
Справа № 420/7702/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Завальнюка І.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Приморської районної державної адміністрації Одеської міської ради про визнання протиправними дій, зобов`язання утриматися від певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із вказаним позовом, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо демонтування самовільно встановленої металевої огорожі та автоматичних воріт з метою приведення території загального користування за адресою: АДРЕСА_1 до первинного стану; зобов`язати відповідача утриматися від виконання розпорядження № 303 від 07.08.2020 та надати позивачці строк у шість місяців для повного завершення ремонту квартири за адресою: АДРЕСА_2 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що є власником квартири АДРЕСА_3 , яку нею було разом із матір`ю було придбано в 2003 р. Розпорядженням Приморської районної державної адміністрації Одеської міської ради № 303 від 07.08.2020 позивача зобов`язано демонтувати самовільно встановлену металеву огорожу та автоматичні ворота з метою приведення території загального користування за адресою: АДРЕСА_1 до первинного стану. Позивач зазначає, що в квартирі мешкає такої її син з невісткою та їх малолітня донька. Позивач зазначає, що огорожу будувала не вона, а квартира була придбана в 2003 р. вже з огорожею, яку позивач відремонтувала за значні грошові кошти. Також у палісаднику зберігаються будівельні матеріали, район має значну криміногенну обстановку, а онука потребує місця для перебування на свіжому повітрі у безпеці. Також рішення позивачці не вручалося, а про його існування син позивачки випадково дізнався під час відвідування адміністрації. Також в розпорядженні зазначена недостовірна інформація про вручення позивачці приписів щодо надання дозвільних документів на улаштування вказаної металевої огорожі та автоматичних воріт.
Ухвалою судді від 31.08.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
09.09.2020 до суду від Приморської районної державної адміністрації Одеської міської ради надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого відповідач позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, зазначивши, що на території загального користування рекреаційної зони парку «Преображенський», що примикає до квартири АДРЕСА_4 , власницею якої є ОСОБА_2 , незаконно встановлена металева огорожа та автоматичні ворота. У зв`язку із цим райадміністрацією, як уповноваженим органом, прийнято розпорядження від 07.08.2020 № 303 «Про приведення території загального користування біля житлового будинку АДРЕСА_1 до первинного стану”. 02 червня 2020 р. КП “ЖКС “Фонтанський” виявлено факт порушення правил благоустрою території м. Одеси, а саме розміщення елементів благоустрою — металевої огорожі та ролетів для автоматичних воріт на території загального користування, що примикає до квартири АДРЕСА_3 , яка здійснювала керівництво будівельними роботами на території об`єкту, ОСОБА_3 (сину власниці квартири - ОСОБА_2 ) вручено припис про надання дозвільних документів на роботи. Того ж дня співробітниками Приморської райадміністрації складено відносно ОСОБА_3 протокол про адміністративне правопорушення № ПРА 000920 за порушення Правил благоустрою території міста Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 р. №1631-VI (надалі — Правила благоустрою), а саме п. 9.1.29 Правил, згідно якого забороняється зміщувати/встановлювати елементи благоустрою з порушенням вимог, встановлених чинним законодавством, Правилами, рішеннями Одеської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови. З гідно п. 3.1.6. Правил благоустрою елементами благоустрою є малі архітектурні форми (огорожі, ворота, грати тощо). 09.06.2020 під час комісійного обстеження об`єкту встановлено та документовано у акті № 001612, що з боку паркової зони парку «Преображенський”, біля будинку АДРЕСА_2 улаштовано металево огорожу. Площа огородженої земельної ділянки спадає орієнтовано 193,4 кв.м. Також визначено, що земельна ділянка розташована на території рекреаційної зони — на зеленій території загального користування (Р-3 згідно з планом зонування території м. Одеси). На огородженій території наявні два навіси. Департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради дозволів на порушення об`єктів благоустрою не видавалось. Таким чином, має місце порушення п. б ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу країни, а саме самовільне зайняття земельної ділянки. Цього ж дня співробітниками Приморської райадміністрації складено відносно ОСОБА_3 протокол про адміністративне правопорушення № ПРА 00907 за порушення Правил благоустрою, а саме п. 9.1.20, згідно якого забороняється самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документа, що засвідчує право на користування, володіння земельною ділянкою. 07.07.2020 КП “ЖКС “Фонтанський” повторно вручено припис № 2/16 про необхідність надання дозвільної документації на встановлення паркану. 04.08.2020 КП “ЖКС “Фонтанський” проведено чергове обстеження об`єкту, а 07.08.2020 адміністративною комісією Приморської райадміністрації Одеської міської ради за порушення правил благоустрою м. Одеси, згідно ст.152 КУпАП, прийнято постанову №338 про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності та накладено штраф у розмірі 1360,00 гривень. ОСОБА_3 був присутній на засіданні адмінкомісії, що підтверджується підписом на пам`ятці про права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; а також ОСОБА_3 сплатив штраф у повному обсязі. В подальшому Приморською райадміністрацією прийнято розпорядження від 07.08.2020 № 303 “Про приведення території загального користування біля житлового будинку АДРЕСА_1 до первинного стану”, яке прийнято з метою відновлення благоустрою території та звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки парку. Відповідач зауважує на помилкових доводах сторони позивача щодо самочинного будівництва, оскільки встановлення огорожі не є будівництвом. У зв`язку із цим для приведення території в попередній стан райадміністрація не повинна звертатись до суду з відповідним позовом, на відміну від самочинного будівництва, а має діяти в розрізі повноважень по відновленню благоустрою території, що й було зроблено.
