Постанова № 93305700, 04.12.2020, Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
04.12.2020
Номер справи
345/4216/20
Номер документу
93305700
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №345/4216/20

Провадження № 3/345/1239/2020

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04.12.2020 року м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Онушканич В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , голови фермерського господарства «Ольга», громадянина України, за ч. 1 ст.164 КУпАП,

в с т а н о в и в:

26.10.2020 року о 16.40 год. ОСОБА_1 , будучи головою фермерського господарства «Ольга», здійснював провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме зберігання пального без наявності ліцензії на право зберігання пального, чим порушено ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного (плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" №481/95-ВР від 19.12.1995.

ОСОБА_1 в судове засідання не прибув з невідомих суду причин, хоча завчасно та належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Зокрема повістку про виклик в судове засідання отримав його захисник – адвокат Мельник С.В. (а.с. 16). Клопотання про відкладення розгляду справи не подавав. Аналогічно, з невідомих причин не прибув в судове засідання і сам захисник.

З огляду на наведене, а також враховуючи те, що одне судове засідання вже відкладалось за клопотанням захисника для ознайомлення з матеріалами справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

Також, стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за статтею 164 КУпАП за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частина 1 статті 164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документі дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Згідно зі ст. 42 Господарського Кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Згідно зі ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", суб`єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання.

Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п`ять років.

Суб`єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

суб`єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Таким чином, придбавши пальне в значних об`ємах для власних потреб і здійснюючи його зберігання, ОСОБА_1 повинен був отримати відповідну ліцензію.

Вина ОСОБА_1 у скоєному доводиться наступними доказами, а саме:

-протоколом про адміністративне правопорушення №75 від 20.11.2020 року, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП і в якому зафіксовані обставини вчинення ним адмінправопорушення (а.с.2);

-актом фактичної перевірки № 090384 від 04.11.2020 року, в ході якого встановлено, що ФГ «Ольга» у вересні поточного року за адресою с. Мостище, Калуського району отримувало через пересувні акцизні склади скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази (бутан та ізобутан), загальною масою отриманого пального – 220858,44 кг та загальним обсягом отриманого пального – 408867,67 л з доставкою, зокрема: 01.09.2020 року – маса отриманого пального 195398,41 кг, обсяг 342275,46 л; 09.09.2020 року – маса отриманого пального 35460,0 кг, обсяг 66592,21 л. ФГ «Ольга» використовує в своїй діяльності 5 одиниць сільськогосподарської техніки і має 8 найманих робітників. Наявні основні засоби та трудові ресурси не дають змоги ФГ «Ольга» використати пальне в стислі строки в таких об`ємах без використання ємності для зберігання із значними об`ємами. (а.с. 3-4),

-письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких він зазначив, що для обробітку землі закуповує дизельне пальне, яе зберігається в резервуарах на території підприємства. (а.с.5).

Оцінюючи докази у справі, суд вважає їх належними, допустимими, достовірними та достатніми, що в своїй сукупності дають можливість зробити висновок про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а саме здійснення господарської діяльності пов`язаної із зберіганням пального без ліцензії.

Призначаючи стягнення ОСОБА_1 , у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, слід врахувати характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, обставини справи, особу правопорушника, його майновий стан та з метою виховання останнього і запобіганню вчинення нових правопорушень йому слід призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 164 КУпАП у мінімальному розмірі та без застосування конфіскації майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

На підставі вищевикладеного, ЗУ «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, ч. 1 ст. 164, 221, 268, 283, КУпАП,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 (сімнадцять тисяч) грн.

Штраф сплатити за наступними реквізитами: Код обл.09, Отримувач: Калуське УК/ОТГ м.Калуш/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37824037, Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), Номер рахунку (IBAN) UA628999980313060106000009614, Код класифікації доходів бюджету 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції, Наявність відомчої ознаки: «00» Без деталізації за відомчою ознакою.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави – отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя