
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2020 р. Справа№200/7954/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42171861, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якій просив:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача стосовно відмови у перерахунку пенсії з 01.12.2019 року;
- скасувати рішення №272 Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року;
- зобов`язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.12.2019 року, а також виконати оптимізацію з включенням періоду роботи з 01.01.1981 року по 30.08.1983 року, з 01.01.1984 року по 31.12.1988 року, з 01.01.1990 року по 31.12.1999 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 29.03.2004 року отримував пенсію за інвалідністю відповідно до Закону України від 09.07.2003 року №1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
З 29.12.2017 року позивача відповідно його заяви було переведено на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2.
Рішенням Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №272 від 24.12.2019 року на заяву позивача управлінням відмовлено у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати на підставі довідоки 3238/2-1048 від 17.05.2004 року ВАТ «Маріупольського заводу важкого машинобудування» м. Маріуполя Донецької області за період з 01.07.1995 року по 30.06.1999 року, які були вже враховані.
Позивач вважає рішення відповідача про відмову в перерахунку пенсії протиправним та таким, що порушує його права та законні інтереси. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 01.09.2020 року позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21.09.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідачем у встановлені судом строки, надіслано відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву відповідач посилається на те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні, як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003р. №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Управління не згодне із доводами, наведеними позивачем, виходячи з наступного: статтею 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державні пенсійне страхування» визначено період, за який враховується заробітна плати для пенсії. Зокрема, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії враховується за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року за даними, що містяться в систем персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для обчислення пенсії також може враховуватись: заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Якщо страховий стаж особи після 1 липня 2000 року становить менш як 60 місяців, крім заробітку за даними системи персоніфікованого обліку для обчислення пенсії обов`язково враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 від 12.12.2019 року управлінням були вирішено відмовити у перерахунку пенсії, оскільки заробітна плата вже враховувалась згідно довідки №238/2-1048 від 17.05.2004 року, виданої ВАТ «Маріупольський завод машинобудування» м. Маріуполя Донецької області за період з 01.07.1995 року по 30.06.1999 року, яка булу надана особисто ОСОБА_1 28.05.2004 року.
Позивач у своїх вимогах просить суд зобов`язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.12.2019 року, а також виконати оптимізацію з включенням періоду роботи з 01.01.1981 року по 30.08.1983 року, з 01.01.1984 по 31.12.1988 року, з 01.01.1990 року по 31.12.1999 року, проте зазначені періоди вже були зараховані до страхового стажу позивача з моменту призначення пільгової пенсії.
Крім того, відповідач зазначив, що перерахунок пенсії з 01.12.2019 року, а також оптимізація з включенням періоду роботи з 01.01.1981 року по 30.08.1983 року, з 01.01.1984 по 31.12.1988 року, з 01.01.1990 року по 31.12.1999 року буде суперечить діючому законодавству, оскільки стаття 40 ЗУ №1058 чітко передбачає, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд.
Обчислення заробітної плати на підставі довідки про заробітну плату з розбивкою по роках законодавством не передбачено.
Пенсія ОСОБА_1 розрахована згідно з діючим законодавством, проведена оптимізація із заробітної плати за період з 01.01.1995 року по 31.12.1999 року.
Крім того, законодавством не передбачено право особи самостійно визначати коефіцієнт заробітної плати для призначення/перерахунку пенсії, це є повноваженням органу Пенсійного фонду України.
Також відповідачем зазначено про пропущений строк позивачем з відповідним позовом.
Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Щодо строку звернення позивача з адміністративним позовом суд зазначає наступне.
Статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачем подано клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду. В обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду позивачем надано медичні довідки.
Як вбачається з матеріалів справи, після прийняття рішення УПФУ про відмову у перерахунку пенсії позивач неодноразово звертався до відповідача з заявами та скаргами з питань перерахунку пенсії.
Пунктом 9 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 № 540-IXрозділ VI «Прикінцеві положення» КАС України доповнено пунктом 3, яким передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), процесуальні строки продовжуються на строк дії такого карантину, а також регламентовано, що строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
11 березня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України № 211 установлений з 12 березня 2020р. до 22 травня 2020 р. на всій території України карантин з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19).
