
Справа № 161/20053/20
Провадження № 2/161/4616/20
У Х В А Л А
08 грудня 2020 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Луцької міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача – Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Господар-Луцьк», Державний реєстратор прав на нерухоме майно виконавчого комітету Луцької міської ради Оляніцька Оксана Вікторівна, про визнання права власності на житлове приміщення, -
в с т а н о в и л а:
07.12.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Луцької міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача – ОСББ «Господар-Луцьк», Державний реєстратор прав на нерухоме майно виконавчого комітету Луцької міської ради Оляніцька О.В., про визнання права власності на житлове приміщення.
Однак, вище вказана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Так, всупереч п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява ОСОБА_1 не містить: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Крім того, згідно ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Отже, позовна заява подана з порушенням п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а саме: у позовній заяві, про визнання права власності на майно, не вказана ціна позову, що в свою чергу унеможливлює достовірно встановити розмір судового збору який підлягає сплаті.
При цьому, ціна позову щодо вимоги про визнання права власності на нерухоме майно, відповідно до ч. 1 п. 9 статті 176 ЦПК України, визначається дійсною вартістю нерухомого майна, що належить фізичним особам на праві приватної власності, а тому, суд зазначає наступне.
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення державного мита та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» від 21.08.2014 року № 358.
У відповідності до п.п. 1 п. 1 вказаної вище постанови оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.
Також, згідно вимог даної Постанови, оцінка об`єкта для цілей оподаткування здійснюється суб`єктами оціночної діяльності, які відповідають вимогам, установленим Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», у складі яких працює хоча б один оцінювач, який отримав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» хоча б за однією з таких спеціалізацій у межах напряму 1 «Оцінка об`єктів у матеріальній формі» і напряму 2 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об`єкти інтелектуальної власності»
Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору це звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
З огляду на те, що позовна заява не містить ціни позову та відсутній звіт про оцінку майна, що унеможливлює суд визначити ціну позову, а відтак відсутня можливість перевірки розміру судового збору, який підлягає сплаті позивачем при зверненні до суду із вимогою про визнання права власності на нерухоме майно будівельні матеріали та обладнання, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Позивачці необхідно надати суду звіт про оцінку майна та квитанцію про сплату судового збору, який в сумі буде становити 1 відсоток від вартості майна, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Таким чином, позивачу слід виправити недоліки позовної заяви, зазначені у даній ухвалі.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, строк їх усунення не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 175-176, 185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Луцької міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача – Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Господар-Луцьк», Державний реєстратор прав на нерухоме майно виконавчого комітету Луцької міської ради Оляніцька Оксана Вікторівна, про визнання права власності на житлове приміщення – залишити без руху і надати йому строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо позивач у встановлений строк виконає, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала у повному обсязі складена 08 грудня 2020 року.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області С.М. Рудська