Відповідь на відзив від позивача або її представника до суду не надійшла.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість адміністративного позову та відсутність підстав для його задоволення, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 належить на праві власності квартира АДРЕСА_3 , що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 85129685 від 14.04.2017.
02 червня 2020 р. КП “ЖКС “Фонтанський” виявлено факт порушення правил благоустрою території м. Одеси, а саме розміщення елементів благоустрою — металевої огорожі та ролетів для автоматичних воріт на території загального користування, що примикає до квартири АДРЕСА_3 (а.с. 61), що також підтверджується фотофіксацією (а.с. 77, 88, 89, 90).
Особі, яка здійснювала керівництво будівельними роботами на території об`єкту, ОСОБА_3 (сину власниці квартири - ОСОБА_2 та її представника в даному судовому провадженні) вручено припис про надання дозвільних документів на роботи, про отримання якого останній власноручно розписався (а.с. 63).
Того ж дня, 02.06.2020, співробітниками Приморської райадміністрації складено відносно ОСОБА_3 протокол про адміністративне правопорушення № ПРА 000920 (а.с.76) за порушення Правил благоустрою території міста Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 р. №1631-VI (надалі — Правила благоустрою), а саме п. 9.1.29 Правил, згідно якого забороняється зміщувати/встановлювати елементи благоустрою з порушенням вимог, встановлених чинним законодавством, Правилами, рішеннями Одеської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови.
09.06.2020 під час комісійного обстеження об`єкту встановлено та документовано у акті № 001612 (а.с. 69-70), що з боку паркової зони парку «Преображенський», біля будинку АДРЕСА_2 улаштовано металево огорожу. Площа огородженої земельної ділянки спадає орієнтовано 193,4 кв.м. Також визначено, що земельна ділянка розташована на території рекреаційної зони — на зеленій території загального користування (Р-3 згідно з планом зонування території м. Одеси). На огородженій території наявні два навіси. Департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради дозволів на порушення об`єктів благоустрою не видавалось.
Таким чином, уповноваженим органом було встановлено порушення п. б ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу країни, а саме самовільне зайняття земельної ділянки.
Цього ж дня співробітниками Приморської райадміністрації складено відносно ОСОБА_3 протокол про адміністративне правопорушення № ПРА 00907 (а.с. 74) за порушення Правил благоустрою, а саме п. 9.1.20, згідно якого забороняється самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документа, що засвідчує право на користування, володіння земельною ділянкою.
07.07.2020 КП “ЖКС “Фонтанський” повторно вручено припис № 2/16 про необхідність надання дозвільної документації на встановлення паркану (а.с. 54-55).
04.08.2020 КП “ЖКС “Фонтанський” проведено чергове обстеження об`єкту, а 07.08.2020 адміністративною комісією Приморської райадміністрації Одеської міської ради за порушення правил благоустрою м. Одеси, згідно ст.152 КУпАП, прийнято постанову №338 про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності та накладено штраф у розмірі 1360,00 гривень.
ОСОБА_3 був присутній на засіданні адмінкомісії, що підтверджується його власноручно виконаним підписом на пам`ятці про права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (а.с. 80), а штраф у розмірі 1360,00 грн. ОСОБА_3 сплатив штраф у повному обсязі згідно квитанції № 1-362К від 07.08.2020.
В подальшому Приморською райадміністрацією прийнято розпорядження від 07.08.2020 № 303 “Про приведення території загального користування біля житлового будинку АДРЕСА_1 до первинного стану”, що спонукало позивачку звернутись за судовим захистом із даним позовом.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами доказів, а також достатність та взаємний зв`язок у їх сукупності, суд вважає зазначене розпорядження обґрунтованим, а позовні вимоги не підлягаючими задоволенню у зв`язку з наступним.
Зі змісту розпорядження від 07.08.2020 року № 303 “Про приведення території загального користування біля житлового будинку АДРЕСА_1 до первинного стану” вбачається, що з метою приведення території загального користування до первинного стану гр. ОСОБА_1 , яка є власницею квартири АДРЕСА_5 , були вручені приписи щодо надання дозвільних документів на улаштування вказаної металевої огорожі та автоматичних доріг, та у разі відсутності дозвільних документів, про демонтаж вищевказаних елементів благоустрою, на які вона не реагує.
