Постанова № 93286701, 01.12.2020, Яворівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
01.12.2020
Номер справи
944/5197/20
Номер документу
93286701
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 944/5197/20

Провадження №2-а/944/215/20

УХВАЛА

01.12.2020 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Кондратьєва Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Яворівського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання дій державного виконавця незаконними та скасування постанов, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Яворівського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання незаконними дій державних виконавців ОСОБА_2 та Восуха С.В. щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження №63270082 від 16.10.2020 року про стягнення штрафу в розмірі 3655 грн. (виконавчий документ – постанова Яворівського районного суду Львівської області у справі №944/1406/20 від 28.04.2020 року); постанови про стягнення витрат цього виконавчого провадження від 16.10.2020 року у розмірі 130 грн. 44 коп.; про стягнення виконавчого збору від 16.10.2020 року у розмірі 365 грн. 50 коп.; постанови про арешт коштів боржника від 12.11.2020 року; постанови про передачу виконавчого документа на виконання до військової частини А4267 м.Коломия Івано-Франківської області, винесених щодо позивача та зобов`язання державного виконавця Восуха С.В. скасувати вищевказані постанови.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступних висновків.

Предметна підсудність адміністративних справ визначена ст.ст.19, 20 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Згідно із ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Також, відповідно до ч.1 ст.74 Закону України "Про виконавче провадження", рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Частиною 1 ст.287 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Так, з позовної заяви вбачається, що позивачем подано позов з приводу рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців державної виконавчої служби щодо виконання ними рішення суду, зокрема постанови Яворівського районного суду Львівської області у справі №944/1406/20 від 28.04.2020 року про визнання позивача винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КпАП України і накладення на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 грн.

Кодексом України про адміністративні правопорушення не встановлено іншого порядку судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців щодо виконання ними рішення суду, прийнятого в поряду цього Кодексу, а тому дана справа підвідомча адміністративному суду.

Оскільки рішення суду з приводу виконання якого позивач звернувся до суду стосувалось притягнення останнього до адміністративної відповідальності, а не вимог, визначених пунктами 1-3 ч. 1 ст. 20 КАС України, як це передбачено п.4 ч. 1 ст. 20 КАС України, то вказана позовна заява не підсудна Яворівському районному суду Львівської області як адміністративному суду.

У відповідності до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи вищенаведене, суддя вважає, що матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Яворівського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання дій державного виконавця незаконними та скасування постанов слід передати на розгляд Львівському окружному адміністративному суду.

Керуючись ст. ст.20, 29, 294 КАС України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Яворівського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання дій державного виконавця незаконними та скасування постанов - передати за предметною підсудністю на розгляд Львівському окружному адміністративному суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Н.А.Кондратьєва