
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 листопада 2020 року справа № 320/5901/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши у порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київський області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №320/5901/18 за позовом ОСОБА_1 до Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування рішення начальника управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області №1857 від 29.03.2016 про відмову у праві призначення ОСОБА_1 пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 10 років відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов`язання Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 10 років відповідно до положень ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з дня подачі заяви про призначення такої пенсії, тобто з 28.12.2015.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 адміністративний позов задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області від 29.03.2016 №1857 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке зареєстроване 21.04.2016 за №1973/03.
Визнано протиправною відмову Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області у призначенні позивачу пенсії відповідно до ст.55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яка викладена у листах Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 03.10.2018 №476/Є-01 та від 29.12.2018 №729/Є-01.
Зобов`язано Києво-Святошинське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії, зі зменшенням пенсійного віку згідно п.1 ст.55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 05.12.2015.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2019 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області залишено без задоволення, рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 - без змін.
Також постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2019 замінено Києво-Святошинське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області його правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київський області.
Отже, рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 набрало законної сили 04.12.2019.
13.12.2019 Київським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист у справі №320/5901/18 про зобов`язання Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії, зі зменшенням пенсійного віку згідно п.1 ст.55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 05.12.2015.
14.02.2020 на адресу суду від позивача надійшла заява про встановлення судового контролю щодо виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18, в якій заявник просить суд встановити судовий контроль за виконанням судового рішення у зв`язку з тим, що вказане рішення відповідачем не виконується.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.02.2020 призначено до розгляду у судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю в адміністративній справі №320/5901/18 на 05.03.2020. Витребувано докази від відповідача, а саме докази виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019, яке набрало законної сили 04.12.2019, в частині призначення ОСОБА_1 пенсії за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії, зі зменшенням пенсійного віку згідно п.1 ст.55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 05.12.2015.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.03.2020 встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області строк для надання суду звіту про виконання судового рішення від 26.04.2019 в адміністративній справі №320/5901/18 протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали суду.
08.04.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.03.2020 №1000-0804-7/20853 у справі №320/5901/18, відправлений рекомендованим поштовим відправленням 24.03.2020.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.04.2020 звіт про виконання судового рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 20.03.2020 №1000-0804-7/20583 в адміністративній справі №320/5901/18 разом із доданими до нього документами повернуто без розгляду. Встановлено Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення у справі №320/5901/18 та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області подати новий звіт про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18, - протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
07.05.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 24.04.2020 №1000-0804-7/31471 про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.05.2020 відмовлено у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області 24.04.2020 №1000-0804-7/31471 про виконання судового рішення в адміністративній справі №320/5901/18. Встановлено Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області подати новий звіт про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18, - протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
17.06.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 04.06.2020 №1000-0804-7/44387 про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.07.2020 звіт про виконання судового рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 04.06.2020 №1000-0804-7/44387 в адміністративній справі №320/5901/18 разом із доданими до нього документами повернуто без розгляду. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення у справі №320/5901/18 та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області подати новий звіт про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
27.07.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 27.07.2020 №1000-0804-7/60820 про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.08.2020 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 27.07.2020 №1000-0804-7/60820 про виконання судового рішення відмовлено. Витребувано докази у справі від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, зокрема, документи, які створені в процесі виконання рішення і які свідчать про виконання рішення, зокрема, рішення про призначення пенсії, її нарахування та виплату; письмове обґрунтування розміру нарахованої пенсії; докази у справі, які підтверджують наявність бюджетних призначень для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на виконання судового рішення у даній справі; документальні докази, що підтверджують запит на потребу у коштах для виконання даного судового рішення; детальні письмові пояснення про те, з якого КЕКВ (код економічної класифікації видатків) здійснюється виконання даного судового рішення, та чи наявні кошти для виконання даного судового рішення, а в разі їх відсутності - надати відповідні докази цього та повідомити про всі вчинені дії з метою їх отримання; копію кошторису Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на 2020 рік. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
16.09.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 16.09.2020 №1000-0804-7/75084 про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.09.2020 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 16.09.2020 №1000-0804-7/75084 про виконання судового рішення відмовлено. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 - протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Копія ухвали Київського окружного адміністративного суду від 18.09.2020 отримана відповідачем 29.09.2020.
15.10.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.10.2020 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 про виконання судового рішення - відмовлено. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 - протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали. Витребувано від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області докази направлення листа від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 на адресу Пенсійного фонду України, в якому Головне управління ПФУ у Київській області просить розглянути питання щодо виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 №320/5901/19, та надану відповідь.
24.11.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18.
У результаті автоматизованого розподілу вказаний звіт було передано для розгляду судді Кушновій А.О.
Розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 судом зобов`язано Києво-Святошинське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії, зі зменшенням пенсійного віку згідно п.1 ст.55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 05.12.2015.
