
Дата документу 08.12.2020
Справа № 937/8272/20
3/937/2257/20
Справа № 937/8275/20
3/937/2260/20
Справа № 937/8281/20
3/937/2264/20
Справа № 937/8490/20
3/937/2315/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2020 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Ковальова Ю.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И Л А :
В провадженні судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області знаходилась об`єднана адміністративна справа № 937/8272/20 (3/937/2257/20) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 03 грудня 2020 року ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, накладено штраф у розмірі 255 гривень та стягнуто судовий збір у розмірі 420 гривень 40 копійок.
Однак, судом помилково зазначено після абзацу «Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків» наступне: «Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Пунктом 1 статті 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Статтею 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-ІІІ від 06.04.2000 визначено,що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України (ст. 29).
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України № 332 від 04.05.2020 ) на усій території України з 12 березня 2020 року по 11 травня 2020 року встановлено карантин.
Отже, оскільки в матеріалах справи відсутні докази, які безпосередньо надають суду встановити наявність вини ОСОБА_2 у вчиненні дій, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, тому суд приходить до висновку про закриття провадження у справі в зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 36, 187 ч. 2,245, 247, 252 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И Л А :
Об`єднати в одне провадження справу про адміністративне правопорушення № 937/2756/20 (3/937/911/20) відносно ОСОБА_2 за ч.2 ст. 187 КУпАП та справу про адміністративне правопорушення № 937/2883/20 (3/937/961/20) відносно ОСОБА_2 за ч.2 ст. 187 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру № 937/2756/20 (3/937/911/20).
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП - закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення», замість правильного: «Факт скоєння ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 282988 від 03.11.2020, серії ВАБ № 282987 від 03.11.2020, серії ВАБ №282986 від 03.11.2020, серії АПР № 624124 від 09.11.2020; рапортами начальника СДОП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області від 15.10.2020, від 22.10.2020, від 29.10.2020, від 05.11.2020 року; копією ухвали суду від 07.08.2020 про встановлення адміністративного нагляду; копією листа про ознайомлення про встановлення адміністративного нагляду; копією реєстраційного листка; копією довідки про звільнення з місць позбавлення волі.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, згідно якої встановлена адміністративна відповідальність за повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
При визначенні виду й міри адміністративного стягнення, згідно ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчинених правопорушень, особу правопорушника та інші обставини у справі, вважаю можливим призначити йому адміністративне стягнення у рамках санкції статті, за якою кваліфіковано його діяння, у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 401 КУпАП, з правопорушника також підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 401, 187 ч. 1, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И Л А :
Об`єднати справи про адміністративне правопорушення № 937/8272/20 (3/937/2257/20), № 937/8275/20 (3/937/2260/20), № 937/8281/20 (3/937/2264/20), № 937/8490/20 (3/937/2315/20), відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру № 937/8272/20 (3/937/2257/20).
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 /двісті п`ятдесяти п`яти/ гривень.
Штраф підлягає сплаті на рахунок № UA278999980313060106000008013, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету «Адміністративні штрафи та інші санкції», Отримувач «Мелітопольське УК /Мелітополь/21081100, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37968956.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 420 /чотириста двадцяти/ гривень 40 копійок рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).
Строк пред`явлення постанови до виконання до 03.03.2021».
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, зв`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне уточнити постанову судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 03 грудня 2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.2 ст. 187 КУпАП, вказавши після абзацу «Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків» вищезазначене.
Керуючись ст. 304 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И Л А :
Уточнити постанову судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 03 грудня 2020 року по адміністративній справі № 937/8272/20 (3/937/2257/20) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вказавши після абзацу «Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків» наступне:
«Факт скоєння ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 282988 від 03.11.2020, серії ВАБ № 282987 від 03.11.2020, серії ВАБ №282986 від 03.11.2020, серії АПР № 624124 від 09.11.2020; рапортами начальника СДОП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області від 15.10.2020, від 22.10.2020, від 29.10.2020, від 05.11.2020 року; копією ухвали суду від 07.08.2020 про встановлення адміністративного нагляду; копією листа про ознайомлення про встановлення адміністративного нагляду; копією реєстраційного листка; копією довідки про звільнення з місць позбавлення волі.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, згідно якої встановлена адміністративна відповідальність за повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
При визначенні виду й міри адміністративного стягнення, згідно ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчинених правопорушень, особу правопорушника та інші обставини у справі, вважаю можливим призначити йому адміністративне стягнення у рамках санкції статті, за якою кваліфіковано його діяння, у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 401 КУпАП, з правопорушника також підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 401, 187 ч. 1, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И Л А :
Об`єднати справи про адміністративне правопорушення № 937/8272/20 (3/937/2257/20), № 937/8275/20 (3/937/2260/20), № 937/8281/20 (3/937/2264/20), № 937/8490/20 (3/937/2315/20), відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру № 937/8272/20 (3/937/2257/20).
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 /двісті п`ятдесяти п`яти/ гривень.
Штраф підлягає сплаті на рахунок № UA278999980313060106000008013, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету «Адміністративні штрафи та інші санкції», Отримувач «Мелітопольське УК /Мелітополь/21081100, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37968956.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 420 /чотириста двадцяти/ гривень 40 копійок рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).
Строк пред`явлення постанови до виконання до 03.03.2021».
Постанова суду є невід`ємною частиною постанови Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 03 грудня 2020 року по адміністративній справі № 937/8272/20 (3/937/2257/20).
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Ю.В. Ковальова