Рішення № 93327376, 26.02.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2020
Номер справи
160/13340/19
Номер документу
93327376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2020 року Справа № 160/13340/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Тулянцевої І.В. розглянувши у місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

26 грудня 2019 року Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпропетровської міської ради, в якій просять:

- стягнути податковий борг з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 32495609) у сумі 785 602,23 грн. на користь держави шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.

В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що в інтегрованих картках платника податків станом на момент звернення до суду, обліковується податковий борг на загальну суму 785 602,23 грн., який виник внаслідок несплати узгоджених грошових зобов`язань, штрафних санкцій та пені нарахованих платником самостійно та контролюючими органами у тому числі: по податку на доходи фізичних осіб - 117 877,63 грн., по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 397 166,72 грн., по податку на додану вартість - 19 768,08 грн., по земельному податку з юридичних осіб - 245,60 грн. та по частині чистого прибутку комунальних унітарних підприємств - 250 544,20 грн. З урахуванням норм статті 57 Податкового кодексу України, у зв`язку з несплатою відповідачем у встановлені строки сум грошових зобов`язань, самостійно визначених платником податків та нарахованих контролюючим органом, зазначені суми набули статусу податкового боргу. А тому, на виконання вимог статті 59 Податкового кодексу України, у зв`язку з несплатою до бюджету сум податкового боргу, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області в автоматичному режимі сформовано та направлено засобами поштового зв`язку на адресу Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпропетровської міської ради податкову вимогу від 25.04.2018 року № 42912-17/67. Оскільки, заборгованість Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпропетровської міської ради по теперішній час перед бюджетом не погашена у добровільному порядку та у встановлений законодавством термін, тому податковий орган вважає, що вона підлягає примусовому стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 28.12.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/13340/19. Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджені).

Цією ж ухвалою відповідачу надано право подати відзив на позов разом із доказами, які підтверджують обставини на яких грунтуються його заперечення протягом 15 днів з дати отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

Рекомендоване поштове відправлення із копією ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі від 28.01.2020 було направлено за юридичною адресою: м. Дніпро, вул. Орловська буд. 30, згідно даних Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Поштове відправлення було повернуто до суду 17.02.2020 року з позначкою пошти «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до частини 6 статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України, днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

За правилами пунктів 99, 116, 117 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, у разі відсутності адресата поштові відправлення повертаються об`єктом поштового зв`язку відправнику за закінченням встановленого строку зберігання.

В той же час, до повноважень адміністративних судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв`язку з позначками «за закінченням терміну зберігання», «адресат вибув», «адресат відсутній» тощо, з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов`язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Аналогічний висновок зроблено Верховним Судом в ухвалі від 01.04.2019 у справі №9901/811/18 (адміністративне провадження №П/9901/811/18).

За таких обставин, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи судом.

Правом подання відзиву на позов відповідач не скористався.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч.5 ст.250 КАС України).

За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Також, суд зазначає, що позивачем в позовній заяві помилково зазначено назву відповідача - «Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 32495609)» замість - «Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради (код ЄДРПОУ 32495609)», у зв`язку із чим, суд у рішенні застосовує правильну назву підприємства у відповідності до даних Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради (код ЄДРПОУ 32495609) з 09.07.2003 року перебуває на обліку в Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області (Правобережне управління), правонаступником якого являється Головне управління ДПС у Дніпропетровській області та з 17.07.2018 року перебуває в стані припинення на підставі рішення засновників.

Матеріалами справи підтверджено, що на момент звернення позивача до суду в інтегрованих картках платника податків обліковується податковий борг на загальну суму 785 602,23 грн, в тому числі: по податку на доходи фізичних осіб - 117 877,63 грн., по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 397 166,72 грн., по податку на додану вартість - 19 768,08 грн., по земельному податку з юридичних осіб - 245,60 грн. та по частині чистого прибутку комунальних унітарних підприємств - 250 544,20 грн.

Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачено податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати (код бюджетної класифікації 11010100) у розмірі 117877,63 грн. виник 04.11.2018 року у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань по податковому повідомленню-рішенню форми «Д» від 24.09.2018 року №0477441306 на загальну суму 117 877,63 грн., в тому числі за основним платежем - 57 342,48 грн., за штрафними санкціями - 59 120,78 грн., винесеного на підставі акту документальної позапланової виїзної перевірки № 51386/04-36-14-08/32495609 від 12.09.2018 року. У зв`язку із несвоєчасною сплатою нарахованих за вказаним податковим повідомленням - рішенням сум грошових зобов`язань відповідачу нараховано пеню відповідно до п.п. 129.1.3 п.129.1 ст.129 ПК України у розмірі - 1 414,37 грн.

