
Справа № 560/7784/20
УХВАЛА
01 грудня 2020 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Гнап Д.Д., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Тур Авто Плюс" до Управління інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації , Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування протоколу, наказу,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Тур Авто Плюс" звернулося в суд з позовом до Управління інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації, Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати протокол № 2 від 26 травня 2020 року засідання обласного конкурсного комітету щодо визначення автомобільних перевізників на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, в частині скасування рішення конкурсного комітету за об`єктом конкурсу №8 «Нова Ушиця-Рудківці рейс 1118, Рудківці-Хмельницький рейс 937/938»;
- визнати протиправним та скасувати Наказ №11-н від 15 червня 2020 року «Про введення в дію рішення конкурсного комітету» Управління інфраструктури та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації в частині скасування рішення конкурсного комітету за об`єктом конкурсу №8 «Нова Ушиця-Рудківці рейс 1118, Рудківці-Хмельницький рейс 937/938» шляхом виключення з додатку № 1 до Наказу №11-н від 15 червня 2020 року автобусний маршрут «Нова Ушиця-Рудківці рейс 1118, Рудківці-Хмельницький рейс 937/938».
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Пунктом 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.
Позивач у позові зазначає, що вживав заходи досудового врегулювання спору, а саме направляв на адресу Хмельницької обласної державної адміністрації скарги №40 від 05.06.2020 та №50 від 26.06.2020. За результатами розгляду цих скарг, листами №05.02-1366/20 від 02.07.2020 та №99/28-20-4396/2020 у задоволенні скарг відмовлено.
До позовної заяви додано копії зазначених листів (без ідентифікації часу їх отримання), однак з даним позовом позивач звернувся до суду 24.11.2020, тобто після закінчення строку для звернення до адміністративного суду.
Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Тобто, законодавець передбачає у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду подання заяви. Позивач заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду не подає.
Враховуючи те, що заяви про поновлення пропущеного строку не подано, позовну заяву слід залишити без руху.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом десяти днів з моменту отримання копії вказаної ухвали шляхом подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням підстав для його поновлення.
Керуючись частиною 1 статті 123, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Тур Авто Плюс" залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяД.Д. Гнап