
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2020 р. Справа№200/8814/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мозгової Н.А.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
25 вересня 2020 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вулиця Центральна, б.13) про визнання протиправним та скасування рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №6864 від 08.01.2020 року про відмову у призначенні пенсії, зобов`язання повторно розглянути заяву від 08.01.2020 року №6864 та призначити пенсію відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до пільгового стажу за списком №2 період роботи з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року в якості електрозварника у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» з урахуванням заробітної плати за період з 01.04.1985 року по 30.06.2020 року згідно довідок про заробітну плату для обчислення пенсій, виданих ПрАТ «Донецький завод високовольтних опор», що містять відповідні відомості.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 26.12.2019 року він звернувся до управління із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Рішенням №6864 від 08.01.2020 року йому відмовлено у призначенні пенсії за віком згідно з п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». До пільгового стажу не враховано періоди роботи з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор», оскільки не додано довідку, яка підтверджує пільговий характер роботи та копії наказів про проведення атестації робочого місця. Вважає рішення про відмову у призначенні пенсії протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 30.09.2020 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи.
Представник відповідача через відділ діловодства та документообігу суду надав відзив на адміністративний позов, у якому зазначив, що рішенням від 08.01.2020 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах. До пільгового стажу за списком №2 не враховано період роботи в ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року, оскільки позивачем не надано довідку підтверджуючу характер роботи та копії наказів про проведення атестації робочого місця. В трудовій книжці відсутні записи, які б визначали право на пенсію на пільгових умовах, в системі персоніфікованого обліку відсутня інформація про спеціальний стаж роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Просив відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), громадянин України, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.
Відповідач, Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області є суб`єктом владних повноважень, основним завданням якого згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.
Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).
Судом встановлено, що 26.12.2019 року позивач звернувся до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою №6864 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (а.с.90).
З розписки - повідомлення слідує, що до заяви від 26.12.2019 року позивачем були додані наступні документи: довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру; заява про призначення/перерахунок пенсії; паспорт; трудова книжка; військовій квиток; довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Зазначено перелік документів, які не достатньо для призначення пенсії: диплом за період навчання; довідка про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 року; довідки, що визначають право на пенсію на пільгових умовах за період з 01.03.1988 року по 15.09.2002 року, з 14.01.2004 року по 06.05.2009 року (а.с.92).
Рішенням Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №6864 від 08.01.2020 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
У зазначеному рішенні вказано про те, що заявник претендує на призначення пільгової пенсії за списком №2 із зарахуванням до пільгового стажу періодів роботи в ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» з 01.03.1988 року по 15.09.2002 року, з 14.01.2004 року по 31.08.2004 року та в ПРАТ «ДЗВО» з 01.09.2004 року по 05.05.2009 року.
Відповідно до наданих документів страховий стаж ОСОБА_1 складає 32 роки 04 місяці 27 днів, пільговий стаж за Списком №2 - 09 років 00 місяців 08 днів.
До пільгового стажу за Списком №2 не враховано періоди у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року, так як заявником не надано довідку, підтверджуючу пільговий характер роботи та копії наказів про проведення атестації робочого місця.
В трудовій книжці відсутні відповідні записи, які б визначали право на пенсію на пільгових умовах (відсутні дані про зайнятість на пільговій роботі повний робочий день, участь у страйках, знаходження у відпустці без збереження заробітної плати, дані про проведення атестації робочих місць, тощо), в системі персоніфікованого обліку відсутня інформація про спеціальний стаж роботи, що дає право по пенсії за віком на пільгових умовах (а.с.26-30).
Таким чином, спірним у даній справі є рішення пенсійного органу про відмову в призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.2 ч.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до записів у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_2 , копія якої міститься в матеріалах справи, позивач на ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» у спірні періоди:
- 01.03.1988 року переведений електрозварником по 3 розряду (запис 8);
- 12.10.1992 року присвоєно 4 розряд електрозварника (запис 10);
- 01.03.1995 року присвоєно 5 розряд електрозварника (запис 11);
- 15.09.2002 року звільнений за власним бажанням (запис 12) (а.с.53-56).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв`язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України "Про пенсійне забезпечення".
Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування").
Згідно п.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Статтею 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, згідно якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Відповідно з п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846.
Пунктом 4.3. Порядку № 22-1 встановлено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
За приписами ст. 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 637 від 12.08.1993 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
З огляду на викладене, суд зазначає, що за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 09.12.2015 року пункт 20 наведеного Порядку доповнено новим абзацом яким визнано, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (надалі Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.
На виконання Закону №1669 розпорядженнями Кабінету Міністрів України №1053-р від 30 жовтня 2014 року та від 02.12.2015 року №1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, згідно якого до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Донецьк.
В матеріалах справи наявні:
- довідка ПАТ «Донецький завод високовольтних опор» №39 від 23.01.2020 року про заробітну плату для обчислення пенсії про те, що за період з квітня 1988 року по грудень 1990 року позивачу нараховувалась заробітна плата та на всі виплати нараховано страхові внески. Довідка видана на підставі особових рахунків за 1985-1990 роки (а.с.33);
- довідка ПАТ «Донецький завод високовольтних опор» №40 від 23.01.2020 року про заробітну плату для обчислення пенсії про те, що за період з січня 1991 року по жовтень 1993 позивачу нараховувалась заробітна плата та на всі виплати нараховано страхові внески. Довідка видана на підставі особових рахунків за 1991-1993 роки (а.с.34);
- довідка ПАТ «Донецький завод високовольтних опор» №41 від 23.01.2020 року про заробітну плату для обчислення пенсії про те, що за період з листопада 1993 року по жовтень 1998 позивачу нараховувалась заробітна плата та на всі виплати нараховано страхові внески. Довідка видана на підставі особових рахунків за 1993-1998 роки (а.с.35);
- довідка ПАТ «Донецький завод високовольтних опор» №42 від 23.01.2020 року про заробітну плату для обчислення пенсії про те, що за період з квітня листопада 1998 року по червень 2000 року позивачу нараховувалась заробітна плата та на всі виплати нараховано страхові внески. Довідка видана на підставі особових рахунків за 1998-2000 роки (а.с.36);
- довідка ПАТ «Донецький завод високовольтних опор» №275-н від 13.12.2019 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній про те, що позивач працював повний робочий день на ПАТ «Донецький завод високовольтних опор» електрозварником і за період з 01.03.1988 року по 15.09.2002 року (12 років 11 місяців 21 днів) виконував роботи, які дають право на пенсію за віком на пільгових умовах з повним робочим днем в цеху металоконструкцій за професією електрозварник на напівавтоматичних машинах занятий зварюванням у середовищі вуглекислого газу, що передбачена Списком №2, позиція 33 на підставі постанови КМУ №36 від 16.01.2003 року. Підстава для видачі: наказ №99-к від 01.04.1985 року, №58-к від 01.03.1988 року, №249-к від 12.10.1992 року, № 36 від 03.03.1995 року, №237-к від 12.09.2002 року, картка ф.Т-2. Додаткові відомості: атестація проведена на підставі наказу №12 від 14.01.1994 року, №199 (а.с.52).
Відповідно до ст. 9 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон № 1207-VII) ці довідки є недійсними і не створюють правових наслідків.
Однак, стосовно окупованих територій у практиці Міжнародного суду ООН сформульовані так звані "намібійські винятки": документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян. У рішенні Європейського суду з прав людини "Мозер проти Республіки Молдови та Росії" від 23.02.2016 ЄСПЛ констатував, що "Консультативний висновок Міжнародного Суду, що розуміється в сукупності з виступами і поясненнями деяких членів суду, чітко показує, що в ситуаціях, подібних до тих, що наводяться в цій справі, зобов`язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих defacto органів та інститутів [окупаційної влади] далеко від абсолютного. Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами...".
Суд приймає до уваги відомості, які зазначені у довідках, та засвідчені підписами директора, начальника відділу кадрів, головного бухгалтера, та печаткою із зазначенням коду ідентифікаційного коду підприємства, оскільки вони повністю узгоджується із відомостями, зазначеними у трудовій книжці позивача та з огляду на неможливість позивачу в інший спосіб отримати відомості, зазначені у цих довідках, хоча й не визнає зазначені довідки офіційними документами.
