
Справа № 675/1757/20
Провадження № 3/675/675/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2020 року суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Янішевська О. С., з секретарем судового засідання Беліцею М. О.,
з участю прокурора Денесюка Р. В.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяславі адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 23 липня 2019 року органом № 6820,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с. Клубівка Ізяславського району Хмельницької області,
громадянина України,
ідентифікаційний код НОМЕР_2 ,
одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина,
не працюючого,
жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и Л А :
ОСОБА_1 обіймав посаду пожежника-рятувальника 7 ДПРЧ по охороні ВП «Хмельницька АЕС» 3 ДПРЗ (з охорони об`єкту) ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, мав спеціальне звання прапорщика служби цивільного захисту та був звільнений відповідно до наказу № 244 від 15 травня 2018 року за пунктами 173, 176 підпунктом 6 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 593, у зв`язку із систематичним невиконанням умов контракту особою рядового і начальницького складу.
У абз. 2 п. 15 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 593, зазначено, що звання прапорщик служби цивільного захисту відноситься до посад молодшого начальницького складу.
Відповідно до вимог підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», особи рядового та начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту являються суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, таким чином прапорщик служби цивільного захисту ОСОБА_1 , будучи пожежником-рятувальником 7 ДПРЧ по охороні ВП «Хмельницька АЕС» 3 ДПРЗ (з охорони об`єкту) ГУ ДСНС України в Хмельницькій області є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушенням, пов`язаним з корупцією, є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно п. 2 «Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій», затвердженого Рішенням НАЗК № 19 від 06 вересня 2016 року, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 листопада 2016 року за № 1479/29609, припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, в редакції, яка діяла на момент вчинення правопорушення, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року (у редакції наказу НАЗК від 12 грудня 2019 року № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 року за № 1300/34271), декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності.
ОСОБА_1 трудову книжку не отримав, разом з тим був обізнаний з припиненням функцій пожежника-рятувальника 7 ДПРЧ по охороні ВП «Хмельницька АЕС» 3 ДПРЗ (з охорони об`єкту) ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, однакподав декларацію відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» як особа, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 07 липня 2020 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
За вимогами абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
ОСОБА_1 до 01 квітня 2019 року не подав декларацію відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Така декларація була подана ОСОБА_1 03 липня 2019 року.
Зазначені правопорушення являються триваючими і виявлені 09 вересня 2020 року.
Оскільки вказані матеріали стосуються однієї і тієї ж особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, ухвалою, винесеною суддею у судовому засіданні 25 вересня 2020 року без виходу до нарадчої кімнати, адміністративні справи були об`єднати для спільного розгляду і вирішення в одне провадження.
Права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та положення ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз`яснені, заяв та клопотань від нього не надійшло.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, у скоєному розкаюється, повідомив, що він був обізнаний з наказом про звільнення, однак трудової книжки не отримав, оскільки трудова книжка знаходиться у Головному Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області у м. Хмельницькому, куди він не поїхав, вказав, що поважних причин несвоєчасного подання декларацій на момент звільнення з посади та за 2018 рік у нього не було, зазначив, що не був обізнаний з необхідністю подавати такі декларації.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його винуватість у вчиненні вищевказаних суспільно-небезпечних діянь підтверджується наявними у матеріалах справи та дослідженими суддею доказами.
Як встановлено з матеріалів справи, наказом голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 74 від 28 лютого 2014 року, витяг з якого додано до матеріалів справи, ОСОБА_1 присвоєне спеціальне звання прапорщик служби цивільного захисту; відповідно до наказу начальника Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області № 272 від 30 квітня 2014 року, витяг з якого додано до матеріалів справи, прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду пожежника-рятувальника 7 ДПРЧ по охороні ВП «Хмельницька АЕС» 3 ДПРЗ (з охорони об`єкту) ГУ ДСНС України в Хмельницькій області; згідно наказу начальника Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області № 244 від 15 травня 2018 року, витяг з якого додано до матеріалів справи, прапорщик служби цивільного захисту ОСОБА_1 звільнений з посади пожежника-рятувальника 7 ДПРЧ по охороні ВП «Хмельницька АЕС» 3 ДПРЗ (з охорони об`єкту) ГУ ДСНС України в Хмельницькій області з 15 травня 2018 року за пунктами 173, 176 підпунктом 6 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 593, у зв`язку із систематичним невиконанням умов контракту особою рядового і начальницького складу.
Відповідно до інформації Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області № 6702-3954/6708 від 02 жовтня 2020 року ОСОБА_1 у день звільнення за трудовою книжкою не з`явився, після чого на його домашню адресу було направлено повідомлення про звільнення та витяг з наказу про звільнення. Проти вказаної обставини не заперечував і сам ОСОБА_1 . Крім того, вказані обставини підтверджуються наданими суду Головним Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області копіями запрошення ОСОБА_1 отримати трудову книжку від 16 травня 2018 року та попередження ОСОБА_1 від 16 травня 2018 року про необхідність подання декларацій з роз`ясненням наслідків невиконання вказаних вимог.
До матеріалів справи додана інформація з офіційного веб-сайту, згідно якої ОСОБА_1 подав електронну декларацію перед звільненням 07 липня 2020 року о 08 годині 40 хвилин, а електронну декларацію після звільнення – 03 липня 2019 року о 18 годині 07 хвилин.
Таким чином ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларації відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» як особа, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, надавши оцінку зібраним і дослідженим під час розгляду справи доказам в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При вирішенні питання про обрання виду адміністративного стягнення, яке слід накласти на ОСОБА_1 , слід виходити з наступного.
Відповідно до положень ст. ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України. При вирішенні питання про накладення стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаних суспільно-небезпечних діянь визнав, одружений, на утриманні має одну малолітню дитину, не працює.
Обставиною, що відповідно до ст. 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення пом`якшує відповідальність за адміністративні правопорушення, допущені ОСОБА_1 , є щире розкаяння.
Обставин, що відповідно до ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення обтяжують відповідальність за допущені ОСОБА_1 адміністративні правопорушення, не встановлено.
З урахуванням характеру скоєного адміністративного правопорушення, позитивних даних про особу ОСОБА_1 слід накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності з вимогами п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 33-35, 172-6 ч. 1, 283, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
п о с т а н о в и Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (п`ятсот десять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена на протязі десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя: О. С. Янішевська