
Справа № 588/1854/20
Провадження № 2-а/588/36/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2020 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області провизнання дій незаконними, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення допомоги на оздоровлення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 01.12.2020 звернувся до Тростянецького районного суду Сумської області, як адміністративного суду, з адміністративним позовом доУправління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області в якому просить суд: 1) визнати дії Управління соціального захисту населення незаконними; 2) зобов`язати Управління соціального захисту населення відновити його соціальний захист в повному обсязі; 3) стягнути на його користь суми допомоги на оздоровлення за 2018, 2019, 2020 роки в розмірі 270 грн.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, вважаю, що його подано з порушенням предметної юрисдикції визначеної ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), зважаючи на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Згідно ч. 2 ст. 20 КАC України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто, процесуальним законодавством чітко визначено предметну юрисдикцію адміністративних справ місцевим загальним судам.
Враховуючи, що спір пов`язаний з діямиУправління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області, адміністративна справа про який не входить до переліку, передбаченого ч. 1 ст. 20 КАС України, вважаю позов таким, що поданий з порушенням правил предметної юрисдикції та не підлягає розгляду Тростянецьким районним судом Сумської області, як адміністративним судом.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, вважаю що з метою недопущення порушення права позивача на справедливий суд, що закріплено в ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, справу необхідно передати за підсудністю, зважаючи на положення ч. 1 ст. 25 КАС України, до Сумського окружного адміністративного суду, оскільки суддею при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що справа не підсудна Тростянецькому районному суду Сумської області.
Керуючись ст. 20, 25, 29, 30 КАС України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області провизнання дій незаконними, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення допомоги на оздоровлення передати до Сумського окружного адміністративного суду (40021, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 159) для розгляду за підсудністю.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду через Тростянецький районний суд. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя О. О. Огієнко