У зв`язку із цим за п. 1 розпорядження гр. ОСОБА_1 до 11.08.2020 належить демонтувати самовільно встановленому металеву огорожу та автоматичні ворота з метою приведення території загального користування за адресою: АДРЕСА_1 до первинного стану.
Відповідно до п. 2 розпорядження, у разі невиконання п. 1 у встановлений термін КП «ЖКС «Фонтанський» ( ОСОБА_4 ) спільно з департаментом муніципальної безпеки Одеської міської ради, до 14.08.2020 здійснити заходи згідно чинного законодавства про приведенню території загального користування вказаного будинку до первинного стану.
Згідно з п. 3 розпорядження, Приморському відділу поліції в м. Одесі ГУ НП України в Одеській області забезпечити громадський порядок під час здійснення заходів по приведенню території загального користування житлового будинку за вказаною адресою до первинного стану.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, визначає Закон України Про місцеве самоврядування в Україні.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи рад це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Приписами статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Перелік повноважень в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв`язку визначений в статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Так, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
В свою чергу, правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів визначає Закон України «Про благоустрій населених пунктів», який спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.
Відповідно ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів – це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля; територія – це сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об`єктів благоустрою населених пунктів: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об`єктів, об`єктів промисловості, комунально-складських та інших об`єктів у межах населеного пункту.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» об`єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.
Відповідно до частини третьої статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Приморська районна адміністрація Одеської міської ради (далі - райадміністрація) здійснює свою діяльність на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування" та Положення про Приморську району адміністрацію Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради 26.04.2017р. за № 1934-VII (далі - Положення № 1934-VII).
Згідно п.1.1. Положення райадміністрація є виконавчим органом Одеської міської ради та створюється нею з метою реалізації функцій місцевого самоврядування на території Приморського району міста Одеси.
Пунктом 2.4. Положення передбачено, що райадміністрація вживає заходи щодо недопущення самочинного будівництва, псування жилих будинків та об`єктів благоустрою.
Відповідно до п.2.5. Положення райадміністрація здійснює перевірки території району, об`єктів благоустрою району щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста Одеси на території району, вживає необхідні заходи, у разі виявлення порушень.
Пунктом 2.8 Положення передбачено, що райадміністрація виступає замовником на проведення робіт з демонтажу об`єктів самочинного будівництва, приведення території до первинного стану та її благоустрою, у разі невиконання відповідного розпорядження голови райадміністрації.
Згідно з п.3.2 Положення до компетенції голови райадміністрації належить видання розпоряджень з питань, які знаходяться у межах повноважень райадміністрації.
Рішенням Одеської міської ради №5336-VI від 27.08.2014 районні адміністрації Одеської міської ради визначені уповноваженими органами з демонтажу малих архітектурних форм.
Таким чином, розпорядження від 07.08.2020 № 303 спрямовано на відновлення благоустрою території загального користування, звільнення незаконно захопленої ділянки землі та прийнято в межах наданих повноважень.
При цьому суд критично оцінює посилання сторони позивача на положення ст. ст. 16, 386, 391 ЦК України в аспекті висновку представника позивача про те, що вимогу про знесення самочинно збудованого нерухомого майна, зокрема незаконно встановленої огорожі на території парку «Преображенський», можливо заявляти тільки в судовому порядку.
Так, відповідно до п. 3.11 ДБН А. 2.2.-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» нове будівництво – це будівництво будинків, будівель, споруд, їх комплексів, що здійснюється з метою створення об`єктів виробничого і невиробничого призначення, а також лінійних об`єкті інженерно-транспортної інфраструктури в т.ч. добудова зупинених об`єктів незавершеного будівництва.
Згідно з п. 3.12 ДБН А. 2.2.-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» об`єкт будівництва – це будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або їх частини, лінійні об`єкти інженерно-транспортної інфраструктури.
Відтак, приведення території в попередній стан за обставин розглядуваного спору не пов`язано із самочинним будівництвом в розумінні вказаних ДБН, а регламентовано спеціальними нормативно-правовими актами в розрізі повноважень районних адміністрацій.
Не заслуговують на увагу також твердження представника позивача Діденка Я.В., який є сином ОСОБА_1 , про неотримання приписів з підстав проживанням ОСОБА_1 за межами України.
Так, з долучених відповідачем до матеріалів справи доказів вбачається, що ОСОБА_3 був обізнаний про виявлений факт порушення правил благоустрою території м. Одеси, а саме розміщення елементів благоустрою – металевої огорожі та ролетів для автоматичних воріт на території загального користування, що прилягає до квартири АДРЕСА_4 , так як безпосередньо йому, як особі, яка здійснювала керівництво роботами на території об`єкту, 02.06.2020 було вручено припис про надання дозвільних документів на роботи, про що він власноручно розписався.
