
Справа № 161/19974/20
Провадження № 2/161/4610/20
У Х В А Л А
08 грудня 2020 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Романівської сільської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Перша Луцька державна нотаріальна контора Волинської області, про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Романівської сільської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Перша Луцька державна нотаріальна контора Волинської області, про визнання права власності на спадкове майно.
Заява подана з порушенням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Пунктом 3 частини третьої статті 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
При цьому у пункті 9 частини першої статті 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Ціна позову має бути підтверджена висновком суб`єкта оціночної діяльності, який має відповідну ліцензію на здійснення такої діяльності.
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення державного мита та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» від 21 серпня 2014 року № 358.
У відповідності до п.п. 1 п. 1 вказаної вище постанови оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.
Також, згідно вимог даної Постанови, оцінка об`єкта для цілей оподаткування здійснюється суб`єктами оціночної діяльності, які відповідають вимогам, установленим Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», у складі яких працює хоча б один оцінювач, який отримав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» хоча б за однією з таких спеціалізацій у межах напряму 1 «Оцінка об`єктів у матеріальній формі» і напряму 2 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об`єкти інтелектуальної власності».
Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору це звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
Крім того, відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплат и судового збору відповідно до закону.
З позовної заяви та матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено вимоги про визнання права власності на майно, які є вимогами майнового характеру, однак, останні не оплачені судовим збором з врахуванням ціни позову.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір із врахуванням вищевказаних положень Закону України «Про судовий збір» за такими реквізитами: отримувач коштів - УК у м.Луцьку /м.Луцьк/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009628, банк отримувача- казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA538999980313101206000003550, призначення платежу судовий збір за позовом _____ , Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Також, в порушення вимог п.. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Пунктом 1 частини першої статті 62 ЦПК України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
При цьому, у частині четвертій статті 62 ЦПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
З аналізу вищенаведених положень процесуального закону слідує, що для підтвердження своїх повноважень на представництво особи адвокат має надати суду вичерпний перелік документів – або ордер, або довіреність на представництво.
Всупереч вищенаведеному, заява від імені ОСОБА_1 підписана адвокатом Чорною Ліліє Олександрівною, яка не додала до заяви ордеру, або довіреності на представництво.
Доданий до заяви договір про надання правової допомоги не є документом, який підтверджує повноваження адвоката за правилами ч.4 ст.62 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Романівської сільської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Перша Луцька державна нотаріальна контора Волинської області, про визнання права власності на спадкове майно – залишити без руху.
Для усунення недоліків позивачу встановити десятиденний строк з дня вручення ухвали суду. У випадку невиконання ухвали суду, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Черняк В.В.