Рішення № 93263729, 02.12.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2020
Номер справи
200/9180/20-а
Номер документу
93263729
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 грудня 2020 р. Справа№200/9180/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 42171861, 87548, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Зелінського 27а) про визнання протиправними дій щодо проведення індексації з 01.03.2019 та з 01.05.2020; зобов`язання здійснити, з урахуванням раніше виплачених сум, перерахунок та виплату призначеної пенсії за віком згідно ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»: з 01.03.2019 із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17; з 01.05.2020 із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 05.12.2017 отримує пенсію за віком. Адвокат позивача звернуся до відповідача із запитом щодо надання виписки з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з часу її призначення та з 01.03.2019 та з 01.05.2020 (із інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), яка врахована при розрахунку пенсії), довідку про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії з розшифруванням за видами доплат помісячно за період з часу призначення пенсії. У відповіді від 01.09.2020 відповідач зазначив, що оскільки пенсія призначена після 01.01.2018, то при її призначенні застосовано середній показник заробітної плати в Україні в розмірі 5377,90 грн. З 01.03.2019 проведено масовий перерахунок пенсії у зв`язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (дохід в Україні), з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, шляхом збільшення зазначеного на 17% станом на 01.10.2017 (3764,40 грн. х 1,17 = 4404,35грн.). З 01.05.2020 також проведено масовий перерахунок пенсії у зв`язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (дохід в Україні), з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, шляхом збільшення зазначеного на 11% станом на 01.10.2017 (4404,35 грн. х 1,11 = 4888,83 грн.).

Позивач вважає, що дії управління щодо не проведення індексації з 01.03.2019 та з 01.05.2020 є протиправними, а перерахунок пенсії повинен бути проведений з 01.03.2019 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17 та з 01.05.2020 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.

12 жовтня 2020 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідачем надано відзив, в якому просив відмовити у задоволені позовних вимог, зазначив, що протоколом від 05.04.2018 управлінням призначено ОСОБА_1 пенсію за віком з 05.12.2017 відповідно до п. 2 ч.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Страховий стаж роботи позивача на дату призначення пенсії становив 43 роки, 10 місяців, 29 днів, з урахуванням додаткового стажу роботи за Списком № 1 – 10 років. Індивідуальний коефіцієнт з/п для обчислення пенсії (після оптимізації) - 1,91674. Середній заробіток по Україні за два календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2016, 2017) - 5377,90 грн. Середня заробітна плата для обчислення пенсії – 10308,04 грн. (1,91674*5377,90). 04.03.2020 позивач звернуся до управління із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст. 42 закону України №1058. Розпорядженням від 06.03.2020 управлінням проведено з 01.03.2020 перерахунок пенсії із додаванням стажу роботи. Коефіцієнт страхового стажу збільшився до 0,35083 (з урахуванням величини оцінки одного року 1,35, коефіцієнт страхового стажу роботи становить 0,47362. загальний стаж роботи після перерахунку пенсії збільшився до 43 роки, 10 місяців, 29 днів, в тому числі додатковий стаж роботи позивача з 01.03.2020 становить – 0,46833.

З метою подальшої реалізації вимог ст. 42 закону України № 1058, 01.04.2020 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році». Відповідно до п.2 Постанови №251, у 2020 році перерахунок пенсії згідно з порядком проведення перерахунку пенсії відповідно до ч.2 ст. 42 закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058, затвердженого постановою КМУ №124 від 20.02.2019 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії в розмірі 1,11.

Відповідно до постанови № 251 від 01.04.2020 перерахунок пенсії з 01.05.2020 має бути проведено із додержанням вимог Порядку затвердженого постановою КМУ від 21.02.2019 року із застосуванням до показника середньої заробітної плати в Україні коефіцієнту підвищення 1,11.

Розмір пенсії позивача обчислений з 01.05.2020 виходячи до норм постанов КМУ №124 від 21.02.2019 року та №251 від 01.04.2020 буде становити: коефіцієнт страхового стажу роботи – 0,46833; індивідуальний коефіцієнт з/п для обчислення пенсії (після оптимізації) – 1,91674. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який врахувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року *1,17*1,11=4888,82 (3764,40 грн.*1,17*1,11). Середня заробітна плата для обчислення пенсії – 9370,5968 грн. (1,91674*4882,82). загальний розмір пенсії: 4107,41 (0,43833*9370,5968) Доплата за понаднормовий стаж – 159,72. Розмір пенсії до виплати – 4267,13 грн. розмір пенсії позивача станом на 01.05.2020 без урахування норм постанов КМУ № 124 від 21.02.2019 №251 від 01.04.2020 становить 4987,28 грн.

