
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 грудня 2020 року СєвєродонецькСправа № 812/1579/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши матеріали заяви Лисичанського спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал” про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 812/1579/16 за позовом Первомайської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал” про стягнення коштів за податковим боргом,-
ВСТАНОВИВ:
23.11.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Лисичанського спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал”, в якій просить:
- змінити спосіб і порядок виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду у справі №812/1579/16 від 06 березня 2016 року шляхом встановлення розстрочення терміну виконання постанови на 1 (один) рік, починаючи з грудня 2020 року по грудень 2021 року включно по 257057,32 грн. щомісяця, відповідно до графіка погашення заборгованості;
- зобов`язати Первомайську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області внести необхідні зміни щодо розстрочення виконання постанови суду від 06 березня 2016 року у справі № 812/1679/16 в картки особистих рахунків податків - ЛКСП «Лисичанськводоканал».
Перевіривши матеріали вказаної заяви, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку про те, що зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі здійснюється з метою належного та якісного його виконання у процесі виконавчого провадження. Тобто, під зміною способу і порядку виконання рішення суду розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і спосіб, що встановлені раніше.
Водночас ст. 378 КАС України визначає суб`єктів, які наділені правом звертатись до суду із заявою про встановлення або зміни способу або порядку виконання судового рішення, а саме стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2017 року у справі № 812/1579/16 позовні вимоги Первомайської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал” про стягнення коштів за податковим боргом, - задоволено.
Стягнуто з Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал” (ід. код 03339851, адреса: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 168) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку за податковим боргом з рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення за четвертий квартал 2014 року, другий – четвертий квартали 2015 року, перший – третій квартали 2016 року в загальній сумі 3 084 687,93 грн. (три мільйони вісімдесят чотири тисячі шістсот вісімдесят сім гривень 93 коп.) в доход Державного бюджету України (а.с.61-63).
Суд зазначає, що Лисичанське спеціалізоване підприємство по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал” згідно з рішенням суду є боржником, а, отже, не має права звертатися із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Разом з тим, суд вважає за необхідне роз`яснити відповідачу, що він не позбавлений права повторно звернутися із заявою про відстрочення або розстрочення виконання рішення суду, оформленою у відповідності до ст. 378 КАС України.
Частиною 2 статті 167 КАС України передбачено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що заява відповідача про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 812/1579/16 є очевидно безпідставною та необґрунтованою, а тому у відповідності до вимог статті 167 КАС України підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 167, 246, 248, 256, 378 Кодексу адміністративного судочинства, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Лисичанського спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал” про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 812/1579/16 за позовом Первомайської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків “Лисичанськводоканал” про стягнення коштів за податковим боргом повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали разом з заявою і доданими до неї документами невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.С. Шембелян