
Дата документу 03.12.2020
Справа № 501/764/20
2/501/758/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2020 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі
головуючого судді Петрюченко М.І.,
за участю секретаря судового засідання - Тейбаш Н.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорноморську Одеської області цивільну справу за
позовом голови Незалежної профспілки працівників морського торгового порту «Чорноморськ»
до
відповідача:
ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН»
треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог:
1 Профспілка працівників робітників морського транспорту морського порту Чорноморськ
2 Спілка професіоналів докерів-механізаторів морського порту Чорноморськ
предмет та підстави позову: про визнання наказів незаконними та скасування наказів
ВСТАНОВИВ:
І. Виклад позиції позивача та відповідача.
Голова Незалежної профспілки працівників морського торгового порту «Чорноморськ» ОСОБА_1 03.03.2020 звернувся до суду з позовом до ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» (треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог: Профспілка працівників робітників морського транспорту морського порту Чорноморськ, спілка професіоналів докерів-механізаторів морського порту Чорноморськ) про визнання наказів незаконними та скасування наказів, згідно якого просить суд визнати незаконними та скасувати накази ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» від 17.02.2020 за №32-3/1 «Про встановлення простою в роботі працівника (ів)» та №32-3/2 «Про затвердження Регламенту простою підрозділів комплексу», стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.
Позов мотивований тим, що 17.02.2020 відповідачем видано накази №32-3/1 «Про встановлення простою в роботі працівника (ів)» та №32-3/2 «Про затвердження Регламенту простою підрозділів комплексу», які позивач вважає незаконними за тих підстав, що дії відповідача стосовно запровадження змін оплати праці (примусове встановлення всім працівникам оплати простою у розмірі 2/3 тарифної ставки) в односторонньому порядку без погодження з виборними органами профспілок, які діють на підприємстві кваліфікуються неправомірними та порушенням прав профспілок.
В судовому засіданні позивач підтримав позов з підстав, викладених у позові, у подальшому надав до суду заяву про розгляд справи без його участі (а.с.212).
Відповідач відзиву на позов не надав, був належним чином сповіщений про день і час судового розгляду справи, однак до суду не зявився.
Представники третіх осіб в судовому засідання підтримали позовв повному обсязі, просили суд його задовольнити, у подальшому надали до суду заяви про розгляд справи без їх участі.
ІІ. Інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 06.03.2020 року позову заяву залишено без руху.
Ухвалою Іллічівського міського суду від 16.03.2020 відкрито провадження у справі.
Ухвалою Іллічівського міського суду від 16.03.2020 відмовлено голові Незалежної профспілки працівників морського торгового порту «Чорноморськ» ОСОБА_1 в забезпеченні позову по цивільній справі за позовом голови Незалежної профспілки працівників морського торгового порту «Чорноморськ» ОСОБА_1 до ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» (треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог: Профспілка працівників робітників морського транспорту морського порту Чорноморськ, Спілка професіоналів докерів-механізаторів морського порту Чорноморськ) про визнання наказів незаконними та скасування наказів.
В ході розгляду справи встановлено, що ухвалою Господарського суду Одеської області від 06.08.2020 року припинено повноваження керівника ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» Шубко Оксани Юріївни, виконання обов`язків керівника ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» тимчасово покладено на розпорядника майном боржника арбітражного керуючого Чепелюка Олександра Олександровича до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника.
Ухвалою Іллічівського міського суду від 22.09.2020 залучено до участі у справі в якості співвідповідача розпорядника майном боржника арбітражного керуючого Чепелюка Олександра Олександровича до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН».
ІІІ. Фактичні обставини, встановлені Судом та зміст спірних правовідносин.
Судом встановлено, що 13.06.2018 року укладено договір оренди № 18/208-о/д нерухомого майна між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області та ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн», згідно якого в оренду ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» передано частину майна ДП МТП (а.с.5-19).
Згідно п.2 Угоди про співробітництво в галузі соціально трудових та господарських відносин, що виникають відповідно до окремих положень Договору оренди державного нерухомого майна, укладеного 31.07.2017 року між Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Одеській області, Підприємством, погодженим Портом та посвідченого нотаріусом, ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» гарантує всім працівникам, що будуть переведені з Порту до Підприємства забезпечення рівня оплати праці на рівні не нижче, ніж передбачений чинними колективним договором із збереженням кожному працівникові класності, розряду, категорії, яку він мав на момент переведення; доплат та надбавок, виплат за вислугу років і т.і., тобто гарантує збереження суттєвих умов праці кожного переведеного працівника (а.с.20-24).