Управління при призначенні позивачу пенсії, відповідно до вимог ст. 40 Закону України №1058 використало показник заробітної плати для призначення пенсії визначений із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки (5377,90 грн.). Означений показник значно перевищує показник середньої заробітної плати в Україні, який застосовується при перерахунку пенсії з 01.03.2019 (4404,35 грн.), з 01.05.2020 – 4888,82 грн.

Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що позивачем порушено шестимісячний строк звірення до суду, визначений ч. 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1, 2 статті 122 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

В Конституції України закріплено, що людина визнається найвищою соціальною цінністю в Україні, яка є соціальною і правовою державою, в якій визнається і дію принцип верховенства права (статті 1, 3 та 8).

Основний Закон також встановлює, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх, зокрема, у старості та в інших випадках, передбачених законом; це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків фізичних та юридичних осіб, бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом (стаття 46).

Право на соціальний захист відноситься до основоположних прав і свобод, які гарантуються державною і, за жодних умов, не можуть бути скасовані, а їх обмеження не допускається, крім випадків, передбачених Конституцією України (статті 22 та 64 ).

Застосовуючи строки у зазначеній сфері, потрібно розрізняти право особи на соціальний захист та право особи на судовий захист. Право на соціальний захист особи реалізується відповідним суб`єктом владних повноважень, як правило, органом пенсійного фонду за зверненням такої особи з проханням надати певний статус та здійснити відповідні виплати. У випадку якщо особа вважає, що існує спір у публічно-правовій сфері стосовно реалізації її права на соціальний захист, зумовлений протиправними рішеннями, діями або бездіяльність суб`єкта владних повноважень, така особа може звернутися до адміністративного суду з позовом, що буде уже способом реалізації права на судовий захист. Згідно з Конституцією України право особи на соціальний захист гарантується, в першу чергу, статтею 46, а право на судовий захист, зокрема, - статтями 55 та 124.

Правовий висновок щодо неможливості застосовувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду у справах з вимогами, пов`язаними з виплатою складових доходу та доходу в цілому, до якого належить пенсія викладений в постанові Верховного Суду від 24 квітня 2018 року по справі № 646/6250/17 (адміністративне провадження № К/9901/2128/18).

Позивачем надано відповідь на відзив, в якому зазначено, що індексація пенсії проводиться усім пенсіонерам без винятку. Зазначає про дотримання вимог Порядку в частині звернення до 31 грудня включно року, що передує року, в якому проводиться перерахунок. За розрахунком позивача сума пенсійних виплат після відповідних перерахунків збільшується.

Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України; перебуває на обліку у відповідача, зареєстрований у м. Маріуполь Донецької області, що не є спірною обставиною у справі. З 05.12.2017 перебуває на обліку Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.

З протоколу щодо призначення позивачу пенсії, випливає, що з 05.12.2017 призначено пенсію за віком (список 1) у загальному розмірі 4634,48 грн., з яких 4518,32 грн. розмір пенсії за віком та 116,16 грн. доплата за понаднормовий стаж. При цьому, коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1 становить 0,43833.

06.03.2020 позивачу проведено перерахунок пенсії на підставі рішення 057050000178 від 06.03.2020. Зазначено, що з 01.03.2020 загальний розмір пенсії позивача склав 4987,28 грн., з яких розмір пенсії за віком 4827,56 грн., 159,72 грн. доплата за понаднормовий стаж. Коефіцієнт стажу становить 0,46833 – 1%.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон № 1058) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1058 закріплено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг. Так, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Згідно із статтею 1 Закону України від 03.07.1991 № 1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" (далі Закон № 1282) індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 Закону № 1282 передбачено, що пенсії є об`єктом індексації грошових доходів населення. Індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Загальні положення щодо проведення індексації та перерахунку пенсії визначено статтею 42 Закону № 1058.

Спірним питанням у даній справі є наявність чи відсутність правових підстав для перерахунку пенсії позивачу з 01.03.2019 та з 01.05.2020 на підставі частини другої статті 42 Закону № 1058.

Частиною другою статті 42 Закону № 1058 визначено, що для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" установлено, що:

- у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17;

- у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного у цьому пункті, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Зазначений коефіцієнт (1,17) визначений виходячи з індексу споживчих цін на товари і послуги у 2018 році - 9,8 % та зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески у 2018 році - 24,5 %.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" визначено Пенсійному фонду України забезпечити:

- перерахунок пенсій, зазначених у пункті 2 цієї постанови, з 1 березня 2019 року;

- виплату одноразових доплати до пенсії, передбаченої пунктом 3 цієї постанови, одночасно з виплатою пенсії за березень та квітень 2019 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124.

