
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2020 року Справа № 160/4227/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Царікової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" про застосування заходів реагування,-
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" про застосування заходів реагування.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що за результатами проведеної позапланової перевірки Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" встановлено порушення, які становлять загрозу життю та здоров`я людей.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/4227/20 та призначено її до розгляду у порядку підготовчого провадження на 25 травня 2020 року.
25 травня 2020 року розгляд справи відкладено на 30 червня 2020 року о 10:00.
25 травня 2020 року (вх. №30986/20) відповідачем надано до суду відзив на адміністративний позов, в якому останній зазначив про часткове усунення виявлених контролюючим органом порушень, зокрема, усунуто 26 (37%) порушень, та майже стільки ж заплановано усунути протягом року.
30 червня 2020 року (вх. № 38875/20) відповідачем надано до суду додаткові матеріали до відзиву на позовну заяву та акт від 19.06.2020 №26.
30 червня 2020 року продовжено строк проведення підготовчого провадження строком на один місяць та призначено судове засідання на 16 липня 2020 року о 10:20.
16 липня 2020 року (вх. №43223/20) відповідачем надано додаткові матеріали про усунення виявлених порушень.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 липня 2020 року зупинено провадження у справі №160/4227/20 до 18.08.2020 до 13:45 для примирення сторін.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2020 року поновлено провадження у справі № 160/4227/20.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2020 року зупинено провадження у справі №160/4227/20 до 16.10.2020 до 10:00 для примирення сторін.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2020 року поновлено провадження у справі № 160/4227/20.
16 жовтня 2020 року (вх. №13333/20ел) представником позивача надані пояснення про стан усунення порушень, в яких зазначено, що порушення, які створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей відповідачем не виконані та не усунуті та надано акт перевірки від 12.08.2020 № 27.
У судове засідання 16 жовтня 2020 року представник позивача не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, просив здійснити розгляд справи в порядку письмового провадження.
У судове засідання 16 жовтня 2020 року представник відповідача не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Згідно з ч. 3 ст. 194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
У відповідності до ч. 1 ст. 205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи наведені положення процесуального законодавства, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом та підтверджується наявними матеріалами справи, у період з 13.01.2020 по 16.01.2020 відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" проведено позапланову перевірку Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради", за адресою: Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт. Петропавлівка, вул. Миру, 102, за результатами якої складено акт від 16.01.2020 № 01.
Актом перевірки об`єктів КП «Петропавлівська ЦРЛ» ПРР» щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту від 16.01.2020 № 01 встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України № 5403-УІ (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697 (далі - ППБУ), Державних будівельних норм «Системи протипожежного захисту», затверджено наказом Мінрегіону України від 13.11.2014 №312 (далі - ДБН В.2.5-56:2014), Державних будівельних норм України «Пожежна безпека об`єктів будівництва», затверджених наказом Мінрегіону України від 31.10.2016 №287 (далі – ДБН В.1.1-7:2016), «Правила улаштування електроустановок», Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок (далі - ПУЕ, ДНАОП 0.00-1.32-01, НПАОП 40.1-1.32-01), Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників, затверджених наказом МВС України від 15.01.2018 №25. зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23.02.2018 за № 225/31677 (далі - Наказ МВС №25), Постанови Кабінету Міністрів України ПКМУ №733 від 27.09.2017 «Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв`язку у сфері цивільного захисту» (далі - ПКМУ №733), Національний стандарт України «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», затверджений наказом Мінрегіону України від 15.06.2016 р. №158 (далі - ДСТУ Б В.1.1-36:2016), Наказу МНС України від 18.12.2000 №338 (у редакції магніту МНС України від 16.08.2005), зареєстрований у Мін`юсті України 01.09.2005 за № 970/11250 «Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об`єктів» (далі Положення про паспортизацію), а саме:
5-ти поверхова будівля лікарні.
1. Пункт 3 розділу ІІ ППБУ – на об`єкті відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) не встановлений протипожежний режим.
2. Пункт 4 розділу ІІ ППБУ – інструкції про заходи пожежної безпеки не вивішуються на видимих місцях у приміщеннях: зубопротезного відділення, фізіотерапевтичного відділення, бухгалтерії.