Угода від 14.06.2018 року про співробітництво в галузі соціально трудових та господарських відносин, що виникають відповідно до окремих положень Договору оренди державного нерухомого майна, погоджена 2 профспілками.
Пунктом 3.3.27 діючого колективного договору ДП «МТП «Чорноморськ» передбачено, що в разі наявності часу простою не з вини працівника, працівники можуть бути відпущені додому із збереженням оплати праці в розмірі 2/3 часової ставки без доплати роботи у відповідності до Додатка 2 Колективного договору ДП «МТП «Чорноморськ» оплата простою відбувається в розмірі 100% часової тарифної ставки з доплатою за роботу в нічний і вечірній час (а.с.25-28).
ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» 17.02.2020 видано накази №32-3/1 «Про встановлення простою в роботі працівника (ів)» (а.с.29) та №32-3/2 «Про затвердження Регламенту простою підрозділів комплексу» (а.с.30-31).
ІV. Оцінка Суду.
Стаття 43 Конституції України встановлює, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом
За змістом статті 2-1 КЗпП України забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров`я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов`язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об`єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов`язаними з характером роботи або умовами її виконання.
Згідно із ч.3 ст.32 КЗпП України, у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Відповідно до ст.34 КЗпП України простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.
Згідно ст.57 КЗпП України, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.
За положеннями ст.97 КЗпП України оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці. Оплата може провадитися за результатами індивідуальних і колективних робіт. Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов`язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються власником або уповноваженим ним органом з урахуванням вимог, передбачених частиною другою цієї статті. Власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.
Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.247 КЗпП України, виборний орган первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації разом з власником або уповноваженим ним органом вирішує питання оплати праці працівників, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат; разом з власником або уповноваженим ним органом вирішує питання робочого часу і часу відпочинку, погоджує графіки змінності та надання відпусток, запровадження підсумованого обліку робочого часу, дає дозвіл на проведення надурочних робіт, робіт у вихідні дні тощо.
Згідно із ст.38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії», виборний орган первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі або організації:
1) укладає та контролює виконання колективного договору, звітує про його виконання на загальних зборах трудового колективу, звертається з вимогою до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб за невиконання умов колективного договору;
2) разом з роботодавцем вирішує питання запровадження, перегляду та змін норм праці;
3) разом з роботодавцем вирішує питання оплати праці працівників підприємства, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат;
4) разом з роботодавцем вирішує питання робочого часу і часу відпочинку, погоджує графіки змінності та надання відпусток, запровадження підсумованого обліку робочого часу, дає дозвіл на проведення надурочних робіт, робіт у вихідні дні тощо;
5) разом з роботодавцем вирішує питання соціального розвитку підприємства, поліпшення умов праці, матеріально-побутового, медичного обслуговування працівників;
6) бере участь у вирішенні соціально-економічних питань, визначенні та затвердженні переліку і порядку надання працівникам соціальних пільг;
7) бере участь у розробці правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства, установи або організації;8) представляє інтереси працівників за їх дорученням при розгляді трудових індивідуальних спорів та у колективному трудовому спорі, сприяє його вирішенню;
9) приймає рішення про вимогу до роботодавця розірвати трудовий договір (контракт) з керівником підприємства, установи, організації, якщо він порушує цей Закон, законодавство про працю, ухиляється від участі у переговорах щодо укладення або зміни колективного договору, не виконує зобов`язань за колективним договором, допускає інші порушення законодавства про колективні договори;
10) дає згоду або відмовляє у дачі згоди на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з працівником, який є членом діючої на підприємстві, в установі, організації профспілки, у випадках, передбачених законом;
11) бере участь у розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, роботі комісії з питань охорони праці;
12) здійснює громадський контроль за виконанням роботодавцем законодавства про працю та про охорону праці, за забезпеченням на підприємстві, в установі або організації безпечних та нешкідливих умов праці, виробничої санітарії, правильним застосуванням установлених умов оплати праці, вимагає усунення виявлених недоліків;
13) здійснює контроль за підготовкою та поданням роботодавцем документів, необхідних для призначення пенсій працівникам і членам їх сімей;
14) здійснює контроль за наданням пенсіонерам та особам з інвалідністю, які до виходу на пенсію працювали на підприємстві, в установі або організації, права користування нарівні з його працівниками наявними можливостями щодо медичного обслуговування, забезпечення житлом, путівками до оздоровчих і профілактичних закладів та іншими соціальними послугами і пільгами згідно із статутом підприємства, установи або організації та колективним договором;
15) представляє інтереси застрахованих осіб у комісії із соціального страхування, направляє працівників на умовах, передбачених колективним договором або угодою, до санаторіїв, профілакторіїв і будинків відпочинку, туристичних комплексів, баз та оздоровчих закладів, перевіряє організацію медичного обслуговування працівників та членів їх сімей;
16) разом з роботодавцем відповідно до колективного договору визначає розмір коштів, що будуть спрямовані на будівництво, реконструкцію, утримання житла, здійснює облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, розподіляє у встановленому законодавством порядку жилу площу в будинках, збудованих за кошти або за участю підприємства, установи, організації, а також ту жилу площу, яка надається роботодавцеві у розпорядження в інших будинках, контролює житлово-побутове обслуговування працівників;
17) представляє інтереси працівників підприємства-боржника у ході процедури банкрутства.
