
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2020 року ЛуцькСправа № 140/14141/20
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради, виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Луцької міської ради (далі відповідач-1), виконавчого комітету Луцької міської ради (далі відповідач-2) про визнання протиправними дій виконавчого комітету Луцької міської ради щодо надання відповіді у вигляді листа від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020 “Про надання інформації” на заяву позивача про передачу в оренду строком на 10 років земельної ділянки кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га, за адресою: АДРЕСА_1 та зобов`язання Луцької міської ради розглянути заяву позивача від 17.08.2020 про передачу в оренду строком на 10 років земельної ділянки кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га, за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування майна.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 24.04.2020 придбав у власність через електронні торги приміщення загальною площею 25,5 м.кв., яке розташоване на земельній ділянці комунальної власності кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га за адресою: АДРЕСА_1 . Вказана земельна ділянка перебувала в користуванні у фірми НПП «КАСКАД» на правах оренди з Луцькою міською радою.
17.08.2020 позивач звернувся до Луцької міської ради із заявою щодо передачі в оренду строком на 10 років вказаної земельної ділянки.
Листом від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020 виконавчий комітет Луцької міської ради на заяву позивача від 17.08.2020 повідомив про неможливість розгляду поданої заяви через необхідність поділу земельної ділянки кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га, за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказаний лист позивач вважає протиправним та необґрунтованим, оскільки виключно до компетенції пленарних засідань міських рад віднесено вирішення питання щодо регулювання земельних відносин, яка реалізує її шляхом прийняття нормативних та інших актів у формі рішень.
Виконавчий комітет Луцької міської ради, надаючи лист-відповідь про неможливість розгляду поданої заяви щодо передачі земельної ділянки в оренду через необхідність її поділу, діяв не в межах та не на підставі чинних норм законодавства України, чим порушив права позивача.
З листа-відповіді не вбачається нормативного обґрунтування щодо невинесення на пленарне засідання сесії Луцької міської ради питання стосовно надання позивачу в оренду земельної ділянки комунальної власності кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га за адресою: АДРЕСА_1 на якій розташоване його майно.
Положення норм Земельного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" надають Луцькій міській раді повноваження на вирішення питання про передачу або відмову в передачі в оренду земельної ділянки та зобов`язують прийняти рішення, а також визначають підстави, з яких таке рішення, може бути прийняте.
Відповідачем-1 відповідного рішення прийнято не було.
З наведених підстав позивач просить позов задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 29.09.2020 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради, виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, відмовлено.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідачі - Луцька міська рада та виконавчий комітет Луцької міської ради у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подали.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов до Луцької міської ради підлягає до задоволення, з наступних мотивів та підстав.
Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист.
Судом встановлено, що з метою отримання в оренду строком на 10 років земельної ділянки, ОСОБА_1 17.08.2020 звернувся з письмовою заявою до Луцької міської ради про прийняття рішення щодо передачі йому земельної ділянки комунальної власності площею 0,0476 га, з кадастровим номером 0710100000:11:014:0064 без зміни цільового призначення в оренду строком на 10 років для обслуговування майна, що перебуває у його власності. До заяви було додано: документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або документ, що посвідчує особу іноземця чи особу без громадянства; копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 207520843 від 24.04.2020) (а.с.6).
Листом від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020 виконавчим комітетом Луцької міської ради на заяву позивача від 21.08.2020 за підписом заступника міського голови відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні заяви про прийняття рішення щодо передачі йому земельної ділянки комунальної власності площею 0,0476 га, з кадастровим номером 0710100000:11:014:0064 без зміни цільового призначення в оренду строком на 10 років для обслуговування майна, що перебуває у його власності з тих підстав, що на земельній ділянці площею 0,0476 га кадастровим номером 0710100000:11:014:0064 за адресою: АДРЕСА_1 , знаходяться об`єкти нерухомого майна, що перебувають у приватній власності ОСОБА_1 та у власності Волинської обласної ради (КП ІАЦ «ВОЛИНЬЕНЕРГОСОФТ»), враховуючи те, що чинним законодавством України не визначена процедура щодо оформлення речових прав на земельну ділянку, на якій розміщені об`єкти нерухомого майна різних форм власності, а тому подальший розгляд Луцькою міською радою питання оформлення позивачем права оренди під приміщенням будки сторожів буде можливим після завершення процедури державної реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності на земельну ділянку за Луцькою міською територіальною громадою, в особі Луцької міської ради, та поділу земельної ділянки комунальної власності площею 0,0476 га з кадастровим номером 0710100000:11:014:0064 на АДРЕСА_1 . Крім того повідомлено, що після реєстрації права власності на вищевказану земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно управлінням земельних ресурсів Луцької міської ради буде передано на розгляд засідання постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру (комісія по вирішенню спірних питань) варіанти розподілу земельної ділянки площею 0,0476 га.
