
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду)
01 грудня 2020 року м. Житомир справа № 240/20532/20
категорія 113070100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нагірняк М.Ф., розглянувши питання про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Житомирській області про скасування постанови,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду 26.11.2020 надійшов позов ОСОБА_1 , у якому він просить:
- скасувати постанову інспектора роти № 4 батальйону №4 Управління патрульної поліції в Житомирській області Ярошинського Артема Вікторовича серія ЕАМ № 3479133 від 25 листопада 2020 року, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 425,00 грн. за ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, дослідивши зміст позовних вимог, суд дійшов висновку, що вказану справу належить передати на розгляд Богунського районному суду м. Житомира як адміністративному суду, з огляду на наступне.
Як вбачається з позовної заяви, Позивач просить скасувати постанову інспектора роти № 4 батальйону №4 Управління патрульної поліції в Житомирській області Ярошинського Артема Вікторовича про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 425,00 грн. за порушення ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 КАС України, підсудність окремих категорій адміністративних справ визначається цим Кодексом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У відповідності до ч. 5 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Отже, із урахуванням правил предметної підсудності, адміністративна справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
У відповідності до ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Як зазначено у позовній заяві, Позивач проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зважаючи на що дана справа підсудна Богунському районному суду м. Житомира.
Відтак, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Житомирській області про скасування постанови необхідно передати на розгляд до Богунського районного суду м. Житомира, оскільки саме вказаному суду і предметно, і територіально підсудна ця справа.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись статтями 20, 25 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Передати адміністративну справу № 240/20532/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Житомирській області про скасування постанови на розгляд Богунському районному суду м. Житомира адміністративному суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.Ф. Нагірняк