У зв`язку з ти, що в подальшому карантин неодноразово продовжувався, суд вважає, що карантинні заходи на початку їх запровадження дійсно перешкоджали позивачу звернутись до суду з адміністративним позовом.
Крім того з матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до пенсійного фонду з заявами щодо спірних обставин 17.01.2020 року, 20.01.2020 року, 26.02.2020 року, 27.02.2020 року. Тобто він намагався вирішити спірне питання без звернення до суду, в досудовому порядку.
Вирішуючи питання щодо можливості визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, суд приймає до уваги численні звернення позивача до відповідача та карантині умови та вважає поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до суду з даним позовом.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивачу з 29.03.2004 року призначена пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058 -IV від 09.07.2003 року.
З 29.12.2017 року відповідно заяви позивача переведено на пенсію за віком.
12.12.2019 року позивач звернувся до управління із заявою для перерахунку пенсії згідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року №272 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії, оскільки заробітна плата позивача вже враховувалась згідно довідки №238/2-1048 від 17.05.2004 року ВАТ «Маріупольський завод машинобудування» м. Маріуполя Донецької області за період з 01.07.1995 року по 30.06.1999 року (суми в якій вказано за рік), яка була надана 28.05.2004 року.
Не погодившись з рішенням пенсійного органу щодо відмови в проведенні перерахунку позивач звернувся до суду з цим позовом.
Судом встановлено, що спірні відносини виникли внаслідок відмови у перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди роботи з 01.01.1981 року по 30.08.1983 року, з 01.01.1984 по 31.12.1988 року, з 01.01.1990 року по 31.12.1999 року.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік (ч. 2 ст. 43 Закону № 1058-IV).
Згідно ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-IV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абз. 5 ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-IV).
Частиною 1 ст. 44 Закону № 1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
В ч. 3 ст. 44 Закону № 1058-IV зазначено, що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Згідно з ст. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення", органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Таким чином позивач за бажанням, подавши відповідну заяву та документи, має право на перерахунок пенсії, для обчислення якої враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами. Відповідність довідки первинним документам встановлюється органами Пенсійного фонду.
Судом встановлено, що 12.03.2019 року позивачем до УПФУ подана заява, в якій останній просив включити до його стажу окремі періоди роботи, надавши довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №484 від 20.07.2018 року та №753 від 28.11.2018 року.
Про прийняття вищезазначеної заяви відповідачем проставлено штамп вхідної кореспонденції.
Листом №391/8-01-01-04 від 12.03.2020 року Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області у відповідності до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» повідомило позивача, що заява про перерахунок пенсії подається пенсіонером особисто до органу, який призначає пенсію. Крім того, позивача повідомлено про автоматичний перерахунок його пенсії з 01.03.2019 року.
16.12.2019 року позивач звернувся через вебпортал Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про перерахунок пенсії, взявши до уваги довідку про заробітну плату для обчислення пенсії №484 від 20.07.2018 року, яка була надана позивачем 12.03.2019 року.
Рішенням Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року №272 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії у зв`язку з тим, що заробітна плата позивача вже враховувалась згідно довідки 3238/2-1048 від 17.05.2004 року ВАТ «Маріупольського заводу машинобудування» м. Маріуполя Донецької області за період з 01.07.1995 року по 30.06.1999 року.
Листом Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року №1711(391/2)/Я-01-01-01 на клопотання позивача від 16.12.2019 року щодо перерахунку пенсії по зміні заробітку до 01 липня 2000 року, останнього повідомлено про відсутність в його пенсійній справі довідки №484 від 18.07.2018 року та заяви від 12.03.2019 року. Крім того, УПФУ зазначено, що в документах є в наявності довідка про заробітну плату №238/2-1048 від 17.05.2004 року, видана Маріупольським заводом важкого машинобудування за період з 01.01.1995 року по 31.12.1999 року та копія довідки №243 від 21.09.2017 року, виданої Приватним Архівом за період з вересня 1980 року по серпень 1983 року. Відповідним листом позивача повідомлено, що рішенням по управлінню №272 від 20.12.2019 року позивачу відмовлено в перерахунку пенсії по зміні заробітку на підставі заяви №9679 від 12.12.2019 року у зв`язку з відсутністю на то причин, а саме, довідки про заробітну плату №484 від 18.07.2018 року.
