
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
03 грудня 2020 року м. Київ № 320/9082/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н.М., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови,
У С Т А Н О В И В :
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови.
Ухвалою суду від 11.11.2020 позовну заяву залишено без руху, надано п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви. Серед виявлених недоліків наступні:
- позивачем не надано доказів сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн;
- позивачем не надано копії позову та доданих до нього документів для відповідача.
Через канцелярію суду надійшло клопотання представника позивача про усунення недоліків, до якого додано платіжне доручення про сплату 2102,00 грн судового збору.
У той же час, копії позову та доданих до нього документів для відповідача не надано.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Таким чином, орган державної влади вважається суб`єктом владних повноважень, у розумінні КАС України, лише при виконанні таким органом передбачених нормативно-правовими актами повноважень.
У даній справі, Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області звернулось до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про скасування постанови у виконавчому провадженні.
Чинним законодавством та підзаконними актами не передбачено повноваження територіального управління Пенсійного фонду України звертатись до державного виконавця з вимогою про скасування постанови останнього.
У той же час, згідно ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області має право звернутись до суду з даним позовом, водночас, процесуально не набуває статусу суб`єкта владних повноважень, відтак, повинно керуватись ч. 1 ст. 161 КАС України.
За висновком суду, надсилання копій позову із додатками безпосередньо відповідачу не є належним способом усунення недоліків для особи, що не є суб`єктом владних повноважень, у розумінні КАС України.
Відповідно до приписів п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Оскільки КАС України не передбачає право залишити позов без руху двічі з тотожних підстав, зважаючи на те, що станом на дату постановлення даної ухвали недоліки не усунуто, суд вважає, що позовну заяву слід повернути.
Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови повернути.
2. Роз`яснити, що повернення даної позовної заяви не перешкоджає особі, яка її подала, повторно звернутись до суду, якщо відпадуть обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293- 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Шевченко