; Універсальна грунтувальна суміш БаумітУНІПраймер/відро 25 кг/ у кількості 1 шт.; Універсальний монтажний клей для декора 200 г Лакрісіл у кількості 35 шт.; Фарба для радіаторів опалення 1,0 кг у кількості 21 шт.; Емаль New Ton 3005 темно-вишневий, аер. 400 мл у кількості 29 шт.; Емаль New Ton 8017 темно-коричневий, гл., аер. 400 мл у кількості 34 шт.; Емаль New Ton універсальна 9005 чорний мат., аер. 400 мл у кількості 38 шт.; Емаль універсальна New Ton 9006 сріблястий, аер. 400 мл у кількості 33 шт.; Емаль універсальна New Ton 9010 білий глянець, аер. 400 мл у кількості 32 шт.
Судом встановлено, що ТОВ «МІГ» склало податкову накладну № 215 від 14.07.2020 року з вищезазначеними номенклатурними позиціями на суму 150604,29, в т.ч. ПДВ – 25100,71 грн. та направило її для реєстрації до Єдиного реєстру податкових накладних.
Проте, згідно квитанції від 29.07.2020 року, копія якої міститься в матеріалах справи, вбачається, що відповідно доп. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 14.07.2020 року № 215 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1518 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В подальшому, рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 17.08.2020 року № 1841177/38837864 було відмовлено в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв`язку з ненаданням платником податків копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).
В графі «додаткова інформація» зазначено «не надано первинні документи щодо придбання усіх номенклатурних позицій».
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «МІГ» було подано скаргу на рішення від 17.08.2020 року № 1841177/38837864, в якій позивач просив скасувати вказане рішення та зареєструвати податкову накладну № 215 від 14.07.2020 року.
Рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.08.2020 року № 45636/38837864/2 залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Підстава: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
Не погоджуючись з рішенням комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, вважаючи його протиправнимта таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України (далі - ПК України)датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок №1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 ПК України; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 ПК України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165, який набрав чинності з 01.02.2020 року (далі – Порядок № 1165).
Пунктами 5, 6 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4). У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4). Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення. За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4). Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
Згідно з пунктами 7, 10, 11 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Пунктом 25 Порядку №1165 визначено, що комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Відповідно до п. 26 Порядку №1165 Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Як зазначалось судом, за результатами обробки спірних податкових накладних було зупинено їх реєстрацію з підстав того, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1518 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції.
Так, пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3) визначено про: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Суд зазначає, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Суд зазначає, що контролюючим органом виконано підпункт 2 пункту 11 Порядку №1165, зазначивши у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної критерій ризиковості здійснення операцій, на підставі якого зупинено реєстрацію податкових накладних, а саме, пункт 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Крім вказаного вище, цими ж квитанціями запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, суд зазначає, що контролюючим органом у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної позивача не було вказано конкретного переліку документів, яких було б достатньо для прийняття рішення про реєстрацію спірних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вказане свідчить, що дії контролюючого органу по складенню квитанції вчинені з недотриманням вимог чинного спеціального законодавства, яке регулює обсяг повноважень контролюючого органу по зупиненню, поданих платниками податків на реєстрацію, податкових накладних.
Вказані вище порушення, на переконання суду, не можуть бути самостійними та достатніми підставами для визнання протиправним та скасування оскаржуваних рішень.
Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12 грудня 2019 року затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок №520), яким визначено механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.2. Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Пунктом 3 Порядку №520 визначено, що комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
Згідно п.4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Відповідно до п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно п.6 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Пунктом 7 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п.п. 9-13 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.
Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Разом з тим, у пункті 6 Порядку № 1165 вказано, що інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
З урахуванням положень наведених норм, комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за результатами розгляду інформації та копій документів платника податку. Отже, контролюючий орган має зажадати від платника податку документів та пояснень на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях.
Також аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначена Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13 грудня 2019 року за № 1245/34216.
Форма такого рішення передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано, повинні бути підкресленими, тобто конкретно вказані.
Беручи до уваги викладене, суд зазначає, що здійснення автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань.
Суд зазначає, що відповідність операції хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, є передумовою зупинення податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У подальшому відповідність операції критеріям ризиковості має бути спростовано платником податків шляхом подання на вимогу податкового органу переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, і лише ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування або ненадання платником податку копій документів, визначених пунктом 5 Порядку № 520 або надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства, є підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування.
Так, підставою для відмови у реєстрації спірних податкових накладних Комісія ГУ ДПС у Дніпропетровській області зазначила:ненадання платником податків копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).
В графі «додаткова інформація» зазначено «не надано первинні документи щодо придбання усіх номенклатурних позицій».
Частиною першою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Перевіряючи законність оскаржуваного рішення, суд виходить з того, що повноваження комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області стосовно прийняття рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних є дискреційними у зв`язку з виключною компетенцією його, як уповноваженого органу. При цьому прийняття рішення відбувається на підставі документів, визначених пунктом 5 порядку № 520.
У свою чергу належними доказами є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування ( ч. 1 ст. 73 КАС України).
Так, з матеріалів справи вбачається, що між ТОВ «ВО «Дніпрошкіргалантерея» (продавець) та ТОВ «МІГ» (дистриб`ютор) було укладено договір № 1624 купівлі-продажу (дистиб`юції) від 01.11.2019 року, відповідно до п. 1.1 дії даного договору продавець визнає ТОВ «МІГ» своїм офіційним дистриб`ютором з розповсюдження (продажу) на території України товару, що пропонується продавцем на українському ринку.
Продавець доручає, а дистриб`ютор бере на себе зобов`язання з продажу товарів продавця на ввіреній йому території (п. 1.2 договору).
Продавець надає дистриб`ютору статус офіційного дистриб`ютора з продажу товарів продавця на наступних територіях України: Дніпропетровська та Запорізька область (п. 1.3 договору).
З метою виконання п. 1.2 цього договору продавець зобов`язується передати у власність дистриб`ютора, а дистриб`ютор зобов`язується прийняти та оплатити товар відповідно до умов цього договору (п. 1.4 договору).
Асортимент, кількість, ціна товару вказується в рахунках і видаткових накладних, які є невід`ємною частиною договору (п. 1.5 договору).
Оплата дистриб`ютором за товар здійснюється на умовах 100% передоплати. Оплата здійснюється шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця, реквізити якого вказані у відповідному рахунку на оплату впродовж одного банківського дня. При проведенні платежу вказується номер і дата рахунку, за яким здійснюється оплата. Фактом оплати є надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця. Рахунок не є дійсним на наступний день (п. 5.2 договору).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем було здійснено оплату на рахунок ТОВ «ВО «Дніпрошкіргалантерея» у сумі 145979,49 грн. за призначенням платежу «Сплата за рукавички згідно рах. № 404664 від 02.06.2020 року, у т.ч. ПДВ – 24329,92 грн.», що підтверджується копією платіжного доручення № 6679 від 02.06.2020 року, яка наявна в матеріалах справи.
ТОВ «ВО «Дніпрошкіргалантерея» було складено видаткову накладну № 411982 від 04.06.2020 року, копія якої міститься в матеріалах справи, на суму 145 979,49 грн., в т.ч. ПДВ – 24 239,91 грн., на товар «рукавички трикотажні» різного класу, кольору, розміру тощо.
Разом з тим, як вже було встановлено судом, позивач здійснив господарську операцію з продажу ТОВ «Будівельна компанія «АбрісСтрой» не тільки рукавичок трикотажних, але й інших будівельних і оздоблювальних матеріалів, таких як, зокрема, фарби, клей, грунтувальна суміш, емаль, герметик, засоби для вибілювання, засоби для прання тощо.
Суд зазначає, що позивачем не надано до суду доказів щодо придбання ТОВ «МІГ» або самостійного виготовлення вказаної продукції, а також доказів щодо зберігання і транспортування, навантаження та розвантаження продукції, актів приймання-передачі товарів, накладних тощо.
При цьому позивач зазначає, що ним було надано до відповідачів всі копії документів, що підтверджують реальність здійснення господарської операції.
Проте, суд зазначає, що доказів зазначеного, позивачем до суду не надано, як і не надано до суду вказаних документів.
Згідно частини 2 статті 74 КАС України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Поряд з цим, суд враховує позицію, викладену у пункту 53 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Федорченко та Лозенко проти України" (заява №387/03), відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумним сумнівом".
Оцінюючи надані документи в сукупності та кожен окремо, суд вважає, що такі дають підстави для сумніву щодо реальності здійснення вищенаведених операцій або висновку про їх здійснення.
На думку суду, позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження реальності господарської операції між ТОВ «МІГ» та ТОВ «Будівельна компанія «АбрісСтрой», а факт порушення відповідачами вимог чинного законодавства, в тому числі Податкового кодексу України та Порядку №1165, не доведено.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.
У зв`язку з відмовою в задоволенні позовних вимог, питання щодо розподілу судових витрат не вирішується.
Керуючись ст. ст. 2-10, 11, 12, 47, 72-77, 94, 122, 132, 139, 193, 241-246, 250, 251, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позивних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «МІГ» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 11.12.2020 року.
Суддя І.О. Лозицька