17.01.2020 року позивач знову звернувся до відповідача про перерахунок пенсії з грудня 2019 року на підставі заяви №9679 про перерахунок пенсії, поданої 12.12.2019 року і клопотання ВЕБ-05805-ф-с-19-038608 від 16.12.2016 року.
20.01.2020 року позивач звертався до відповідача зі скаргою ВЕБ-05805-Ф-С-20-02961 щодо не здійснення йому перерахунку пенсії.
Листом №3974/34-1/06 від 19.02.2020 року Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомило позивача, що для зарахування наданих довідок про заробітну плату №753 від 28.11.2018 року та №484 від 30.07.2018 року йому необхідно звернутись до управління для оформлення нової заяви.
27.02.2020 року через вебпортал позивач звернувся до управління з заявою про перерахунок пенсії.
Листом від 20.01.2020 року Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області на звернення від 17.01.2020 року повідомило позивача про здійснення попереднього розрахунку пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату №484 від 20.07.2018 року за період з 01.01.1990 року по 31.12.1994 року та №753 від 28.11.2018 року за період з 01.01.1984 року по 31.12.1988 року.
За допомогою функції «Оптимальний заробіток» було визначено найбільш вигідний розрахунок заробітку за період з 01.01.1990 року по 31.12.1999 року - це з 01.06.1992 року по 31.05.1997 року та з 01.07.2000 по 30.04.2015 року.
Довідка про заробітну плату 3753 від 28.11.2018 року за період з 01.01.1984 року по 31.12.1988 року в розрахунку середнього заробітку не застосовувалась, так як відсутні данні про заробітну плату за період з 01.01.1989 року по 31.12.1989 року.
Отже наголошуючи позивачу на надані довідок для підтвердження заробітної плати за спірні періоди, відповідач діяв безпідставно, оскільки такі довідки вже мають міститися в пенсійній справі ОСОБА_1 і вищенаведене листування між сторонами це підтверджує.
Аналіз частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» дає підстави для висновку, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
За бажанням пенсіонера (за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року) для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Тобто за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, пенсія може обчислюватися в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000 року.
При цьому безпідставним є висновок відповідача щодо неможливості врахування періодів з 1981 по 1988 роки, оскільки не має довідки про заробітну плату з 01.01.1989 року по 31.12.1989 року. Як наведено вище, стаття 40 Закону № 1058 не вимагає врахування тільки заробітної плати по безперервному стажу для обчислення пенсії. Навпаки вона прямо визначає врахування цього стажу незалежно під перерв.
На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку про визнання протиправною бездіяльності відповідача стосовно відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01.12.2019 року та скасування рішення №272 від 20.12.2019 року.
Також суд вважає необхідним зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 12.12.2019 року та здійснити перерахунок пенсії з урахуванням наявних довідок щодо заробітної плати за період з 01.01.1981 року по 30.08.1983 року, з 01.01.1984 року по 31.12.1988 року, з 01.01.1990 року по 31.12.1994 року.
Вимоги позивача про зобов`язання відповідача врахувати заробітну плату за періоди роботи з 1995 року по 1999 рік суд вважає необґрунтованими.
У відзиві на адміністративний позов та листі Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року №1711(391/2)/Я-01-01-01управлінням зазначено про зарахування заробітної плати позивача за період з 01.07.1995 року по 30.06.1999 року.
В матеріалах справи знаходиться витяг з підсистеми ІКІС з якого вбачається про зарахування УПФУ заробітної плати позивача та проведення оптимізації за період з 01.01.1995 року по 31.12.1999 рік.
Отже в частині визнання протиправною бездіяльності пенсійного фонду та зобов`язання відповідача провести перерахунок пенсії з включенням періоду роботи з 01.01.1995 року по 31.12.1999 року суд відмовляє.
Згідно частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Тобто, приймаючи рішення про перерахунок пенсії ОСОБА_1 , відповідач має враховувати висновки даного рішення.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Розглянувши подані документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 7, 8, 10, 139, 242, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42171861, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Скасувати рішення Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року №272 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Зобов`язати Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 12.12.2019 року з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42171861, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.П. Бабаш