Податковий борг з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (код бюджетної класифікації 11020201) у розмірі 397166,72 грн. виник 06.04.2018 року:

- у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань по податковому повідомленню-рішенню форми «Ш» від 12.03.2018 року № 0053611238 на загальну суму 1 432,80 грн. (штрафні санкції), винесеного на підставі акта камеральної перевірки №8379/04-36-12-38/32495609 від 13.02.2018 року, але станом на 06.04.2020 року в інтегрованій картці платника податків рахувалась переплата у сумі 1 272,45 грн, тому сума несплаченої штрафної санкції складає 160,35 грн.;

- у зв`язку із несплатою узгодженого грошового зобов`язання за податковим повідомленням-рішенням форма «Р» від 26.09.2018 року № 0025901408 на загальну суму 397 006,37 грн., в тому числі за основним платежем - 243 614 грн., за штрафними санкціями- 21 272 грн., винесеного на підставі акта документальної позапланової виїзної перевірки № 51386/04-36-14-08/32495609 від 12.09.2018 року. У зв`язку із несвоєчасною сплатою нарахованих за вказаним податковим повідомленням - рішенням сум грошових зобов`язань відповідачу нараховано пеню відповідно до п.п. 129.1.2 п.129.1 ст.129 ПК України у розмірі - 132 120,37 грн.

Податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код бюджетної класифікації 14010100) у розмірі 19768,08 грн. виник 02.03.2018 року:

- у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань за податковим повідомленням-рішенням форма «Ш» від 05.02.2018 року № 0024141207 у сумі 5 931,39 грн. (штрафні санкції), винесеного на підставі акта камеральної перевірки № 2014/04-36-12-07/32495609 від 22.01.2018 року;

- у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань за податковим повідомленням-рішенням форми «Н» від 16.03.2018 року № 0059761207 у сумі 787,83 грн. (штрафні санкції), винесеного на підставі акта камеральної перевірки № 10633/04-36-12-07/32495609 від 27.02.2018 року;

- у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань за податковим повідомленням-рішенням форма «Н» від 12.09.2018 року № 0227181207 на загальну суму 101,11 грн. (штрафні санкції), винесеного на підставі акта камеральної перевірки №47109/04-36-12-07/32495609 від 22.08.2018 року;

- у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань за податковим повідомленням-рішенням форми «Н» від 20.05.2019 року № 0029755041 на загальну суму 11 494,92 грн. (штрафні санкції), винесеного на підставі акта камеральної перевірки №11941/04-36-50-41/32495609 від 11.03.2019 року;

- у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань за податковим повідомленням-рішенням форми «ПС» від 04.05.2018 року № 0098731207 у сумі 1 020 грн. (штрафні санкції), винесеного на підставі акта камеральної перевірки № 17554/04-36-12-07/32495609 від 10.04.2018 року.

Податковий борг по земельному податку з юридичних осіб (код бюджетної класифікації 18010500) у розмірі 245,60 грн. виник 30.01.2018 року в результаті несплати самостійно задекларованих грошових зобов`язань згідно податкової декларації з плати за землю №9023267784 від 18.02.2017 року у розмірі 163,88 грн. та несплати грошових зобов`язань по податковим повідомленням - рішенням, винесеним на підставі акта документальної позапланової виїзної перевірки № 51386/04-36-14-08/32495609 від 12.09.2018 року, а саме:

- податкове повідомлення-рішення форма «Р» від 26.09.2018 року № 0025941408 про застосування штрафних санкцій у сумі 0 гривень 23 копійки;

- податкове повідомлення-рішення форма «Ш» від 26.09.2018 року № 0025931408 про застосування штрафних санкцій у сумі 81,49 грн.