Не погоджуючись з діями відповідачів, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено обов`язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку надання земельних ділянок державної або комунальної власності в користування, в тому числі на умовах оренди, громадянам регулюються правовими нормами Земельного кодексу України, що були чинні на день виникнення таких відносин та іншими законами України, що регулюють земельні відносини.
Так згідно з частиною першою та другою статті 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об`єднанням і організаціям, а також іноземним державам.
Відповідно до частини першої статті 116 Земельним кодексом України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до частини п`ятої статті 116 Земельним кодексом України земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
Статтею 12 Земельного кодексом України визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування, в тому числі на умовах оренди, врегульовано статтями 123 та 124 Земельного кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання).
Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.
Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки (ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України).
Приписами частини шостої статті 123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування. Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються: затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності); надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (частина 11 статті 123 Земельного кодексу України).
Відповідно до частини 15 статті 123 Земельного кодексу України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Відповідно до частини 1 статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Це положення узгоджується з вимогами частини другої статті 16 Закону України від 06.10.1998 №161-XIV «Про оренду землі», згідно з якою укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу (частина 2 статті 124 Земельного кодексу України).
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу (частина 3 статті 124 Земельного кодексу України).
Відповідно до частини 2 статті 134 Земельного кодексу України не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі: розташування на земельних ділянках об`єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Положеннями пункту 34 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначено, що питання регулювання земельних відносин, відповідно до закону, вирішується виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних, міських рад.
Відповідно до частин першої, другої статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вирішення заяви позивача повинно відбуватись в порядку, визначеному Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, тобто на пленарному засіданні ради із прийняттям відповідного рішення, оскільки саме такий спосіб прийняття рішення про надання земельної ділянки в оренду, передбачений законодавством.
Тобто, способом волевиявлення ради, яка здійснює право власності від імені відповідної територіальної громади, з регулювання земельних відносин, є прийняття рішення сесією. Відтак, приписами чинного законодавства встановлено, що розгляд клопотання заінтересованої особи у вирішенні зазначеного питання повинно прийматися у формі рішення, що є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування.
З аналізу вказаних норм вбачається, що відповідач, отримавши заяву позивача щодо надання земельної ділянки в оренду, повинен був розглянути її та прийняти за результатом розгляду відповідне рішення.
Як встановлено судом, за результатом поданої позивачем заяви, виконавчий комітет Луцької міської ради інформаційним листом від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020 повідомив ОСОБА_1 про те, що Луцька міська рада не має правових підстав для прийняття рішення щодо передачі позивачу земельної ділянки комунальної власності площею 0,0476 га, з кадастровим номером 0710100000:11:014:0064 без зміни цільового призначення в оренду строком на 10 років для обслуговування майна, що перебуває у його власності.
Відсутність належним чином оформленого рішення Луцької міської ради про передачу в оренду земельної ділянки чи відмову у такій передачі у формі рішення, свідчить про те, що уповноважений орган – Луцька міська рада не прийняла жодного рішення з числа тих, які повинна була ухвалити за законом.
Наданий відповідачем лист не може сприйматися судом як належна відмова у передачі в оренду земельної ділянки, оскільки питання не вирішене у встановленому законом порядку.
Відповідач-1 допустив протиправну бездіяльність стосовно не розгляду у визначеному законом порядку поданої позивачем заяви.