З матеріалів справи, зокрема протоколів про призначення пенсії та довідок про розмір призначеної та фактично отриманої пенсії вбачається, що виплату пенсії за судовим рішенням від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 позивачу розпочато з вересня 2019 року.
В той же час сума перерахунку пенсії відповідно до рішення суду за період з грудня 2015 року по грудень 2019 року становить 175281,27 грн., яка на теперішній час не виплачена позивачу. Вказану суму заборгованості відповідачем було включено до Реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (т.2, а.с.114), згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».
Однак, 22.07.2020 набрала законної сили постанова Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №640/5248/19 щодо визнання протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду», а отже підстав для невиплати позивачу суми заборгованості з пенсії за судовим рішеням у розмірі 175281,27 грн. за період з грудня 2015 року по грудень 2019 року немає.
Згідно зі ст.ст.23, 116 Бюджетного кодексу будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України у порядку, визначеному цим кодексом. Взяття зобов`язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.
Відповідач повідомив, що виплати пенсій можуть бути здійснені ГУ ПФУ у Київській області виключно за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. Інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат управління немає.
Відповідач у звіті від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 зазначає, що 01.10.2020 ГУ ПФУ у Київській області надіслано лист від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 засобами електронного зв`язку до Пенсійного фонду України щодо розгляду питання про виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 №320/5901/19.
Розглянувши поданий відповідачем звіт від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення, суд виходить з такого.
Відповідно до частини 1 статті 10 Бюджетного кодексу України видатки та кредитування бюджету класифікуються за:
1) бюджетними програмами (програмна класифікація видатків та кредитування бюджету);
2) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча класифікація видатків та кредитування бюджету);
3) функціями, з виконанням яких пов`язані видатки та кредитування бюджету (функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету).
Відповідно до частини 2 статті 10 Бюджетного кодексу України програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом), за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах, при цьому визначається шляхом розподілу видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) за бюджетними програмами у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) і може бути уточнена під час виконання державного бюджету (місцевого бюджету) при внесенні змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) та у разі застосування положень частини шостої статті 23 та частини другої статті 24 цього Кодексу.
Відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетний запит - документ, підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідним обґрунтуванням щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для виконання покладених на нього функцій на середньостроковий період, на підставі відповідних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.
Відповідач у звіті від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 зазначає, що 01.10.2020 засобами електронного зв`язку ГУ ПФУ у Київській області надіслано лист від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 до Пенсійного фонду України щодо розгляду питання про виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 №320/5901/19.
У той же час, суд зазначає, що про звернення відповідача з листом від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 до Пенсійного фонду України з проханням про розгляд питання щодо виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 №320/5901/19 відповідач вже повідомляв суду у звіті від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 про виконання судового рішення, за результатами розгляду якого ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.10.2020 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 про виконання судового рішення - відмовлено та встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 - протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
В той же час інших доказів виконання судового рішення до нового звіту від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення відповідачем не надано.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним відреагувати на неодноразове подання до суду звітів про виконання судового рішення, які по своїй суті такими не є.
Згідно з ч.1 ст.45 КАС України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Згідно з п.1 ч.2 ст.45 КАС України з урахуванням конкретних обставин справи суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню адміністративного судочинства, зокрема подання скарги на судове рішення, яке не підлягає оскарженню, не є чинним або дія якого закінчилася (вичерпана), подання клопотання (заяви) для вирішення питання, яке вже вирішено судом, за відсутності інших підстав або нових обставин, заявлення завідомо безпідставного відводу або вчинення інших аналогічних дій, які спрямовані на безпідставне затягування чи перешкоджання розгляду справи чи виконання судового рішення.
З аналізу даних норм випливає, що подання клопотання (заяви) для вирішення питання, яке вже вирішено судом, за відсутності інших підстав або нових обставин або вчинення інших аналогічних дій, які спрямовані на безпідставне затягування чи перешкоджання розгляду справи чи виконання судового рішення з урахуванням конкретних обставин справи є підставою для визнання судом зловживанням процесуальними правами.
Проаналізувавши матеріали справи, суд зазначає, що відповідачем неодноразово подавались звіти про виконання судового рішення у даній справі, які ухвалами суду повертались без розгляду чи у їх прийнятті було відмовлено, зокрема такі.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.04.2020 звіт про виконання судового рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 20.03.2020 №1000-0804-7/20583 в адміністративній справі №320/5901/18 разом із доданими до нього документами повернуто без розгляду.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.05.2020 відмовлено у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області 24.04.2020 №1000-0804-7/31471 про виконання судового рішення в адміністративній справі №320/5901/18.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.07.2020 звіт про виконання судового рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 04.06.2020 №1000-0804-7/44387 в адміністративній справі №320/5901/18 разом із доданими до нього документами повернуто без розгляду.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.08.2020 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 27.07.2020 №1000-0804-7/60820 про виконання судового рішення відмовлено.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.09.2020 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 16.09.2020 №1000-0804-7/75084 про виконання судового рішення відмовлено.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.10.2020 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 про виконання судового рішення - відмовлено.
