
465/7854/20
2-а/465/743/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.12.2020 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Дзеньдзюра С.М., розглянувши у порядку письмового провадження питання про передачу адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Франківського районної адміністрації Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування Розпорядження № 24 від 30.01.2020 року -
в с т а н о в и в:
До Франківського районного суду м. Львова надійшов даний адміністративний позов, у якому позивач ОСОБА_1 просить визнати незаконним та скасувати Розпорядження Франківського районної адміністрації Львівської міської ради № 24 від 30.01.2020 року.
У порядку ч. 5 ст.29 КАС України, питання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду розглядається в порядку письмового провадження та за умовами ч.4 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку що наявні підстави для передачі справи на розгляд іншому адміністративному суду, з огляду на таке.
Питання адміністративної юрисдикції врегульовано главою 2 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст. 20 КАС України, якою передбачена підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Із матеріалів даного адміністративного позову вбачається, що даний спір відноситься до публічно-правових спорів, у яких відповідач є суб`єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі ст. 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та повинен розглядатись у порядку адміністративного судочинства, і відповідно до частини другої статті 20 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч.1 п. 2 ст. 29 КАС України,суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суд вважає необхідним звернути увагу на те, що частиною першою статті 318 КАС України передбачено, що у разі прийняття рішення судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу, таке рішення суду підлягає скасуванню судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне передати адміністративний позов на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 248, 294, 295 КАС України -
у х в а л и в:
Передати адміністративну справу №465/7854/20 (провадження №2 -а/465/743/20) за позовом ОСОБА_1 до Франківського районної адміністрації Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування Розпорядження № 24 від 30.01.2020 рокуза підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня проголошення.
Суддя С.М. Дзеньдзюра