Виборні органи профспілкової організації, що діють на підприємстві, в установі або організації, мають також інші права, передбачені законодавством України.
Згідно п.2 Угоди про співробітництво в галузі соціально трудових та господарських відносин, що виникають відповідно до окремих положень Договору оренди державного нерухомого майна, укладеного 31.07.2017 року між Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Одеській області, Підприємством, погодженим Портом та посвідченого нотаріусом, ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» гарантує всім працівникам, що будуть переведені з Порту до Підприємства забезпечення рівня оплати праці на рівні не нижче, ніж передбачений чинними колективним договором із збереженням кожному працівникові класності, розряду, категорії, яку він мав на момент переведення; доплат та надбавок, виплат за вислугу років і т.і., тобто гарантує збереження суттєвих умов праці кожного переведеного працівника (а.с.20-24).
Угода від 14.06.2018 року про співробітництво в галузі соціально трудових та господарських відносин, що виникають відповідно до окремих положень Договору оренди державного нерухомого майна, погоджена 2 профспілками.
Відповідно до 3.3.27 Колективного договору ДП «МТП «Чорноморськ» передбачено, що в разі наявності часу простою не з вини працівника, працівники можуть бути відпущені додому із збереженням оплати праці в розмірі 2/3 часової ставки без доплати роботи у відповідності до Додатка 2 Колективного договору ДП «МТП «Чорноморськ» оплата простою відбувається в розмірі 100% часової тарифної ставки з доплатою за роботу в нічний і вечірній час (а.с.25-28).
Як вбачається з наказу ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» від 17.02.2020 №32-3/1 «Про встановлення простою в роботі працівника (ів)» відповідач в односторонньому порядку, без погодження з профспілками, які діють на території підприємства, запроваджено зміну оплати праці та фактично скорочений графік роботи працівників.
За наведених вище обставин, Наказ ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» від 17.02.2020 за №32-3/1 «Про встановлення простою в роботі працівника (ів)» є незаконним та підлягає скасуванню.
Разом з тим, суд доходить до висновку про відмову в задоволенні вимоги щодо визнання незаконним та скасування наказу ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» від 17.02.2020 №32-3/2 «Про затвердження Регламенту простою підрозділів комплексу», з наступних підстав.
Згідно ст.34 КЗпП України, простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.
Першим кроком після виникнення простою або появи інформації про неминучий простій має бути повідомлення про такий простій відповідних осіб. Зокрема, на це вказано у ч.2 ст.113 КЗпП, де зазначено, що про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган (далі - роботодавець) чи бригадира, майстра або посадових осіб.
Усі значущі події на підприємстві мають оформлятися належними організаційно-розпорядчими (первинними) документами, що також стосується і випадків простою. Так, у листі Міністерства праці та соціальної політики України «Щодо організації роботи під час простою на підприємстві» від 23 жовтня 2007 р. № 257/06/187-07 зазначається, що на час простою не з вини працівника: оформляється акт простою (фіксація причин, які зумовили припинення роботи); видається наказ роботодавця.
