Рішення № 93363650, 07.12.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2020
Номер справи
380/8234/20
Номер документу
93363650
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2020 року справа №380/8234/20

зал судових засідань №10

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

в с т а н о в и в :

фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м.Львів вул. Стрийська, 35), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області №0002955806 від 17.09.2020 форми «Ш» в частині визначення зобов`язання сплатити штраф у сумі 5105,30грн.

Обгунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що висновки відповідача про порушення ним терміну сплати єдиного податку протягом березня 2017 року - лютого 2020 року не відповідають дійсності, оскільки ФОП ОСОБА_1 здійснював перерахунок відповідних коштів до бюджету у визначені законом строк та розмірі. Водночас, зазначає, що ним допущено порушенння строку сплати авансового внеску за тільки за березень 2017року, в цій частині погоджується, так як сплатив штраф у розмірі 50% суми авансового внеску за березень 2017року на суму 320,00грн. На підставі викладеного позивач просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою судді від 06.10.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, установлено відповідачу строк для надання відзиву на позов.

Представник відповідача у визначений судом строк надав відзив на позов, у якому позовні вимоги заперечив, просив відмовити у їх задоволенні та пояснив.

Інших заяв від представників сторін до суду не надходило.

Суд встановив таке.

ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 28.08.2014 внесено відповідний запис. Позивач перебуває на обліку в ГУДПС у Львівській області.

Посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку своєчасності сплати податкового зобов`язання до бюджету ФОП ОСОБА_1 .

За результатами перевірки складено акт від 25.08.2020 №181/58.6/ НОМЕР_2 , у якому зазначено про порушення ФОП ОСОБА_1 п. 295.1, 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України, а саме: позивач порушив терміни сплати узгодженого податкового зобов`язання по єдиному податку за період з березня 2017 року по лютий 2020 року.

Позивач, не погодившись із висновками акту перевірки 25.08.2020, подав заперечення на нього.

Головне управління ДПС у Львівській області за результатами розгляду заперечення прийняло рішення про відсутність підстав для його задоволення.

У зв`язку з наведеним, ГУДПС у Львівській області винесло ФОП ОСОБА_1 податкове повідомлення-рішення від 17.09.2020 №0002955806, яким позивачу нараховано штрафні санкції в сумі 5425,30 грн. (50%).

Так, позивачем не був сплачений авансовий платіж єдиного податку в сумі 640,00грн. за березеь 2017року в строки, передбачені п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України.

Вказаний платіж, як визнає позивач, був сплачений пізніше, а саме 21.03.2017, за що позивач сплатив штраф у розмірі 50% суми авансового внеску за березень 2017року на суму 320,00грн.

Позивач вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення в частині визначення зобов`язання сплатити штраф у сумі 5105,30грн. протиправним, прийнятим без законних підстав та такими, що підлягають скасуванню.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Статтею 295 ПК України передбачено порядок нарахування та строки сплати єдиного податку.

Так, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Як свідчать матеріали справи, посадовою особою контролюючого органу проведено камеральну перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету, за результатами якої складено акт від від 25.08.2020 №181/58.6/ НОМЕР_2 .

За висновками, викладеними у вказаному акті перевірки, позивач порушив терміни сплати єдиного податку у період з березня 2017року по лютий 2020 року (щомісяця на 1 день), визначеного пунктами 295.1, 295.3 статті 295 Податкового кодексу України.

Як стверджує позивач, авансові внески з єдиного податку він сплачував до бюджету відповідного рівня вчасно, що відображено і в акті перевірки та у розрахунку до спірного податкового повідомлення-рішення.

У матеріалах справи містяться копії квитанцій банківської установи, які підтверджують факт своєчасної сплати позивачем сум авансових внесків у періоди червень, грудень 2017 року, липень, серпень, вересень, листопад 2018року, лютий, квітень, травень, чевень, жовтень, грудень 2019 року, січень 2020року до 20 числа (включно) поточного місяця.

Таким чином, суд встановив, що позивач, сплачував єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, що відповідає вимогам статті 295 Податкового кодексу України.

Водночас, позивач не заперечує того, що ним було пропущено строк сплати авансового внеску за березень 2017року на один день.

Однак, як видно з наданих позивачем доказів, за вчинення вказаного порушення, позивач сплатив штраф у розмірі 50% на суму 320,00грн.

Щодо зарахування сплачених позивачем сум єдиного податку до Державного бюджету України на Єдиний казначейський рахунок після 20 числа поточного місяця, то таке не може свідчити про порушення позивачем вимог п. 295.1 ПК України, оскільки квитанції банківських установ, що є у матеріалах справи, датовано до 20 числа (включно) поточного місяця.

Платник податків після подання банку платіжного доручення не може впливати на швидкість руху коштів до Єдиного казначейського рахунку. Обов`язок платника зі сплати податку (збору) є виконаним з дати подання до обслуговуючого банку відповідного платіжного доручення.

Відтак, оскільки наявними у матеріалах справи доказами підтверджується своєчасна сплата позивачем єдиного податку протягом за період з червня 2017 року по лютий 2020 року, а тому застосування штрафної санкції, передбаченої статтями 122, 126 Податкового кодексу України, є необґрунтованим.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч.1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, підстави винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача необхідно задовольнити у повному обсязі.

Судовий збір на суму 2102,00грн., відповідно до ст. 139 КАС України, підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС у Львівській області на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

в и р і ш и в :

адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області №0002955806 від 17.09.2020 форми «Ш» в частині визначення зобов`язання сплатити штраф у сумі 5105,30грн..

Стягнути з Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 43143039) за рахунок бюджетних асигнувань на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір на суму 2102 (дві тисячі сто два)грн. 00коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із урахуванням п.п 15.5 п.5 розділу VII Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Лунь З.І.