3. Пункт 5 глави 2 розділу ІІІ – на доповнення до схематичного плану евакуації у педіатричному відділенні та терапевтично - невралгічному відділенні не вивішена на видимих місцях інструкції, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей, за якою не рідше одного разу на півроку мають проводитися практичні тренування всіх задіяних працівників.
4. Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ - у терапевтично – невралгічному відділенні (3 поверх) не забезпечено утримання засобів протипожежного захисту (системи пожежної сигналізації) у працездатному стані та не забезпечено їх технічне обслуговування.
5. Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
6. Пункт 2.23 глави 2 розділу ІІІ ППБУ, пункти 7.3.3 ДБН В.1.1-7:2016 пожежна безпека об`єктів будівництва - допущено зменшення кількості та розміри евакуаційних виходів з приміщень, застосовано будівельні матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки, змінено інженерні та планувальні рішення, а саме:
- у невралогічно - терапевтичному відділенні (3 поверх) на шляхах евакуації (коридори) застосовано будівельні матеріали (пластик) з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2.
- у фізіотерапевтичному відділенні (2 поверх) встановлено перегородки та двері на шляхах евакуації та у приміщенні холу (вестибюль) застосовано будівельні матеріали (пластик) з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2.
7. Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації будівлі не забезпечені евакуаційним освітленням.
8. Пункт 2.34 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - на випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал терапевтично неврологічного та педіатричного відділень, де у вечірній та нічний час можливе перебування людей, не забезпечений електричними ліхтарями із розрахунку: не менше одного ліхтаря на кожного працівника, який чергує на об`єкті у вечірній або нічний час.
9. Пункт 2.37 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - евакуаційний вихід в терапевтично - неврологічному відділенні замкнено на навісний замок.
10. Пункт 2.37 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - допускається зачинення зовнішніх евакуаційних дверей будівлі.
11. Пункт 1.14 глави 1 розділу IV ППБУ - у кабінеті головного бухгалтера (2 поверх) для опалення приміщення площею до 50 м2, не застосовується масляний радіатор чи нагрівальні електропанелі із закритими нагрівальними елементами, а саме: допускається використання електричного каміну з відкритими спіральними нагрівальними елементами.
12. Пункт 1.20 глави 1 розділу IV ППБУ - замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки.
13. Пункт 1.21 глави 1 розділу IV ППБУ - відсутній захист будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».
14. Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ, розділ 7, пункт 8.1 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС) із застосуванням димових або комбінованих сповіщувачів у приміщенні для сну.
15. Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей (далі - СО) 3 - го типу.
16. Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ, підпункт 5.8 ДБН В.2.5-56:2014 - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: систем централізованого пожежного спостерігання.
17. Підпункт 3 пункту 2.1 глави 2 розділу V ППБУ - пожежний резервуар несправний і не утримується таким чином, щоб забезпечити безперешкодний забір води пожежними автомобілями.
18. Підпункт 9 пункту 2.1 глави 2 розділу V ППБУ – біля місця розташування пожежних гідрантів і водойм невстановлені покажчики (об`ємні зі світильником або плоский із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них: для пожежного гідранта - літерним індексом ПГ, цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водопровідної мережі (тупикова чи кільцева); для пожежної водойми - літерним індексом ПВ, цифровими значеннями запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватися на майданчику біля водойми.
19. Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - пожежні кран-комплекти не укомплектовані пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля.
20. Підпункт 6 пункту 22 глави 2 розділу V ППБУ - пожежні кран-комплекти шо розміщуються у вбудованих шафках, не мають отвори для провітрювання і не пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання.
21. Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - пожежні кран-комплекти не рідше одного - разу на рік не проходять технічне обслуговування і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування. Пожежні кран-комплекти не справні і не доступні для використання.
22. Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУ, Пункт 5 розділу VI Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників - до початку експлуатації об`єкти (будинки, споруди, приміщення, технологічні установки) не забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно з Правилами експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом МВС України №25 від 15.01.2018, зареєстрованих в Мінюсті від 23.02.2018 за № 225/31677, а саме:
зубопротезне відділення не доукомплектоване порошковим вогнегасником масою 5 кг;
педіатричне відділення не доукомплектоване порошковим вогнегасником масою 5 кг;
фізіотерапевтичне відділення не доукомплектоване порошковим вогнегасником масою 5 кг;
5-й поверх не доукомплектований двома порошковими вогнегасниками масою 5 кг;
4-й поверх не доукомплектований двома порошковими вогнегасниками масою 5 кг;
1-й поверх не доукомплектований двома порошковими вогнегасниками масою 5 кг;
Приміщення бухгалтерії, приймальні (офісні приміщення з оргтехнікою), рентгенкабінету, електрощитки не доукомплектовано по одному газовому вогнегаснику з величиною заряду вогнегасної речовини 3 кг і більше на 20 м2 площі приміщення.
23. Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУ - вогнегасник у фізіотерапевтичному відділенні не встановлено у легкодоступному та видному місці.
24. Стаття 30 КЦЗУ, пункт 25 Постанови КМУ від 27 вересня 2017 р. №733 - не встановлено сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, а також у службових і виробничих приміщеннях - радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту.
3-х поверхова будівля лікарні
25. Пункт 8 розділу ІІ ППБУ - територія об`єкта, а також будинки, споруди, приміщення не забезпечені знаками безпеки відповідно ДСТУ 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987. ІDТ) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности», а саме: знаками забороняючі паління та використання відкритого вогню.
26. Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують 1-у групу вогнезахисної ефективності.
27. Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – сходові клітки, коридори, проходить та інші шляхи евакуації будівлі не забезпечені евакуаційним освітленням.
28. Пункт 2.23 глави 2 розділу ІІІ ППБУ, пункти 7.3.3 . ДБН В.1.1- 7:2016 Пожежна безпека об`єктів будівництва – допущено застосування будівельних матеріалів з вищими показниками пожежної небезпеки, а саме: на першому поверсі будівлі на шляхах евакуації (коридори) застосовано будівельні матеріали (пластик) з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2.
29. Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУ - замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки.
30. Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУ - не проводиться перевірка пристроїв захисту будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».
31. Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 7; пункт 8.1 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН" В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС) із застосуванням димових або комбінованих сповіщувачів у приміщенні для сну.
32. Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 9; Пункт 10 додатку Б ДБН В.2.5- 56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей (далі - СО) і 3 - го типу.
33. Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Підпункт 5.8 ДБН В.2.5- 56:2014 - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: систем централізованого пожежного спостерігання (далі - СЦПС);
34. Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - Пожежні кран-комплекти не укомплектовані пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля.
35. Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - Пожежні кран-комплекти, що розміщуються у вбудованих шафках, не мають отвори для провітрювання і не пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання.
36. Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - Пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на рік не проходять технічне обслуговування і перевірці на працездатність шляхом пуску води реєстрацією результатів перевірки спеціальному журналі обліку технічного обслуговування.
Пожежні кран-комплекти несправні і не доступні для використання.
37. Пункт 3.1 глави 3 розділу VІ ППБУ - палати для важкохворих у багатоповерховій лікарні не розміщені на нижніх поверхах, а саме: відділення реанімації розміщено на 3-му поверсі будівлі лікарні.
38. Пункт 3.2 глави 3 розділу VІ ППБУ - Лікарня з постійним перебуванням хворих (приміщення реанімації), не здатних самостійно пересуватися, не забезпечується засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість хворих (стаціонар) та окремо для обслуговуючого персоналу.
39. Стаття 30 КЦЗУ, пункт 25 Постанови КМУ від 27 вересня 2017 р. № 733 - не встановлено сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, а також у службових і виробничих приміщеннях - радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту.
2-х поверхова будівля лікарні.
40. Пункт 8 розділу ІІ ППБУ – територія об`єкта, а також будинки, споруди, приміщення не забезпечені знаками безпеки відповідно ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ Цвета сигнальные и знаки безопасности», а саме: знаками розміщення первинних засобів пожежогасіння, знаками евакуації, знаку на будівлі із зазначенням відстані до найближчих пожежних гідрантів (водойм).
41. Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
42. Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - Сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації будівлі не забезпечені евакуаційним освітленням.
43. Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУ - Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки.
44. Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУ - Не проводиться перевірка пристроїв захисту будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».
45. Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 7; пункт 8.1 Додатку А ДБН В.2.5-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС).
46. Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 9; Пункт 10 додатку Б ДБН В.2.5-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей (далі - СО).
47. Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Підпункт 5.8 ДБН В.2.5-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: систем централізованого пожежного спостерігання (далі - СЦПС).
48. Стаття 30 КЦЗУ Пункт 25 Постанови КМУ від 27 вересня 2017 р. №733 - Не встановлено сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, а також у службових і виробничих приміщеннях - радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту.
Будівля котельні.
49. Пункт 11 розділу ІІ ППБУ – Працівник котельні не дотримується встановленого протипожежного режиму, вимоги Правил з питань пожежної безпеки, а саме: допустив паління у службовому, не призначеному для цього приміщенні.
50. Пункт 2.9 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – не визначена категорія приміщень та зовнішніх установок щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (далі - НПАОП 40.1-1.32-01), які необхідно позначати на вхідних дверях до приміщення, а також у межах зон усередині приміщень та ззовні.
51. Пункт 1.18 глави 1 розділу IV ППБУ – допускається підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи.
52. Пункт 1.20 глави 1 розділу IV ППБУ – замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки.
53. Пункт 1.21 глави 1 розділу IV ППБУ - Відсутній захист будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд», а саме: не заземлено димову трубу із складанням паспорту.
54. Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ - Не проводиться технічне обслуговування системи протипожежного захисту і відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
55. Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУ - До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, не доукомплектовано вогнегасником - 1 шт.
56. Пункти 6, 7 Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об`єктів затверджених наказом МНС №338 від 18.12.2000 - Не проведено ідентифікацію потенційно небезпечного об`єкта, що полягає у виявленні на об`єктах господарської діяльності джерел та чинників небезпеки, які здатні за негативних обставин (аварія, стихійне лихо тощо) ініціювати виникнення надзвичайної ситуації (далі - НС), а також в оцінці максимального рівня можливих НС.
Будівля гаражу (авто боксів).
57. Пункт 2.9 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – не визначена категорія приміщень щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (далі - НПАОП 40.1-1.32-01), які необхідно позначати на вхідних дверях до приміщення, а також у межах зон усередині приміщень та ззовні.
58. Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – Дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
59. Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУ – з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів.
60. Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУ - Допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж.
61. Пункт 1.18 глави 1 розділу ІV ППБУ - Допускається: експлуатація кабелів проводів з пошкодженою ізоляцією.
62. Пункт 1.18 глави 1 розділу ІV ППБУ - Допускається: користування пошкодженими розетками.
63. Пункт 1.18 глави 1 розділу ІV ППБУ - Допускається: підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи.
64. Пункт 1.18 глави 1 розділу ІV ППБУ - Допускається: використання світильників з лампами розжарювання без захисного суцільного скла (ковпаків).
65. Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУ - Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки.
66. Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; пункт 12.1.1 додатку А ДБН В.2.5.-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС).
67. Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУ Додаток 7, Пункт 4 розділу V Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників – До початку експлуатації об`єкти (будинки, споруди, приміщення, технологічні установки) не забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно з Правилами експлуатації та типових норм належності вогнегасників затверджених наказом МВС України №25 від 15.01.2018, зареєстрованих в Мінюсті від 23.02.2018 за №225/31677, а саме: приміщення гаражів не доукомплектовано по 1 порошковому вогнегаснику масою 5 кг.
Будівля харчоблоку та пральні.
68. Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - Дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
69. Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУ – Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки.
70. Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; пункт 8.1 додатку А ДБН В.2.5- 56:2014 – Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі – СПС).
Представник позивача наголосив, що подальша експлуатація об`єктів, а саме будівель та споруд Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради", за адресою: Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт. Петропавлівка, вул. Миру, 102, із зазначеними порушеннями пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає, що відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” № 877-V від 05.04.2007 (далі - Закон № 877-V).
Відповідно до ст. 1 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області здійснює свою діяльність на підставі Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1052 (далі - Положення).
Пунктом 1 Положення визначено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
У відповідності до пп. 2 п. 3 Положення основними завданнями ДСНС є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Згідно з пп. 48 п. 4 Положення ДСНС відповідно до покладених на неї завдань складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту.
Згідно з п. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.
