Постанова № 9320571, 28.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2010
Номер справи
2а-8705/10/0570
Номер документу
9320571
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-8705/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Крилової М.М.

при секретарі                                                  < Призвище секретаря >

при секретарі                     Гумуржи Т.В.

за участю

представника позивача          Пономарьової В.В.

представника відповідача          Смолієнко Є.В.                    

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Вугледарі звернулась до суду із адміністративним позовом до Комбінату комунальних підприємств м. Вугледар про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, посилаючись на наявність за відповідачем податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями з податку на додану вартість на загальну суму 47475,00 грн.

Просить стягнути суму заборгованості у загальному розмірі 47475,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові.

В судовому засіданні відповідач позов визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву. Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно пункту 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та пункту 1.16 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон) державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов’язкових платежів) та погашенням податкових зобов’язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції (підпункт 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Аналіз зазначених норм законодавства свідчить, що Державна податкова інспекція у м. Вугледарі, звернувшись до суду з позовом про стягнення податкового боргу, реалізувала свої владні управлінські функції і виступила як суб’єкт владних повноважень.

Відповідач Комбінат комунальних підприємств м. Вугледар зареєстрований як юридична особа 09.06.2000 року, взятий на облік до Державної податкової інспекції у м. Вугледарі 10.07.2000 року та діє на підставі Статуту.

Закон України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету, відповідно до п.1.3 якого платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.

Відповідно до ст.2 Закону, платником податку є будь-яка особа, яка:

а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;

б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;

в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

Будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.

Стаття 10 Закону визначає, що особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є, зокрема, платники податку, визначені у статті 2 цього Закону.

Тобто, відповідач Комбінат комунальних підприємств м. Вугледар як платник податку на додану вартість зобов’язаний нарахувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) податок до бюджету.

Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем рахується податковий борг за узгодженими податковими зобов’язаннями з податку на додану вартість на загальну суму 47475,00 грн., який виник на підставі декларації з податку на додану вартість від 19.02.2010 року № 900357892, що подана відповідачем до податкового органу.

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 5.3.1. цієї ж статті визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Таким чином, податкові зобов’язання є узгодженими з огляду на приписи ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Заходи, прийняті позивачем щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до його погашення.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування» відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.

Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання – це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Суми податкових зобов’язань відповідачем не сплачені та, відповідно до розрахунку стягуваної суми по справі, наданого позивачем, податкова заборгованість відповідача складає у загальному розмірі 47475,00 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути податковий борг з податку на додану вартість у сумі 47475,00 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Вугледарі до Комбінату комунальних підприємств м. Вугледар про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу – задовольнити повністю.

Стягнути з Комбінату комунальних підприємств м. Вугледар (ЄДРПОУ 30353057) суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 47475,00 грн. на р/р 31117029700087, банк отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686762, Державний бюджет, код платежу 14010100.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Крилова М.М.