
Копія.
154/3460/20
3/154/1626/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2020 року суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Каліщук А.А., за участю секретаря Павлович Ю.М., прокурора Трофімука О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від начальника департамента стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , перебуваючи в період з 04.01.2016 р. по 07.02.2020 р. на посаді заступникаУстилузького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради та згідно п.п.«в» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом на якого поширюється дія даного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», чим порушила вимоги ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Так, ОСОБА_1 , будучи звільненою із займаної посади 07.02.2020 року та будучи субєктом декларування та зобов`язаною подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, але не пізніше 05.03.2020 р. в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин несвоєчасно подала таку декларацію.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненомуправопорушеннівизналаповністю,щиророзкаялась, просить суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративногоправопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просив визнатиїї винуватою у вчиненні даного правопорушення та накласти стягнення в розмірі мінімального штрафу передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення правопорушника, прокурора, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Так, норма ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчаснеподання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконанняфункційдержавиабомісцевогосамоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.5 розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року №3 ( у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 р. за №1300/34271), декларація перед звільненням- декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 ЗаконуУкраїни «Про запобігання корупції» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.2 ст.47 Закону України «Про запобігання корупції», інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функційдержави або місцевого самоврядування, а також упродовж 5 років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації поданої особою, яка зберігається безстроково. За таких обставин ОСОБА_1 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Як встановлено із матеріалів справи, ОСОБА_1 , була звільнена із займаної посади відповідно до розпорядження Устилузького міського голови «Про звільнення ОСОБА_1 № №20-ОС від 07.02.2020 року, а відтак є суб`єктом даного корупційного правопорушення.
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_1 подала електронну декларацію осіб, уповноважених функцій держави або місцевого самоврядування 07.10.2020 р., тобто з порушенням вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
На підтвердження поважності несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не надаласуду жодних доказів.
Оскільки ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в її діях є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, не вбачаючи підстав для звільнення його від адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст. 172-6КУпАП-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420,40 грн. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя/підпис/
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя А.А. Каліщук