
239/525/18
2-а/239/1/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2020 року суддя Новогродівського міського суду Донецької області Любчик О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної установи «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України», Державної установи «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України», Департаменту охорони здоров`я Донецької обласної державної адміністрації, Комунального закладу охорони здоров`я «Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи» про зобов`язання провести спеціальне судово-медичне розслідування гострого ревматологічного захворювання,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної установи «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України», Державної установи «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України», Департаменту охорони здоров`я Донецької обласної державної адміністрації, Комунального закладу охорони здоров`я «Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи» про зобов`язання провести спеціальне судово-медичне розслідування гострого ревматологічного захворювання.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, вважаю, що його подано до суду з порушенням предметної юрисдикції.
Статтею 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних справ.
Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З адміністративного позову вбачається, що позивач, серед іншого, просить зобов`язати Департамент охорони здоров`я Донецької обласної державної адміністрації провести спеціальне судово-медичне розслідування гострого ревматологічного захворювання, тобто зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Отже, оскільки законодавець у статті 20 КАС України, розмежував предметну юрисдикцію між місцевими загальними судами як адміністративними судами та окружними адміністративними судами, предмет позову відноситься до предметної юрисдикції окружного адміністративного суду, п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України врегульовано питання передачі справи на розгляд іншого адміністративного суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду та під змістом підсудності в тому числі і розуміється предметна юрисдикція, приходжу до висновку, що справу слід передати на розгляд Донецького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 25, 29, 295 КАС України,
ухвалив:
адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України», Державної установи «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України», Департаменту охорони здоров`я Донецької обласної державної адміністрації, Комунального закладу охорони здоров`я «Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи» про зобов`язання провести спеціальне судово-медичне розслідування гострого ревматологічного захворювання передати на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд.1).
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Першого апеляційного адміністративного суду через Новогродівський міський суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В.Любчик