При цьому суд зазначає, що після набрання 22.07.2020 законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №640/5248/19 щодо визнання протиправними та нечинними пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» судом тричі встановлювався новий строк для подання суду звітів про виконання судового рішення, і за результатами розгляду звітів відповідача судом тричі постановлялись ухвали від 31.08.2020, 18.09.2020, 19.10.2020 про відмову у прийнятті таких звітів.
Суд також звертає увагу, що після набрання 22.07.2020 законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №640/5248/19 щодо визнання протиправними та нечинними пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 відповідач направив лише один лист від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 на адресу Пенсійного фонду України щодо розгляду питання про виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 №320/5901/19.
Вказане свідчить про те, що звернувшись до суду із новим звітом від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення, відповідачем не надано суду інших підстав або нових обставин, ніж у раніше поданому звіті від 01.10.2020 №1000-0804-7/79673 про виконання судового рішення, щодо якого ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.10.2020 відмовлено у прийнятті.
Таким чином, суд вважає за необхідне подання відповідачем звіту від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення визнати зловживанням процесуальними правами, що спрямоване на безпідставне затягування виконання судового рішення.
Відповідно до ч.3 ст. 45 КАС України якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що подання відповідачем звіту від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення визнано судом зловживанням процесуальними правами, що спрямоване на безпідставне затягування виконання судового рішення, суд вважає за необхідне залишити звіт відповідача від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення без розгляду.
Згідно з ч.4 ст. 45 КАС України суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання учасником судового процесу його процесуальними правами, суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом.
Відповідно до статті 144 КАС України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Заходи процесуального примусу застосовуються судом, як правило, негайно після вчинення порушення.
Про застосування заходів процесуального примусу суд постановляє ухвалу.
Відповідно до статті 145 КАС України заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.
До однієї особи не може бути застосовано кілька заходів процесуального примусу за одне й те саме порушення.
Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень;
4) використання під час процедури врегулювання спору за участю судді портативних, аудіотехнічних пристроїв, а також здійснення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2102 гривні, з 1 липня - 2197 гривень, з 1 грудня - 2270 гривень.
Отже станом на день постановлення даної ухвали розмір штрафу, який може бути стягнутий судом в дохід Державного бюджету України з відповідної особи у випадку зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству, становить суму від 659,10 грн. до 6591,00 грн.
Враховуючи імперативну норму ч.4 ст. 45 КАС України, зі змісту якої слідує обов`язок суду застосувати заходи процесуального примусу у випадку зловживання учасником судового процесу його процесуальними правами, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача мінімальний штраф в дохід Державного бюджету України у зв`язку із зловживанням процесуальними правами на подання до суду звіту про виконання судового рішення від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 у сумі 659,10 грн.
Згідно з абзацом другим частини четвертої статті 15 Закону України "Про виконапвче провадження" за рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відтак, ухвала суду від 30.11.2020 у справі №320/5901/18 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області штрафу в дохід Державного бюджету України у зв`язку із зловживанням процесуальними правами на подання до суду звіту про виконання судового рішення від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 у сумі 659,10 грн. є виконавчим документом, оригінал даної ухвали підлягає направленню до Державної судової адміністрації України для здійснення примусового виконання.
Оскільки застосування до відповідача штрафу не звільняє його від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом, суд на підставі частини другої статті 382 КАС України вважає за необхідне встановити новий строк для подання відповідачем звіту про виконання судового рішення в цій справі.
Керуючись статтями 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Визнати подання Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області звіту від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення - зловживанням процесуальними правами.
2. Повернути без розгляду звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 про виконання судового рішення.
3. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області штраф в дохід Державного бюджету України у зв`язку із зловживанням процесуальними правами на подання до суду звіту про виконання судового рішення від 16.11.2020 №1000-0904-7/91994 у сумі 659,10 грн. (шістсот п`ятдесят дев`ять грн. 10 коп.).
4. Встановити для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 26.04.2019 у справі №320/5901/18 - протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
5. Оригінал ухвали направити Державній судовій адміністрації України для примусового виконання, копію ухвали надіслати учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
6. Боржником (за даною ухвалою, яка є виконавчим документом) є Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (ідентифікаційний код 22933548, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40).
7. Стягувачем (за даною ухвалою, яка є виконавчим документом) є Державна судова адміністрація України (ідентифікаційний код 26255795, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5).
8. Строк пред`явлення даної ухвали суду до виконання - протягом трьох місяців з наступного дня після набрання ухвалою законної сили.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання (підписання).
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Ухвала складена та підписана 30.11.2020 р.
Суддя Кушнова А.О.