Постанова № 93238351, 02.12.2020, Ічнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
02.12.2020
Номер справи
733/1181/20
Номер документу
93238351
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження № 3/733/358/20

Єдиний унікальний №733/1181/20

Постанова

Іменем України

02 грудня 2020 року Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого судді - Вовченка А.В.,

за участю прокурора Пшиченка І.П.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1

та секретаря Мошенець Л.М.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Долинське Ананівського району Одеської області, мешканця АДРЕСА_1 , депутата Парафіївської селищної ради Ічнянського району Чернігівської області, ІПН: НОМЕР_1 ,

за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Парафіївської селищної ради Ічнянського району Чернігівської області та являючись у відповідності до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а саме: 12 червня 2020 року о 15 годині 49 хвилин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та не заперечував проти складеного відносно нього протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, так як дійсно декларацію подав 12 червня 2020 року.

У судовому засіданні прокурор вважав встановленими та доведеними обставинами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній несвоєчасно подав без поважних причин декларацію як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування..

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку

законом передбачено адміністративну відповідальність. Цією ж нормою закону передбачено, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності її дія або бездіяльність повинна бути протиправною, тобто порушувати встановлений законом порядок.

Згідно приписів положення ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний, зокрема, з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. Закону, суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України від 17.03.2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (СOVID-19)», внесено зміни до Закону України Про запобігання корупції , згідно з якими у 2020 році продовжено термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення до 01 червня.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 293/2020 від 17 листопада 2020 року; копією електронної декларації ОСОБА_1 ; повідомленням про факт неподання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 12 червня 2020 року № 03-11/1232; списком депутатів Парафіївської селищної ради Ічнянського району Чернігівської області 7 скликання та копією витягу депутатського корпуса, іншими матеріалами справи.

Опрацюванням відкритих джерел інформації, які містяться в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті: https://рublic.nazk.gоv.uа, було встановлено, що депутат Парафіївької селищної ради Ічнянського району Чернігівської області ОСОБА_1 подав декларацію за 2019 рік лише 12.06.2020 року о 15-49 год.

Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 повинен був і мав можливість вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік, однак без поважних причин не виконав вчасно вимогу фінансового контролю та порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», заповнивши несвоєчасно на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за 2019 рік, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – 01 червня 2020 року.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1 , який вперше притягується до адміністративної відповідальності, працює, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст.ст. 2, 3, 4, 12, 45, Закону України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп (отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок: UA 908999980313111256000026001), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов`язана сплатити штраф не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.

У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя А. В. Вовченко