Постанова № 9322491, 27.04.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
888/10/2170
Номер документу
9322491
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" квітня 2010 р.

10 год.37 хв.Справа № 2-а-888/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василяки Д.К.,

при секретарі: Бабкіній О.В., за участю представника позивача Тищенко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Білозерського районного центру зайнятості до комунального підприємства "Струмок" про стягнення заборгованості,-

встановив:

Білозерський районний центр зайнятості Херсонської області звернувся до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Струмок" про стягнення страхових внесків на випадок безробіття в сумі 2115,12 грн.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, пояснив, що відповідно до чинного законодавства, відповідач, як роботодавець повинен своєчасно та в повному розмірі сплачувати до районного центру зайнятості страхові внески на випадок безробіття. Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття № 217 від 21.10.09р., відповідач має недоїмку з сплати страхових внесків на випадок безробіття в розмірі 2115,12 грн., з яких: 277,46 сума несплачених страхових внесків для роботодавців, 104,04 грн. сума несплачених страхових внесків для найманих працівників, 1667,95 грн. штрафу, 65,67 грн. пені.

Відповідач в перше та друге судові засідання не з’явився, про час та місце проведення судових засідань був повідомлений належним чином, явку повноважних представників в судове засідання не забезпечив, про причину неявки не повідомив.

Відповідно до ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Статтею 10 даного закону передбачено, що управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду. Виконавча дирекція Фонду відповідно до ч. 1ст. 12 Закону є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Відповідно до Положення про Білозерський районний центр зайнятості, затвердженого директором Херсонського обласного центру зайнятості від 02.01.01 року, Білозерський районний центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підпорядковується Херсонському обласному центру зайнятості.

Роботодавцем визнається відповідно до п. 10 ст. 1 Закону, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичні особи, які використовують найману працю.

Відповідно до п. 2.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженоїНаказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 N 339та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за N 30/5221, (далі по текстуІнструкція), платниками страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) є роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до ст. 35 Закону, роботодавець зобов'язаний: своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.

Комунальне підприємство "Струмок" зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття в Білозерському районному центрі зайнятості за № 210201607 та має заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 2115,12 грн. Згідно ч. 3 ст. 35 Закону, достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду. Роботодавець відповідно до ст. 38 Закону, несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Відповідно до п. 9.7. Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.

Розмір заборгованості відповідача підтверджується довідкою заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообовзякового державного соціального страхування України на випадок безробіття по КП "Струмок", згідно якої відповідач має недоїмку по страховим внескам в сумі 2115,12 грн., з яких: 277,46 сума несплачених страхових внесків для роботодавців; 104,04 грн. сума несплачених страхових внесків для найманих працівників; 1667,95 грн. штрафу; 65,67 грн. пені. Доказів сплати зазначеної суми заборгованості станом на день розгляду справи відповідач не надав.

Враховуючи те, що зобов’язання, які передбачають сплату страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідачем не виконані та приймаючи до уваги документальне підтвердження факту та розміру боргу, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2,7, 8, 9, 12, 17, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства "Струмок" (75022, Херсонська обл., Білозерський район, с. Киселівка, вул. Молодіжна 18-а, код 31874061, р/р 260064244, ХОД ВАТ Райффайзен банк "Аваль" МФО 352093) на користь Білозерського районного центру зайнятості (75000, Херсонська обл., смт. Білозерка, вул. Михайлевського 99, ВДК Білозерського району, код 24103748, МФО 852010, банк УДК м. Херсон, р/р 37176301900016-для сплати суми несплачених страхових внесків для роботодавців, р/р 37175302900016–для сплати суми несплачених страхових внесків для найманих працівників, р/р 37172305900016-для сплати суми нарахованої пені та штрафних санкцій) суму заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період 01.07.07 по 30.09.09 роки в розмірі 2115 (дві тисячи сто п'ятнадцять) грн. 12 коп. з яких: 277 (двісті сімдесят сім) грн. 46 коп. суму страхових внесків для роботодавців; 104 (сто чотири) грн. 04 коп. суму страхових внесків для застрахованих осіб; 65 (шістдесят п'ять)грн. 67коп. пеня; 1667 ( одна тисяча шістсот шістдесят сім) грн. 95 коп. штрафу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 28 квітня 2010 р.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 6.14