Положеннями п. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що до завдань і обов`язків суб`єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить, зокрема, забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об`єктах суб`єкта господарювання; забезпечення відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту; організація та здійснення під час виникнення надзвичайних ситуацій евакуаційних заходів щодо працівників та майна суб`єкта господарювання; здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки; забезпечення аварійно-рятувального обслуговування суб`єктів господарювання відповідно до вимог статті 133 цього Кодексу; здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій; створення і використання матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; розроблення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки і техніки, позитивного досвіду із зазначеного питання; забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням; здійснення заходів щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж і використання для цієї мети виробничої автоматики; своєчасне інформування відповідних органів та підрозділів цивільного захисту про несправність протипожежної техніки, систем протипожежного захисту, водопостачання, а також про закриття доріг і проїздів на відповідній території; виконання інших завдань і заходів у сфері цивільного захисту, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
У відповідності до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону № 877-V, виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Частиною 7 статті 7 Закону № 877-V визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Вирішуючи питання про необхідність застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації об`єктів, а саме: будівель та споруд, за адресою: Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт. Петропавлівка, вул. Миру, 102, Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" (код ЄДРПОУ – 01988887) до повного усунення порушень, суд враховує, що станом на час розгляду справи порушення, виявлені позивачем, відповідачем не усунуті.
До матеріалів справи наданий акт Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 12 серпня 2020 року № 27, складений за результатами проведення планового ( позапланового) заходу державного накляду ( контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Згідно з висновками означеного акта не усунутими відповідачем залишаються 30 порушень, а саме:
5-ти поверхова будівля лікарні
- Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
- Пункт 2.23 глави 2 розділу ІІІ ППБУ, пункти 7.3.3 ДБН В.1.1-7:2016 пожежна безпека об`єктів будівництва - допущено зменшення кількості та розміри евакуаційних виходів з приміщень, застосовано будівельні матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки, змінено інженерні та планувальні рішення, а саме:
- у невралогічно - терапевтичному відділенні (3 поверх) на шляхах евакуації (коридори) застосовано будівельні матеріали (пластик) з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2.
- у фізіотерапевтичному відділенні (2 поверх) встановлено перегородки та двері на шляхах евакуації та у приміщенні холу (вестибюль) застосовано будівельні матеріали (пластик) з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2.
- Пункт 1.21 глави 1 розділу IV ППБУ - відсутній захист будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».
- Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ, розділ 7, пункт 8.1 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС) із застосуванням димових або комбінованих сповіщувачів у приміщенні для сну.
- Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей (далі - СО) 3 - го типу.
- Підпункт 3 пункту 2.1 глави 2 розділу V ППБУ - пожежний резервуар несправний і не утримується таким чином, щоб забезпечити безперешкодний забір води пожежними автомобілями.
- Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - пожежні кран-комплекти не укомплектовані пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля.
- Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - пожежні кран-комплекти, що розміщуються у вбудованих шафках, не мають отвори для провітрювання і не пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання.
- Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - пожежні кран-комплекти не рідше одного - разу на рік не проходять технічне обслуговування і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування. Пожежні кран-комплекти не справні і не доступні для використання.
- Стаття 30 КЦЗУ, пункт 25 Постанови КМУ від 27 вересня 2017 р. №733 - не встановлено сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, а також у службових і виробничих приміщеннях - радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту.
3-х поверхова будівля лікарні
- Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують 1-у групу вогнезахисної ефективності.
- Пункт 2.23 глави 2 розділу ІІІ ППБУ, пункти 7.3.3 ДБН В.1.1- 7:2016 Пожежна безпека об`єктів будівництва – допущено застосування будівельних матеріалів з вищими показниками пожежної небезпеки, а саме: на першому поверсі будівлі на шляхах евакуації (коридори) застосовано будівельні матеріали (пластик) з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2.
- Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУ - не проводиться перевірка пристроїв захисту будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».
- Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 7; пункт 8.1 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН" В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС) із застосуванням димових або комбінованих сповіщувачів у приміщенні для сну.
- Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 9; Пункт 10 додатку Б ДБН В.2.5- 56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей (далі - СО) і 3 - го типу.
- Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Підпункт 5.8 ДБН В.2.5- 56:2014 - приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: систем централізованого пожежного спостерігання (далі - СЦПС);
- Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - Пожежні кран-комплекти не укомплектовані пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля.
- Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - Пожежні кран-комплекти, що розміщуються у вбудованих шафках, не мають отвори для провітрювання і не пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання.
- Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ - Пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на рік не проходять технічне обслуговування і перевірці на працездатність шляхом пуску води реєстрацією результатів перевірки спеціальному журналі обліку технічного обслуговування. Пожежні кран-комплекти несправні і не доступні для використання.
- Стаття 30 КЦЗУ, пункт 25 Постанови КМУ від 27 вересня 2017 р. № 733 - не встановлено сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, а також у службових і виробничих приміщеннях - радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту.
2-х поверхова будівля лікарні
- Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
- Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУ - Не проводиться перевірка пристроїв захисту будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».
- Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 7; пункт 8.1 Додатку А ДБН В.2.5-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС).
- Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Розділ 9; Пункт 10 додатку Б ДБН В.2.5-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей (далі - СО).
- Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; Підпункт 5.8 ДБН В.2.5-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: систем централізованого пожежного спостерігання (далі - СЦПС).
48. Стаття 30 КЦЗУ Пункт 25 Постанови КМУ від 27 вересня 2017 р. №733 - Не встановлено сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, а також у службових і виробничих приміщеннях - радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту.
Будівля котельні.
- Пункт 2.9 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – не визначена категорія приміщень та зовнішніх установок щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (далі - НПАОП 40.1-1.32-01), які необхідно позначати на вхідних дверях до приміщення, а також у межах зон усередині приміщень та ззовні.
- Пункт 1.21 глави 1 розділу IV ППБУ - Відсутній захист будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд», а саме: не заземлено димову трубу із складанням паспорту.
Будівля гаражу (авто боксів).
- Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ – Дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
- Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; пункт 12.1.1 додатку А ДБН В.2.5.-56:2014 - Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі - СПС).
Будівля харчоблоку та пральні.
- Пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУ - Дерев`яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
- Підпункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУ; пункт 8.1 додатку А ДБН В.2.5- 56:2014 – Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: системою пожежної сигналізації (далі – СПС).
З урахуванням викладеного та враховуючи фактичні обставини у цій справі, суд зазначає, що порушення, зазначені в акті перевірки від 12 серпня 2020 року № 27, свідчать порушення, які створюють загорозу життю та здоров`яю людей відповідачем не усунуті, подальша експлуатація об`єктів відповідача із зазначеними в акті перевірки порушеннями пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
Суд відзначає, що станом на час розгляду справи відсутні докази на підтвердження усунення порушень, зазначених у позові в повному обсязі, а тому суд погоджується з доводами представника позивача, що обставини, які стали підставою для звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування не перестали існувати та не усунуті суб`єктом господарювання. Відповідачем не було вжито заходів, щодо усунення порушень пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
Отже, суд доходить до висновку, що подальша експлуатації об`єктів, а саме: будівель та споруд, за адресою: Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт. Петропавлівка, вул. Миру, 102, Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" (код ЄДРПОУ – 01988887) із наявними вищеозначеними та не усуненими порушеннями правил пожежної безпеки створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а тому суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого адміністративного позову та наявність підстав для його задоволення.
У відповідності до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України стягнення судових витрат з оплати судового збору з відповідача не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 242 - 243, 245 - 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (вул. Короленка, 4, м. Дніпро, 49600, і.к. 38598371) до Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" (вул. Миру, буд. 102, смт. Петропавлівка, Петропавлівський район, Дніпропетровська область, 52700, і.к. 01988887) про застосування заходів реагування задовольнити повністю.
Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об`єктів, саме будівель та споруд, за адресою: Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт. Петропавлівка, вул. Миру, 102, Комунального підприємства "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" (код ЄДРПОУ 01988887) до повного усунення порушень.
Зобов`язати Комунальний заклад "Петропавлівська центральна районна лікарня" Петропавлівської районної ради" (код ЄДРПОУ 01988887) зупинити експлуатацію об`єктів, саме: будівель та споруд, за адресою: Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт. Петропавлівка, вул. Миру, 102, до повного усунення порушень.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складений 16 жовтня 2020 року.
Суддя О.В. Царікова