
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
30 листопада 2020 року м. Рівне №460/1105/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дудар О.М., розглянувши у письмовому провадженні процесуальне питання, пов`язане з розглядом адміністративної справи за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Західметал" доУправління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Західметал" звернулося з позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 12.02.2020 №17-43/1.
Ухвалою суду від 26.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 19.03.2020.
Ухвалою суду від 19.03.2020 відкладено підготовче засідання до 22.04.2020 у зв`язку із запровадженням в Україні протипандемічних заходів.
Ухвалою суду від 22.04.2020 відкладено підготовче засідання до 21.05.2020 та продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів.
Ухвалою суду від 01.06.2020 відкладено підготовче засідання до 18.06.2020.
Ухвалою суду від 18.06.2020 відкладено підготовче засідання до 04.08.2020.
04.08.2020 підготовче засідання відкладено до 27.08.2020 для повторного виклику відповідача.
Ухвалою суду від 27.08.2020 підготовче засідання відкладено до 17.09.2020 у зв`язку із продовженням в Україні карантинних заходів.
17.09.2020 підготовче засідання у справі не відбулося у зв`язку з участю головуючої судді в підготовці суддів окружних адміністративних судів для підвищення кваліфікації.
Ухвалою суду від 21.09.2020 підготовче засідання відкладено до 13.10.2020.
13.10.2020 підготовче засідання відкладено до 10.11.2020 для повторного виклику відповідача.
Ухвалою суду від 10.11.2020 підготовче засідання відкладено до 30.11.2020 у зв`язку з неявкою сторін у підготовче засідання.
У підготовче засідання 30.11.2020 представник позивача не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, просив провести підготовче засідання без його участі, проти закриття підготовчого провадження не заперечував.
Представник відповідача не прибув, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлений.
30.11.2020 від Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до встановлення правонаступника.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень статей 205, 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вирішуючи питання про наявність підстав для зупинення провадження у справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 №218 “Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі - Постанова №218) постановлено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію.
Згідно з пунктом 2 Постанови №218 утворено Державну сервісну службу містобудування України.
Абзацом 2 пункту 4 Постанови №218 установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування.
Пунктом 3 Положення про Державну сервісну службу містобудування України, затвердженого Постановою №218, передбачено, що до основних завдань Держсервісбуду віднесено: 1) реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в частині надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів; 2) внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань, що належать до компетенції Держсервісбуду; 3) виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві у визначених законодавством випадках.
Відповідно до пункту 5 Постанови №218 утворено комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 №219 “Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду” (далі -Постанова №219) утворено Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування.
До основних завдань Державної інспекції містобудування, відповідно до пункту З Постанови №219 віднесено реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме: підготовку та внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду; здійснення в межах повноважень, визначених законом, державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням замовниками, підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об`єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт; здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил своїми територіальними органами, уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об`єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності, а також за діяльністю органів, що здійснюють сервісну функцію та функцію технічного регулювання у сфері містобудування.
Пунктом 3 цієї постанови зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553 "Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю до початку виконання функцій і повноважень Державної інспекції містобудування".
Відповідно до п.1 ч.1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
Враховуючи масштабне реформування в галузі містобудування та створення нових органів державної влади, що можуть стати правонаступниками прав та обов`язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її структурних підрозділів, зокрема, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області, яке є відповідачем у даній справі, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для зупинення провадження у справі.
Керуючись статтями 236, 241, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Зупинити провадження у адміністративній справі №460/1105/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Західметал" до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу до встановлення правонаступника Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвалу суду складено 30.11.2020
Суддя О.М. Дудар