
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи до іншого суду
07 грудня 2020 року м. Київ № 320/10500/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській областіпро визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернулася до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДР: 22933548), в якому просить суд:
1) визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у невиплаті позивачу пенсії за період з 14.02.2017 по 31.03.2020 включно у розмірі 235429,21 грн.;
2) зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу пенсію за період з 14.02.2017 по 31.03.2020 включно у розмірі 235429,21 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2020 вказану справу передано до Окружного адміністративного суду м. Києва, яка надійшла до останнього 30.11.2020.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями дану адміністративну справу передано на розгляду судді Окружного адміністративного суду м. Києва Кармазіну О.А .
З наявних матеріалів вбачається, що питання про відкриття провадження не вирішувалось.
Разом з тим, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суд дійшов висновку про необхідність передачі адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду, виходячи з наступного.
Так, ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, що підтверджується, наявною в матеріалах справи довідкою від 13.02.2020 № 3240-5000267457 (том 1, а.с. 11). Зі змісту вказаної довідки видно, що ОСОБА_1 перемістилася з тимчасово окупованої території у
АДРЕСА_1 , місцем проживання позивача є: АДРЕСА_1 .
Як вже було зазначено судом, позивач звернулася з даним позовом до Київського окружного адміністративного суду. На підтвердження місця проживання останньою надано довідку від 13.02.2020 № 3240-5000267457 (том 1, а.с. 11) про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.
В той же час, передаючи даний адміністративний позов до Окружного адміністративного суду м. Києва, Київський окружний адміністративний суд вказав, що довідка про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення від 13.02.2020 № 3240-5000267457, видана Управлінням соціального захисту населення Вишгородської міської ради, не є документом, що підтверджує зареєстроване у встановленому порядку місце проживання (перебування, знаходження) особи-позивача.
Між тим, відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об`єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.
Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.
Таким чином, проаналізувавши вказані норми у сукупності, а також зважаючи на те, що позивач є внутрішньо переміщеною особою, у розумінні ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», а тому довідка від 13.02.2020 № 3240-5000267457 про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», є належним документом, який засвідчує місце проживання ОСОБА_1 .
Разом з тим, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
При цьому, ст. 30 КАС України передбачено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
З наведеного вбачається, що суд має прийняти до свого провадження тільки ту справу, яка передана з дотриманням правил підсудності. В іншому випадку, тобто у випадку, якщо справа не підсудна суду, якому вона передана, вона не може вважатися такою, що передана з дотриманням правил підсудності.
В ухвалі від 03.11.2020 Київський окружний адміністративний суд зазначив, що у даному випадку застосуванню підлягають положення ч. 1 ст. 25 КАС України (територіальна підсудність справ за вибором позивача).
Таким чином, зважаючи на викладені обставини у сукупності, в контексті викладених норм права, а також беручи до уваги те, що місцем проживання ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 та, відповідно до свого волевиявлення вона звернулася до Київського окружного адміністративного суду для розгляду та вирішення даної справи, а матеріали справи не містять жодного іншого волевиявлення позивача щодо розгляду вказаної справи іншим адміністративним судом, Окружний адміністративний суд м. Києва приходить до висновку, що вказана адміністративна справа підсудна Київському окружного адміністративному суду.
Керуючись пунктом 2 частини першої статті 29, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Передати адміністративну справу № 320/10500/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя О.А. Кармазін