Постанова № 93343741, 03.12.2020, Волноваський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
03.12.2020
Номер справи
221/6116/20
Номер документу
93343741
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

221/6116/20

3/221/3262/2020

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2020 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області Чальцева Т.В., за участю секретаря судового засідання Сєрих І.С., прокурора Губаня М.С. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Шуригіно, Черепанівського району, Новосибірської області, громадянки України, працюючої головою Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, зареєстрованої і проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Встановлено, що відповідно до рішення голови Рівнопільської сільської виборчої комісії від 05.11.2015 № VII/1-01 ОСОБА_1 призначено головою Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області.

Відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: а саме посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

На підставі вищезазначеного, ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», є суб`єктом декларування та зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 16.05.2019 року о 08:15 годині подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

З даних обставин ОСОБА_1 пояснила, що їй відомі строки та вимоги ЗУ «Про запобігання корупції», так як вона подає «щорічну декларацію» починаючи з 2016 року. Несвоєчасно подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, у зв`язку з тим, що вона не в повному обсязі володіє навиками персонального комп`ютера, тому звернулась за допомогою до бухгалтера сільської ради але не проконтролювала подачу декларації. Через деякий час вирішила перевірити декларацію сайті НАЗК, однак там була відсутня вищевказана декларація.

Таким чином з особистої недбалості ОСОБА_1 не вжила ніяких дій відносно перевірки виконання своїх зобов`язань щодо своєчасного, правильного заповнення та подання щорічної декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному сайті НАЗК, а саме щорічної декларації за 2018 рік. Однак мала фактичну змогу неодноразово виконати дії щодо перевірки своєчасного подання вищевказаної декларації. Також їй відомо, що вона мала змогу своєчасно подати щорічну декларація за 2018 рік протягом часу з 01.01.2019 по 31.03.2019 включно та виконати дії щодо перевірки заповнення та подання такої декларації на офіційному сайті НАЗК. Будучі суб`єктом декларування остання вже не вперше виконує дії щодо заповнення та подання електронної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному сайті НАЗК, таким чином порядок заповнення та подання декларації їй добре був відомий.

Факт несвоєчасного подання підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2018 рік лише 16.05.2019 року. Час публікації на сайті - о 08 годині 15 хвилин.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи головою Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, тобто будучи су`б’єктом на яку поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 16.05.2019 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, про причини неявки не повідомила. Згідно пояснень ОСОБА_1 долучених до протоколу вбачається, що з 2015 року вона є головою Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області. З вимогами Закону України «про запобігання корупції» вона ознайомлена, їй відомі строки і умови подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вказує, що декларації вона подає з 2016 року, тому їй відомі строки її подачі. На запитання: Чому подала несвоєчасно декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік? Пояснила, що у зв`язку з тим, що вона не в повній мірі володіє навиками персонального комп`ютера, попросила допомоги в подачі бухгалтера сільської ради. В подальшому вона не проконтролювала, чи натиснула остання кнопку, щоб подати декларацію. Через деякий час, вона вирішила перевірити, чи є її декларація на сайті НАЗК, але декларацій була відсутня. І після перевірки, вона одразу заново подала декларацію, тим самим підтвердила факт інкримінованого їй правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови,а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: а саме посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим.

Таким чином ОСОБА_1 є суб`єктом, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

На підставі вищезазначеного, ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», є суб`єктом декларування та зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 16.05.2019 року о 08:15 годині подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до примітки вищезазначеної статті, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши адміністративні матеріали, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена у повному обсязі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 451 від 03.09.2020 року, у якому відповідно до ст.256 КУпАП розкрито суть адміністративного правопорушення; листом Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області №2800/55/104/01/2020 від 11.06.2020 року «Про надання інформації» зі змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 будучи головою Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме: 16.05.2019 року; рішенням №VІІ/1-01 від 05.11.2015 року «Про визнання повноважень сільського голови» зі змісту якого вбачається, що визнано повноваження сільського голови ОСОБА_1 ; поясненнями ОСОБА_1 від 03.07.2020 року долучених до протоколу, зі змісту яких вбачається, що вона з 2015 року займає посаду голови Рівнопільської сільської ради. Декларації подає з 2016 року, тому їй відомі строки її подачі. Зазначає, що вона не в повній мірі володіє персональним комп`ютером, і попросила допомоги подати декларацію бухгалтера сільської ради. В подальшому вона не проконтролювала, чи натиснула остання кнопку, щоб подати декларацію. Через деякий час, вона вирішила перевірити чи є її декларація на сайті НАЗК, однак декларація на сайті була відсутня. Вона одразу заново подала декларацію; витягом з Єдиного реєстру декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію (щорічна) 16.05.2019 року о 08.15 годині; послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 в період з 01.01.2019 року по 16.05.2019 року, з якого вбачається, що декларацію успішно подано 16.05.2019 року о 08.15 годині.

Оцінюючи докази у їх сукупності, вважаю ОСОБА_1 винуватою у тому, що будучи головою Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, 16.05.2019 року о 08.15 годині несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При призначенні адміністративного стягнення правопорушнику враховую обставини справи, її особистість, а саме те, що вона до адміністративної відповідальності притягається вперше, тому вважаю можливим застосувати до неї адміністративне стягнення в розмірі мінімальної суми штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме, в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 420,40 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.

Керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 172-20, 221, 283, 284, 278 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави за платіжними реквізитами: Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н., Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37980308, Рахунок UA808999980313020106000005179, Код платежу 21081100.

Стягнути з ОСОБА_2 до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок за такими платіжними реквізитами: Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, Рахунок UA908999980313111256000026001, Код платежу 22030106.

Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Волноваський районний суд Донецької області.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення, до 03.03.2021 року.

Суддя Волноваського районного суду

Донецької області Т.В. Чальцева