Зазначений акт про початок простою складається для окремого структурного підрозділу або всього підприємства. У складанні акта доцільна участь представників адміністрації, профспілкового комітету і трудового колективу. У разі простою такого структурного підрозділу, як бригада, також доцільно скласти акт про початок простою. У разі ж простою окремого працівника можна обмежитися доповідною (службовою) запискою працівника (див. вище) або його безпосереднього керівника.
На підставі зазначеної доповідної записки працівника або акта про початок простою видається наказ про простій, тощо.
Разом з тим, регламент - це організаційно-правовий акт, який регулює організаційні та процедурні питання діяльності установ та підвідомчих підрозділів, а також організацій, що належать до сфери їх управління.
Отже, підставою для простою, є наказ - розпорядчий документ підприємства, установи, організації, який видається його уповноваженою особою.
Виходячи з наведеного, суд доходить до висновку, що регламент простою підрозділів комплексу не є таким документом, який породжує розпорядчі функції підприємства щодо простою.
На підставі викладеного, суд доходить до висновку про часткове задоволення позову.
Обґрунтовуючи дане судове рішення, суд приймає до уваги вимоги ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» відповідно до якої суди застосовують при розгляді справи Конвенцію та практику Суду як джерело права та висновки Європейського суду з прав людини, зазначені в рішенні у справі «РуїсТоріха проти Іспанії» (RuizTorija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія А, №303А, п.2958, згідно з яким Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Таке рішення суду буде відповідати вимогам Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а саме ст.6 (право на справедливий суд), ст.13 (право на ефективний засіб юридичного захисту відповідача від неправомірних вимог позивача), ст.17 (заборона зловживання правами передбаченими цією Конвенцією), ст.1 Протоколу 1 (захист власності, право мирно володіти своїм майном).
Крім того, відповідно до ч.6 ст.81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно з ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 №14 «Про судове рішення у цивільній справі», враховуючи принцип безпосередності судового розгляду, рішення може бути обґрунтоване лише доказами, одержаними у визначеному законом порядку та дослідженими в судовому засіданні.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини в справі «Ващенко проти України» (Заява № 26864/03) від 26 червня 2008 року зазначено, що принцип змагальності полягає в тому, що суд уважно досліджує зауваження заявника, виходячи з сукупності наявних матеріалів в тій мірі, в якій він є повноважним вивчати заявлені скарги. Отже, у суду відсутні повноваження на вихід за межі принципу диспозитивності і змагальності та збирання доказів на користь однієї із зацікавлених сторін.
Згідно зі ст.263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Європейський суд справ людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
З огляду на викладене вище, приймаючи до уваги фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для надання оцінки решті доводів, наведених сторонами по справі в обґрунтування власних правових позицій, оскільки їх дослідження судом у будь-якому випадку не матиме наслідком спростування висновків, до яких суд дійшов по тексту рішення вище щодо суті позовних вимог.
V. Розподіл судових витрат між сторонами.
Згідно ч.6 ст.141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Отже, у зв`язку з тим, що позивач при подачі позову до суду сплатив судовий збір у розмірі 2102,00 грн., судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача в порядку статті 141 ЦПК України пропорційно до задоволеної частини вимог в розмірі 1051,00 грн.
З цих підстав, керуючись статтями 2, 5, 10-13, 18, 141, 258-259, 263 Цивільного процесуального кодексу України, Суд, -
УХВАЛИВ:
Позов голови Незалежної профспілки працівників морського торгового порту «Чорноморськ» до ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» (треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог: Профспілка працівників робітників морського транспорту морського порту Чорноморськ, Спілка професіоналів докерів-механізаторів морського порту Чорноморськ) про визнання наказів незаконними та скасування наказів - задовольнити частково.
Наказ ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» від 17.02.2020 за №32-3/1 «Про встановлення простою в роботі працівника (ів)» визнати незаконним та скасувати.
Стягнути з ТОВ «ЄВРОПІАН АГРО ІНВЕСТМЕНТ ЮКРЕЙН» (ЄДРПОУ 40611490) на користь Незалежної профспілки працівників морського торгового порту «Чорноморськ» (ЄДРПОУ 20987285) судові витрати у розмірі 1051,00 грн.
В задоволенні решти вимог відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Повний текст рішення виготовлено 03 грудня 2020 року.
Суддя Іллічівського міського суду
Одеської області М.І.Петрюченко