Постанова № 9335393, 12.04.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2010
Номер справи
2а-2517/10/1370
Номер документу
9335393
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.04.2010 р.                                                                                           № 2а-2517/10/1370

16 год. 12 хв. зал судових засідань № 6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді           Гулика А.Г.;

при секретарі судового засідання          Андрушакевич Т.В.,

за участю:

представника позивача: Кріля А.Ю.;

представника прокуратури: Клака Ю.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом

прокурора Шевченківського району м. Львова в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, її структурного підрозділу – Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області

до КВП "Мистецтво"

простягнення фінансових санкційстягнення фінансових санкцій,-

в с т а н о в и в :

Прокурор Шевченківського району м. Львова звернувся з позовом в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, її структурного підрозділу –Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до КВП «Мистецтво», в якому просить суд стягнути з відповідача на користь обласного Державного бюджету України суму фінансових санкцій у розмірі 680 грн.

Позовні вимоги мотивовані невиконанням відповідачем постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області № 093601 від 01.12.2009 року про застосування фінансових санкцій за порушення, передбачені абз. 12 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». У зв’язку з тим, що, у передбачений законом строк, сума фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена, а постанова про їх застосування ні адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалась, прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави.

Представник прокуратури в судовому засіданні позов підтримав з підстав, викладених в позовні заяві. Просить суд задоволити позовні вимоги в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, з підстав викладених в позовній заяві. Просить суд задоволити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча суд, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, належним чином виконав обов’язок щодо його повідомлення. Так, відповідачу була направлена повістка за адресою, яка зазначена у позовні заяві, проте, поштове відправлення було повернуто на адресу суду, у зв’язку з відсутністю відповідача за вказаною адресою. Враховуючи відсутність у суду інших відомостей щодо адреси юридичної особи –відповідача, окрім тих, які зазначені у позовній заяві, суд ухвалив продовжити судовий розгляд справи без участі представника відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Оскільки, відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на основі наявних, в матеріалах справи, доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд дійшов наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.10.2009 року працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, якою встановлено, що водій Березовський О.С., під час керування транспортним засобом марки «Івеко», державний номерний знак ВС 8505 АЕ, що належить КВП «Мистецтво», в порушення абзацу 12 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з без відмітки про проходження передрейсового медичного огляду водія, що підтверджується актом від 05.10.2009 року № 176605.

На підставі вказаного акту від 05.10.2009 року № 176605, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області винесено постанову № 093601 від 01.12.2009 року про застосування до КВП «Мистецтво», місцезнаходження: 79000, м. Львів, вул. Шота Руставелі, буд. 26, ідентифікаційний код –13796224, фінансових санкцій в розмірі 680 грн., за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 12 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23 лютого 2006 року № 3492-ІV.

Відповідно до п. 2 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб’єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Пунктом 3 зазначеного Порядку, встановлено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна автотрансінспекція, територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.

Згідно пункту 4 Порядку, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейсових перевірок.

Відповідно до пункту 27 Порядку, за наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до пункту 32 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 на постанову про застосування фінансових санкцій суб’єктом господарювання може бути подана скарга до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю.

Згідно пункту 28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок, не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Про що повідомлено орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постнаову

Судом встановлено, що у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем –КВП «Мистецтво»добровільно не сплачена. Постанова Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області № 093601 від 01.12.2009 року про застосування штрафних санкцій в порядку, передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом десяти днів після її винесення не оскаржувалась.

Таким чином, у відповідача –КВП «Мистецтво»виникла заборгованість по сплаті фінансової санкції у розмірі 680 грн. 00 коп.

Суд, розглянувши матеріали справи, враховуючи те, що відповідачем не сплачено фінансових санкцій, застосованих постановою № 093601 від 01.12.2009 року, в розмірі 680 грн., за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 12 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23 лютого 2006 року № 3492-ІV, а також те, що відповідачем не оскаржено постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Оскільки, спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись статтями 122, 123, 127, 130, 135, 143, 151-154, 160, 161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

постановив:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з КВП «Мистецтво»(місцезнаходження: 79000, м. Львів, вул. Шота - Руставелі, буд. 26) до державного бюджету суму фінансових санкцій в розмірі 680 грн. (шістсот вісімдесят гривень).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 16 квітня 2010 року.

Суддя (підпис) Гулик А.Г.

З оригіналом вірно.

Суддя                                                   Гулик Андрій Григорович