Податковий борг з частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднання (код бюджетної класифікації 21010301) у розмірі 250544,20 грн. виник 30.10.2018 року у зв`язку із несплатою узгоджених грошових зобов`язань за податковим повідомленням-рішенням форма «Р» від 26.09.2018 року № 0025911408 у сумі 166 469 грн., прийнятого на підставі акта документальної позапланової виїзної перевірки №51386/04-36-14-08/32495609 від 12.09.2018 року. Оскільки в інтегрованій картці платника податків станом на 30.10.2018 року рахувалась переплата у сумі 7 773,87 грн., то заборгованість по вказаному податковому повідомленню - рішенню складає 158 695,13 грн. У зв`язку із несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов`язань підприємству нарахована пеня відповідно до п.п.129.1.2. ст.129 ПК України у розмірі - 91 849,07 грн.

Таким чином податковий борг підприємства складає 785602,23 грн. (117877,63 + 397166,72 + 19768,08 + 245,60 + 250544,20 = 785602,23 грн.).

Доказів сплати відповідачем податкового боргу відповідачем не надано.

З урахуванням вимог ст.57 Податкового кодексу України, у зв`язку з несплатою Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради у встановлені строки вищезазначених сум, грошові зобов`язання набули статусу податкового боргу.

Відповідно до вимог ст.59 ПК України, у зв`язку з несплатою до бюджету сум податкового боргу, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області в автоматичному режимі сформовано та направлено на адресу Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради податкову вимогу форми «Ю» від 25.04.2018 року №42912-17/67 на загальну суму 7 043,45 грн. Дана вимога направлена засобами поштового зв`язку рекомендованим повідомленням про вручення за юридичною адресою платника податків.

Доказів оскарження вказаної вимоги відповідачем не надано, а судом в порядку ст.9 КАС України, не встановлено.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного

Згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту - ПК України).

Пунктом 16.1статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п.п. 36.1 - 36.3 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Як передбачено п.49.2. ст.49 ПК України, платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Згідно з п.54.1ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п.57.3ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

Згідно із п.58.1., п. 58.2.,58.3. ст.58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Згідно з п.42.2. ст.42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Як було встановлено в ході розгляду справи, податкові повідомлення - рішення про донарахування сум грошових зобов`язань та застосування штрафних (фінансових) санкцій зі сплати податків, вважаються врученими у відповідності до вищезазначених норм Податкового кодексу України.

Згідно з п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України податковим боргом вважається сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно із пп.129.1.1, пп.129.1.2 пункту 129.1ст.129 ПК України, в редакції, чинній на момент спірних відносин, нарахування пені розпочинається:

- при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

- при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов`язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

Згідно з пп.129.4. п.129.1 ст.129 ПК України на суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Довідкою про стан розрахунків з бюджетом та відомостями інтегрованої картки платника податків підтверджено, що узгоджені грошові зобов`язання відповідачем не сплачено, у зв`язку із чим, суд вважає, що контролюючим органом правомірно нарахована пеня.

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з абзацом 1 пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (п. 59.5 ст. 59 ПК України).

Як встановлено судом, на підставі ст.59 ПК України, у зв`язку з наявністю податкового боргу Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області направлено на адресу Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради податкову вимогу форми «Ю» від 25.04.2018 року №42912-17/67 на загальну суму 7 043,45 грн., яка повернулася на адресу контролюючого органу із зазначенням причин невручення «неповна або відсутня адреса».

Отже, направлена податкова вимога вважається врученою згідно ст.ст.42 ПК України.

Доказів оскарження вказаної вимоги відповідачем до суду не надано, а судом в порядку ст. 9 КАС України, не встановлено.

Згідно з положенням п.41.1, п.41.2 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Згідно з пп.20.1.34. п.20.1ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктами 95.1 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Беручи до уваги, що відповідач не виконав покладеного на нього обов`язку та податковий борг не сплатив, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про його стягнення підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 73-78, 90, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул.Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 43145015) до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради (вул.Орловська, буд.30, м. Дніпро, 49052, код ЄДРПОУ 32495609) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне підприємство №34» Дніпровської міської ради (вул.Орловська, буд.30, м. Дніпро, 49052, код ЄДРПОУ 32495609) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 785 602,23 грн. (сімсот вісімдесят п`ять тисяч шістсот дві грн. 23 коп.), в тому числі: по податку на доходи фізичних осіб - 117 877,63 грн., по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 397 166,72 грн., по податку на додану вартість - 19 768,08 грн., по земельному податку з юридичних осіб - 245,60 грн., по частині чистого прибутку комунальних унітарних підприємств - 250 544,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Тулянцева