
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
26 листопада 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3702/20
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Борзаниці С.В.
за участю секретаря судового засідання Кравцової Т.О.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Луганській області (далі також – позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі також – відповідач, ДП «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»), в якій просить стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в рахунок погашення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємства у сумі 47406,00 грн, який виник 19.08.2020.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ДП «Луганський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» зареєстроване Сєвєродонецькою міською радою 20.05.2002 за номером державної реєстрації № 1382106001177, до 2014 року юридична адреса: 91000, м. Луганськ, вул. Лінія залізниці, 9. Відповідач знаходився на податковому обліку в Офісі великих платників ГУ ДФС у Луганській області, м. Луганськ.
ДП «Луганський облавтодор» перебуває на податковому обліку у Головному управлінні ДПС у Луганській області (далі - ГУ ДПС у Луганській області, Позивач), Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьк. як платник податків за основним місцем обліку.
Станом на 15.09.2020 ДП «Луганський облавтодор» допустило податкову заборгованість з податку на прибуток у сумі 47406,00 грн.
Заборгованість виникла у зв`язку з несплатою самостійно визначених ДП «Луганський облавтодор» податкових зобов`язань у податковій декларації з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2020 року по строку сплати 19.08.2020.
Позивачем винесено податкову вимогу від 04.10.2011 № 7, яку направлено поштою з рекомендованим повідомленням про вручення та вручена Відповідачу 06.10.2011.
На теперішній час у зв`язку з проведенням операції об`єднаних сил вищевказана вимога знаходиться в податковій справі ДП «Луганський облавтодор» на непідконтрольній Україні території у місті Луганськ.
Факт винесення та направлення вимоги підтверджено постановою Луганського окружного адміністративного суду від 29.04.2014 у справі №812/2541/14 за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до ДП «Луганський облавтодор» про стягнення коштів з рахунків у банках.
Вищезазначена вимога від 04.10.2011 № 7 є чинною на теперішній час у зв`язку з тим, що ДП «Луганський облавтодор» з 2011 року не погашав податкову заборгованість у повному обсязі.
Відповідач заперечував проти задоволення вимог, про що подав відзив на позовну заяву (арк. спр. 34-36), в якому зазначив таке.
У позовній заяві міститься посилання на те, що позивачем винесено податкову вимогу від 04.10.2011 № 7, яку направлено поштою з рекомендованим повідомленням про вручення та вручена Відповідачу 06.10.2011.
На думку Позивача, дана податкова вимога є чинною на теперішній часу у зв`язку з тим, що ДП «Луганський облавтодор» з 2011 року не погашав податкову заборгованість у повному обсязі.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 05.05.2014 по справі № 913/849/14 було порушено провадження у справі про банкрутство ДП «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та введено процедуру розпорядження майном боржника.
Станом на дату винесення ухвали суду про порушення провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів в ІКП платника-банкрута здійснюється остаточний розрахунок суми податкового боргу, та за його обґрунтованістю включається Господарським судом до реєстру кредиторських вимог. Тобто, після порушення справи про банкрутство податкова вимога від 04.10.2011 № 7 є недійсною та на неї не розповсюджуються норми Податкового кодексу України, оскільки відповідно до пункту 1.3 статті 1 цього Кодексу він не регулює питання погашення податкових зобов`язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відповідно статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», кредитор - це юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, щодо виплати заборгованості по заробітній платі працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов`язкових платежів).
За положеннями вищезазначеного Закону, мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Частиною другою цієї статті встановлено, що мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах (частина третя статті 19 вищезазначеного Закону).
Податкова вимога в розумінні Податкового кодексу України є письмовою вимогою контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу, відтак вона є документом, що містить майнові вимоги, за яким стягнення здійснюється в судовому порядку, а тому стягнення боргу на її підставі заборонено протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Крім того, стягнення податкового боргу не є тим випадком, на який не поширюється дія мораторію в розумінні частини п`ятої статті 19 вищезазначеного Закону.
Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство (частина сьома статті 19 вищезазначеного Закону).
Відтак, податковий орган має право заявити вимоги щодо грошових зобов`язань до ДП «Луганський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» в межах розгляду справи про банкрутство.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 03.05.2018 в рамках справи № 804/13891/15.
Таким чином, на підставі вищенаведеного, враховуючи недійсність податкової вимоги від 04.10.2011 № 7, і відповідно порушення Позивачем порядку стягнення податкового боргу.
Просить відмовити Позивачу в задоволені позовних вимог в повному обсязі.
По справі вчинені такі процесуальні дії.
Ухвалою від 12.10.2020 відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 05.11.2020 (арк. спр. 25-26).
У період з 20.10.2020 по 06.11.2020 головуючий суддя Борзаниця С.В. перебував на лікарняному, про що складено довідку. Судове засідання призначено на 26.11.2020.
Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, надали заява про розгляд справи за їх відсутності (арк. спр. 57, 59).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) , суд встановив таке.
Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (ідентифікаційний код 31995774) зареєстроване юридичною особою, знаходиться в м. Сєвєродонецьку Луганської області та перебуває на обліку у ДПІ у м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС у Луганській області як платник податків, про що свідчать витяги з реєстраційних та облікових даних платника податків та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (арк. спр. 17-21, 34).
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 05.05.2014 у справі № 913/849/14 порушено провадження у справі про банкрутство щодо боржника ДП «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів (арк. спр. 40-43).
Відповідно до інформації про наявність податкового боргу станом на 15.09.2020, розрахунку суми податкового боргу з податку на прибуток підприємств, інтегрованої картки, ДП «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» не сплачувало до бюджету узгоджених сум податкових зобов`язань, що призвело до виникнення у підприємства податкового боргу на загальну суму 47406,00 грн (арк. спр. 7-10).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:
грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. п. 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. п. 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (п. п. 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.5).
