Ухвала суду № 93363452, 08.12.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2020
Номер справи
360/3989/20
Номер документу
93363452
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

08 грудня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/3989/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Сєвєродонецької міської ради (93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби Народів, 32), Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області (93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби Народів, 32), про визнання відмови протиправною зобов`язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

19 жовтня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Сєвєродонецької міської ради (далі – 1 відповідач), Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області (далі – 2 відповідач), в якому просить:

- визнати відмову № 663 від 11 червня 2020 року з наданням дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, передбаченої для громадян без посвідчення учасника бойових дій незаконною;

- зобов`язати Військово-цивільну адміністрацію м. Сєвєродонецьк Луганської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, передбаченої для громадян без посвідчення учасника бойових дій.

Ухвалою суду від 22 жовтня 2020 року позовну заяву залишено без руху.

На виконання ухвали суду від 22 жовтня 2020 року позивачем надано копії документів завірені належним чином та оригінал документу про сплату судового збору.

Ухвалою суду від 03 листопада 2020 року позовну заяву залишено без руху та продовжено строк усунення недоліків.

На виконання ухвали суду від 03 листопада 2020 року позивачем надано уточнену позовну заяву із зазначенням двох відповідачів: Військово-цивільну адміністрацію м. Сєвєродонецьк Луганської області та Сєвєродонецьку міську раду.

Ухвалою суду від 16 листопада 2020 року позовну заяву залишено без руху та продовжено строк усунення недоліків.

Позивачем недоліки позовної заяви усунуто у строк, встановлений судом.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 12 березня 2019 року позивач, надав заяву № 0-2733 до 1 відповідача з проханням при розробці Детального плану території мікрорайону 81 міста Сєвєродонецька передбачити земельну ділянку для будівництва індивідуального гаража.

22 березня 2019 року на вищевказану заяву отримано відповідь № 1451/0-2733 про те, що при розробці Детального плану території мікрорайону 81 міста Сєвєродонецька будуть передбачені земельні ділянки для будівництва індивідуальних гаражів.

10 грудня 2019 року до Сєвєродонецької міської ради позивачем надана заява №49611 з проханням надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 0,0030 га, для будівництва індивідуального гаража. До заяви додані графічні матеріали з зазначенням бажаного місця розташування земельної ділянки.

22 січня 2020 року на вищезазначену заяву отримано рішення № 4558 з відмовою у зв`язку з відсутністю затвердженого Детального плану території мікрорайону 81 міста Сєвєродонецька.

03 квітня 2020 року рішенням сесії № 79 (позачергова) Сєвєродонецької міської ради № 4861 затверджено Детальний план території мікрорайону 81 міста Сєвєродонецька. 09 квітня 2020 року, дата оприлюднення рішення № 4861.

07 квітня 2020 року до дати оприлюднення рішення № 4861 до Сєвєродонецької міської ради надані заяви громадянами у кількості 2 шт з проханням надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва індивідуальних гаражів.

16 квітня 2020 року оприлюднено затверджений Детальний план території мікрорайону 81 міста Сєвєродонецька на офіційному веб-сайті Сєвєродонецької міської ради у розділі «Містобудівна документація».

13 березня 2020 року рішенням сесії № 78 (позачергова) Сєвєродонецької міської ради № 4705 зарезервовано 20 (двадцять) земельних ділянок для громадян з посвідченнями учасника бойових дій. Графічні матеріали, з позначенням, які саме земельні ділянки зарезервовані, на офіційному веб-сайті Сєвєродонецької міської ради не оприлюднені, тобто відсутні.

21 квітня 2020 року після оприлюднення 16 квітня 2020 року затвердженого Детального плану території мікрорайону 81 міста Сєвєродонецька до Сєвєродонецької міської ради мною була надана заява № 55814, до якої додані графічні матеріали з зазначенням бажаного місця розташування земельної ділянки.

06 травня 2020 року на вищезазначену заяву отримана відповідь № 532- ЦНАП, що оформлення у власність земельної ділянки зазначеної на графічних матеріалах, які додані до заяви, не є можливим у зв`язку з співпадінням з зарезервованою земельною ділянкою відповідно до рішення сесії Сєвєродонецької міської ради № 4705 від 13 березня 2020 року.

12 травня 2020 року до Сєвєродонецької міської ради позивачем надана заява № 56416 до якої додані графічні матеріали з зазначенням бажаного місця розташування земельної ділянки в іншому місці.

11 червня 2020 року на вищезазначену заяву отримано відповідь № 663, що оформлення у власність земельної ділянки зазначеної на графічних матеріалах, які додані до заяви, не є можливим у зв`язку з співпадінням з земельною ділянкою іншої особи, яка надала заяву до Сєвєродонецької міської ради раніше і що земельна ділянка вже готується до відведення. Вільні земельні ділянки залишилися у місцях зарезервованих відповідно до рішення сесії Сєвєродонецької міської ради № 4705 від 13 березня 2020 року.

Враховуючи рішення № 4705 від 13 березня 2020 року для громадян без посвідчення учасника бойових дій передбачено 20 земельних ділянок відповідно табличній частині Детального плану, або 22 земельні ділянки відповідно графічній частині.

З посиланням на положення Конституції України, Земельного кодексу України, позивач вважає дії відповідачів протиправними.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Згідно з пунктом 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 частини першої статті 4 КАС України).

Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до пункту 12 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, у разі розгляду справи за місцезнаходженням суб`єкта владних повноважень повідомлення про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню суб`єкту владних повноважень як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

У разі заперечень відповідачів проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження – встановити строк для подання відповідної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Зобов`язати відповідачів протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Запропонувати:

- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;

- відповідачам подати до суду заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.

Роз`яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Смішливою Т.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.

Суд повідомляє про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню суб`єкту владних повноважень як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТ.В. Смішлива