В подальшому ОСОБА_3 взяв участь у розгляді справи про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАП, зокрема щодо порушень п. 9.1.20, 9.1.29 Правил благоустрою м. Одеси, затверджених рішенням ОМР № 1631-VI від 23.12.2011, та за наслідками якого останнього було визнано винним і накладено стягнення у вигляді штрафу, який ОСОБА_3 сплатив, що підтверджується квитанцією № 1-362К від 07.08.2020.
Більш того, відповідно до листа Департаменту муніципальної безпеки ОМР від 06.08.2020 № 01.1-04/39 (а.с. 83-85), ОСОБА_3 в 2016 році самостійно здійснив перепланування квартири таким чином, щоб вхід і в`їзд знаходились з боку парку «Преображенський», в результаті чого отримав доступ до свого місця мешкання через центральні ворота парку з боку АДРЕСА_1 , розмістивши на привласненій території площею 193,4 кв.м. гараж та зону відпочинку з барбекю. В ході перевірки встановлено, що дозвіл на право користування центральними воротами парку, ключами від замків та проїзд по території парку ОСОБА_3 отримав від керівництва КП «Парки Одеси» ( ОСОБА_5 ). Також на територію парку дозволяли собі заїжджати пересічні громадяни та друзі і знайомі ОСОБА_3 та ОСОБА_5 .
В світлі зазначеного суд також критично оцінює викладені у позовній заяві доводи про те, що огорожа, за допомогою якої мешканцями квартири АДРЕСА_3 присвоєно орієнтовно 193,4 кв.м. паркової зони, була встановлена за часів придбання ОСОБА_1 та її матір`ю в 2003 р., на доведення чого до позову додано копію технічного паспорту № 13-08/18 від 13.08.2015, на сторінці 2 якого зображено схематичний план квартири АДРЕСА_3 .
Зазначені обставини спростовуються доданими до матеріалів справи відповідачем копіями електронної справи на квартиру з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, де будь-яка огорожа відсутня; копією технічного паспорту, наданого ОСОБА_3 під час розгляду протоколів про адміністративне правопорушення, в якому наявне зображення огородженої ділянки площею 193,4 кв.м. та інженером з технічної інвентаризації проставлено штамп про самочинно збудовані або переобладнані приміщення.
В той же час, 10.08.2020 ОСОБА_3 звернувся до голови Приморської райадміністрації із заявою, в якій просив залишити металеву огорожу до листопада-грудня 2020 р. – на період проведення ним ремонтних робіт, після чого зобов`язався самостійно демонтувати металеву огорожу. Втім, станом на момент розгляду даного спору, від сторін не надходило будь-яких пояснень з приводу виконання конкретних дій щодо демонтажу незаконно встановленої огорожі.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Наведені в адміністративному позові аргументи, такі як потреба онуці позивачки безпечно перебувати на повітрі, або необхідність тримати десь будівельні матеріали, - в жодному разі не можуть ставити під сумнів правомірність розпорядження та подальше вчинення дій щодо його виконання, так як цілком очевидно є безпідставним виправданням сторони позивача власного захоплення частини паркової зони – землі загального користування без законних на те підстав.
Довести правомірність своїх дій чи бездіяльності відповідно до принципу офіційного з`ясування обставин справи в адміністративному судочинстві зобов`язаний суб`єкт владних повноважень. Разом з тим, відповідно до принципу змагальності позивач має спростувати доводи суб`єкта владних повноважень, якщо їх обґрунтованість заперечує.
Таким чином, відповідачем доведено підставність, ґрунтовність та правомірність винесеного Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради розпорядження № 303 від 07.08.2020.
Обов`язковою умовою задоволення позову є доведеність позивачем порушення його прав та охоронюваних законом інтересів з боку відповідача, зокрема наявність в особи, яка звернулася з позовом, суб`єктивного матеріального права або законного інтересу, на захист якого подано позов.
Суд зазначає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний приймати рішення, а дії - вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх, дотримуючись встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби.
Рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши всі обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем дотримано всіх вимог чинного законодавства під час винесення спірного розпорядження. Отже суд приходить до висновку про те, що заявлені в даному адміністративному позові позовні вимоги до задоволення не підлягають, оскільки є безпідставними та не ґрунтуються на приписах законодавства, що регулює спірні правовідносини.
Судові витрати розподілити за правилами ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 139, 242-246, 262 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Приморської районної державної адміністрації Одеської міської ради (м. Одеса, вул. Канатна, 134; ЄДРПОУ 26303264) про визнання протиправними дій, зобов`язання утриматися від певних дій відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя І.В. Завальнюк