Цим Порядком відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Згідно із положеннями пунктів 2 та 3 Порядку перерахунку підлягають пенсії, обчислені відповідно до Закону № 1058, призначені за зверненнями, які надійшли по 31 грудня включно року, що передує року, в якому проводиться перерахунок, крім тих, які на дату проведення перерахунку переведено з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на умовах, визначених абзацом третім частини третьої статті 45 Закону № 1058 (за зверненнями, які надійшли з 1 січня року, в якому проводиться перерахунок).

Пунктом 5 Порядку встановлено, що у 2019 році перерахунок пенсій у зв`язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.

Кожен наступний перерахунок у зв`язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Таким чином, з 1 березня 2019 року перерахунок пенсій здійснюється за умов, визначених пунктами 2, 3 та 5 Порядку, а саме - перерахунку підлягають пенсії, призначені відповідно до Закону № 1058 за зверненнями, які надійшли по 31 грудня включно року, що передує року, в якому проводиться перерахунок, та для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, станом на 1 жовтня 2017 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2020 року № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” встановлено, що у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. Перерахунок пенсій, передбачений цим пунктом, проводиться з 1 травня 2020 року.

Судом встановлено, що пенсія позивачу призначена з 05.12.2017 відповідно до Закону № 1058.

Абзацом другим пункту 4-4 Прикінцевих положень Закону № 1058 визначено, що з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016 та 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. У разі, якщо при однакових показниках індивідуального коефіцієнта заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу розмір пенсії у 2018 році, обчислений відповідно до аналогічних показників, буде меншим, ніж пенсія, призначена у 2017 році, розмір якої обчислений з урахуванням положень абзацу першого цього пункту, Кабінет Міністрів України приймає рішення про збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується при призначенні пенсій з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, таким чином, щоб пенсії, призначені у зазначений період, не були меншими за пенсії, що призначалися з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року.

З матеріалів справи встановлено, що розрахунок пенсії позивача проведено із врахуванням коефіцієнту страхового стажу – 0,43833, середнього заробітку за 2 попередні роки - 5377,90 грн., індивідуального коефіцієнту для обчислення – 1,91674.

Тобто, при призначенні пенсії позивачеві відповідачем у відповідності до абзацу другого пункту 4-4 Прикінцевих положень Закону № 1058 застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2016 та 2017 роки, в розмірі 5 377,90 грн.

З 01.03.2019, відповідно до п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" перерахунок пенсії проводиться виходячи з показника середньої заробітної плати (доходу) в України, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії 3764,40 грн.

При цьому, при обчисленні пенсій станом на 01 жовтня 2017 року застосовувався усереднений показник середньої заробітної плати за 2014 - 2016 роки - 3764,40 грн., і саме з урахуванням цього показника було перераховано всі раніше призначені пенсії з 01 жовтня 2017 року.

Таким чином, з 01 березня 2019 року перерахунку підлягають пенсії, для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, станом на 1 жовтня 2017 року, тобто 3764,40 грн.

Оскільки пенсія позивачу призначена з 05.12.2017 та обчислювалася з урахуванням показника середньої заробітної плати 5377,90 грн., тому перерахунку з 01 березня 2019 року не підлягає.

З 01 травня 2020 року перерахунку підлягають пенсії, для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески в розмірі 4888,82 грн. (3764,40 грн. *1,17*1,11)

Враховуючи, що при обчисленні розміру пенсійної виплати позивача враховані дані про заробіток із застосуванням середньої заробітної плати в Україні за 2016-2017 роки в розмірі 5377,90 грн., тому суд приходить висновку про відсутність підстав для перерахунку з 01 травня 2020 року пенсії позивача, оскільки показник середньої заробітної плати в Україні, який враховувався при обчисленні пенсії позивачу (5377,90 грн.) є більшим ніж середня заробітна плата в Україні, з якої сплачені страхові внески.

Вищенаведене дає підстави для висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення.

Підстави для розподілу судових витрат, відповідно до вимог ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 42171861, 87548, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Зелінського 27а) про визнання протиправними дій щодо проведення індексації з 01.03.2019 та з 01.05.2020; зобов`язання здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії за віком згідно ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відмовити.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідні положення КАС України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.О. Кошкош