Відтак, способом захисту, необхідним для поновлення прав позивача, є саме зобов`язання Луцької міської ради у встановленому законодавством порядку розглянути заяву позивача щодо передачі в оренду строком на 10 років земельної ділянки кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га, за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування майна та прийняти відповідне рішення.
Разом з тим, як вбачається з позовної заяви, предметом оскарження є також інформаційний лист виконавчого комітету Луцької міської ради від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020 “Про надання інформації” про відмову у наданні земельної ділянки у користування.
Однак, на переконання суду, оскаржуваний лист не є рішенням суб`єкта владних повноважень, відтак, не може бути предметом судового оскарження з огляду на наступне.
Право на судовий захист гарантоване статтею 55 Конституції України. Відповідно до статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
За змістом частини першої статті 4 КАС України рішення суб`єкта владних повноважень є нормативно-правовим або індивідуальним актом.
Нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
З урахуванням вищевикладеного, лист виконавчого комітету Луцької міської ради від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020 “Про надання інформації” не є рішенням суб`єкта владних повноважень, оскільки не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов`язків для позивача, а носить лише інформаційний характер.
А тому, позовні вимоги до виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання протиправними дій щодо надання відповіді позивачу у вигляді листа від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020 “Про надання інформації” до задоволення не підлягають.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи те, що Луцькою міською радою не розглянуто заяву ОСОБА_2 від 17.08.2020 про передачу земельної ділянки в оренду та не прийнято відповідного рішення, тоді як виключною компетенцією міських рад є вирішення питання щодо регулювання земельних відносин, які розглядаються на пленарному засіданні ради із прийняттям відповідного рішення, тому суд дійшов висновку, що відповідач-1 допустив протиправну бездіяльність, у зв`язку з чим позовні вимоги до Луцької міської ради підлягають задоволенню шляхом визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання у встановленому законодавством порядку розглянути заяву ОСОБА_2 від 17.08.2020 з прийняттям відповідного рішення.
Частиною першою статті 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При зверненні з даним позовом позивач сплатив судовий збір у розмірі 1681,60 грн, за дві вимоги немайнового характеру (про визнання протиправними дій виконавчого комітету Луцької міської ради щодо надання відповіді у вигляді листа від 14.09.2020 №6.1-7/3131/2020; зобов`язання Луцької міської ради розглянути заяву позивача від 17.08.2020 про передачу в оренду земельної ділянки), що підтверджується дублікатом квитанції №0.0.1849476964.1 від 25.09.2020.
Отже, оскільки рішенням суду у даній справі позовні вимоги ОСОБА_1 до Луцької міської ради задоволено, а у задоволенні позову до виконавчого комітету Луцької міської ради відмовлено, тому на користь позивача необхідно присудити за рахунок бюджетних асигнувань Луцької міської ради судовий збір пропорційно до задоволених позовних вимог у розмірі 840,80 грн, сплачений квитанцією №0.0.1849476964.1 від 25.09.2020, та який згідно з випискою був зарахований до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, зважаючи на відсутність у матеріалах справи доказів про понесення позивачем витрат на професійну правничу допомогу, питання щодо їх розподілу судом не вирішується.
Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Луцької міської ради задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Луцької міської ради щодо не розгляду у встановленому законодавством порядку заяви ОСОБА_1 від 17.08.2020 про передачу в оренду строком на 10 років земельної ділянки кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га, за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування майна.
Зобов`язати Луцьку міську раду у встановленому законодавством порядку розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.08.2020 про передачу в оренду строком на 10 років земельної ділянки кадастровий номер 0710100000:11:014:0064 площею 0,0476 га, за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування майна та прийняти відповідне рішення.
У задоволенні позову до виконавчого комітету Луцької міської ради відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Луцької міської ради (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Богдана Хмельницького, 19, код ЄДРПОУ 3474524) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 840,80 (вісімсот сорок гривень 80 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
Відповідач: Луцька міська рада (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Богдана Хмельницького, 19, код ЄДРПОУ 3474524).
Відповідач: Виконавчий комітет Луцької міської ради (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Богдана Хмельницького, 19, код ЄДРПОУ 04051327).
Головуючий-суддя Т.М. Димарчук