
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 грудня 2020 року м. Житомир справа № 240/19250/20
категорія 112010203
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Майстренко Н.М., розглядаючи у письмовому провадженні клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 06.11.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статей 258-263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
До суду надійшло клопотання відповідача, в якому він просить зупинити провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі №510/1286/16-а, оскільки предметом вказаної справи є встановлення строкових меж триваючого правопорушення у сфері реалізації соціального права та застосування процесуальних строків для звернення до суду за захистом цих прав.
Розглядаючи подане клопотання про зупинення провадження у справі, суд вказує таке.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Тобто, зупинення провадження у справі на підставі пункту 5 частини другої статті 236 КАС України є правом, а не обов`язком суду, при цьому зупинення провадження можливе лише у разі перегляду Великою Палатою Верховного Суду судового рішення в іншій справі у подібних правовідносинах.
Відповідач вважає, що для правильного застосування норм матеріального права та дотримання норм процесуального права доцільно зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішенням Великої Палати Верховного Суду у справі №510/1286/16-а.
Разом з тим, відповідач не звернув уваги на те, що позивачем заявлено вимогу про зобов`язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на територіях радіоактивного забруднення відповідно до статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з дотриманням строку звернення до суду (з 01.05.2020).
Суд не вбачає підстав для зупинення провадження у адміністративній справі, оскільки відсутні обставини, що вказували б на неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судовим рішенням у справі №510/1286/16-а.
Враховуючи викладене, суд вважає, що клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі є необґрунтованим.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 КАС України,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі №240/19250/20 до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у справі №510/1286/16-а.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Н.М. Майстренко