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Порядок справляння податку на прибуток підприємства регламентований Розділом ІІІ Податкового кодексу України.
Підпунктом 134.1.1. пункту 134.1. статті 134 ПК України об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Відповідно до пункту 135.1. статті 135 ПК України базою оподаткування є грошове вираження об`єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу.
Ставка податку визначена пунктом 136.1. статті 136 ПК України та становить 18 відсотків.
Статтею 137 ПК України визначено порядок обчислення податку на прибуток підприємств та сплати, зокрема:
- податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу (пункт 137.2);
- податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (пункт 137.4);
- річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку: платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи (підпункт «а» пункту 137.5).
ДП «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» подано до податкового органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за І півріччя 2020 року від 14.07.2020 № 9184331228, в якій визначено податок на прибуток у розмірі 47406,00 грн по строку сплати 19.08.2020 (арк. спр. 11-12).
Наявність у ДП «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» податкового боргу з податку на прибуток в розмірі 47406,00 грн станом на час розгляду даної справи підтверджена розрахунками податкового боргу (арк. спр. 7) та інтегрованою карткою платника податків за вказаним платежем (арк. спр. 33, 60).
Таким чином, податковий борг з податку на прибуток, заявлений до стягнення у даній справі, складає 47406,00 грн (грошові зобов`язання, самостійно визначені платником).
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Податковим органом на адресу ДП «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» було надіслано податкову вимогу від 04 жовтня 2011 року № 7, яка отримана останнім 06.10.2011.
Факт винесення та отримання податкової вимоги від 04.10.2011 № 7 ДП «Луганський облавтодор» встановлений у судовому рішення від 29.04.2014 № 812/2541/14, що у відповідності до частини четвертої статті 78 КАС України, не потребує доказуванню у даній справі (арк. спр. 13-16).
Оскільки податкова вимога від 04.10.2011 № 7 є чинною (доказів про скасування або відкликання податкової вимоги суду не надано), суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 ПК України.
Щодо позиції представника відповідача про те, що податковий орган має право заявити вимоги щодо грошових зобов`язань до ДПІ «Луганський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» в межах розгляду справи про банкрутство, суд зазначає таке.
Пунктом 1.3. ст. 1 Податкового кодексу України визначено, що цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов`язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства, з банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", проведення комплексних перевірок з метою виявлення фінансових рахунків та погашення зобов`язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, зборів на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.
Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що цей Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Пунктом 8 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України (справи, що відносяться до юрисдикції господарських судів) визначено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема:
справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, «за винятком» спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Частиною 4 статті 8 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що якщо справа не підсудна такому господарському суду, матеріали справи передаються господарським судом за встановленою підсудністю в порядку, визначеному Господарським процесуальним кодексом України.
Таким чином, з урахуванням положень пункту 8 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України, частини 4 статті 8 Кодексу України з процедур банкрутства, спори про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, не підсудні господарським судам.
Станом на теперішній час по справі № 913/849/14 про банкрутство ДП «Луганський облавтодор» триває процедура санації.
У позовній заяві від 29.09.2020 по справі № 360/3702/20 ГУ ДПС у Луганській області заявляла до стягнення поточну заборгованість ДП «Луганський облавтодор» з податку на прибуток підприємств, яка виникла у 2020 році у зв`язку з несплатою самостійно визначених ДП «Луганський облавтодор» податкових зобов`язань у податковій декларації з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2020 року по строку сплати 19.08.2020 року. Ця заборгованість є поточними вимогами кредитора, відповідно на ці вимоги не розповсюджується дія мораторію, встановленого Кодексом України з процедур банкрутства.
Щодо твердження Відповідача, що податкова вимога в розумінні Податкового кодексу України є письмовою вимогою контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу, відтак вона є документом, що містить майнові вимоги, за яким стягнення здійснюється в судовому порядку, а тому стягнення боргу на її підставі заборонено протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів суд зазначає таке.
Суд узгоджує позицію позивача, що такі твердження та посилання відповідача на постанову Верховного Суду від 03.05.2018 по справі №804/13891/15 є безпідставною з огляду на те, що по даній справі розглядалось питання про стягнення податкової заборгованості, яка виникла до ухвали Господарського суду про відкриття провадження про банкрутство, тобто податкові зобов`язання, які підпадають під дію мораторію згідно зі статтею 41 Кодексу України з процедур банкрутства і є конкурсними кредиторськими вимогами та податковий орган мав право заявити вимоги щодо грошових зобов`язань до платника податків в межах розгляду справи про банкрутство, а по справі № 360/3702/20 ГУ ДПС у Луганській області заявило до стягнення поточні вимоги, які не підпадають під дію мораторію, що відповідає позиції Великою Палати Верховного Суду по справі № 5023/10655/11. Відповідно, податкова вимога від 04.10.2011 №7 є чинною.
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 ПК України).
З вищевикладеного слідує, що у межах спірних правовідносин контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини є Головне управління ДПС у Луганській області.
Враховуючи, що відповідачем за час розгляду даної справи податковий борг у загальному розмірі 47406,00 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки відповідно до частини другої статті 139 КАС України у справах, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління ДПС у Луганській області до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 70, ідентифікаційний код: 31995774) в рахунок погашення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємства у сумі 47406,00 (сорок сім тисяч чотириста шість гривень 00 коп.), який виник 19.08.2020.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду складено та підписано 01 грудня 2020 року.
Суддя С.В. Борзаниця