Проведення атестації робочих місць підтверджена наказами про результати атестації робочих місць від 14.01.1994 року №12, від16.06.1999 року №199 (а.с.37-41).
При таких обставинах суд вважає, що у відповідача були наявні підстави для врахування періодів роботи до пільгового стажу з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» по Списку №2 та інформації про заробітну плату, що вказана у довідках №39,40,41,42 від 23.01.2020 року, які надавались позивачем разом з заявою про призначення пенсії.
Суд вважає за доцільне зазначити, що трудова книжка позивача серії НОМЕР_2 містить належним чином здійснені записи щодо роботи позивача у вищевказані періоди на вищезазначених підприємствах на посадах, які дають право на пільгову пенсію. Записи про спірні періоди роботи засвідчені відповідними печатками підприємств і дефектів їх вчинення не мають.
При таких обставинах суд вважає, що у відповідача були наявні підстави для призначення пенсії позивачу за віком на пільгових умовах відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за його заявою, тому рішення відповідача №6864 від 08.01.2020 року є протиправним і підлягає скасуванню.
Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.01.2020 року №6864 та призначити пенсію відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до пільгового стажу за списком №2 період роботи з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року в якості електрозварника у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» з урахуванням заробітної плати за період з 01.04.1985 року по 30.06.2020 року згідно довідок про заробітну плату для обчислення пенсій, виданих ПрАТ «Донецький завод високовольтних опор», що містять відповідні відомості, суд зазначає наступне.
Так, дискреційне повноваження суб`єкта владних повноважень може полягати у виборі діяти, чи без діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору із будь-ким.
Дискреційне повноваження надається у спосіб його закріплення в оціночному понятті, відносно-визначеній нормі, альтернативній нормі, нормі із невизначеною гіпотезою. Для позначення дискреційного повноваження законодавець використовує, зокрема, терміни «може», «має право», «за власної ініціативи», «дбає», «забезпечує», «веде діяльність», «встановлює», «визначає», «на свій розсуд». Однак наявність такого терміну у законі не свідчить автоматично про наявність у суб`єкта владних повноважень дискреційного повноваження.
При реалізації дискреційного повноваження суб`єкт владних повноважень зобов`язаний поважати основоположні права особи, додержуватися: конституційних принципів; принципів реалізації відповідної владної управлінської функції; принципів здійснення дискреційних повноважень; змісту публічного інтересу; положень власної компетенції; вказівок, викладених у інтерпретаційних актах; фахових правил, закріплених у нормативних актах; адміністративної практики; судової практики; процедурних вимог.
З огляду на вищевказане, суд зазначає, що вчинення відповідачем наведених дій є дискреційним повноваженням. Проте, у будь-якому випадку суб`єкт владних повноважень має діяти керуючись ст. 2 КАС України, а саме справедливо, неупереджено та своєчасно, з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Таким чином, на підставі викладеного, з урахуванням вимог частини другої статті 9 КАС України, з метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне, задовольнити позовні вимоги в цій частині шляхом зобов`язання Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.12.2019 року №6864 про призначення пенсії за віком відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до пільгового стажу за Списком №2 період роботи з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» та із врахуванням інформації про заробітну плату, що вказана у довідках № №39,40,41,42 від 23.01.2020 року з урахуванням висновків суду, які викладені у рішенні.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред`явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн. (а.с.17), тому судові витрати підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача у розмірі 840,80 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вулиця Центральна, б.13) про визнання протиправним та скасування рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №6864 від 08.01.2020 року про відмову у призначенні пенсії, зобов`язання повторно розглянути заяву від 08.01.2020 року №6864 та призначити пенсію відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до пільгового стажу за списком №2 період роботи з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року в якості електрозварника у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» з урахуванням заробітної плати за період з 01.04.1985 року по 30.06.2020 року згідно довідок про заробітну плату для обчислення пенсій, виданих ПрАТ «Донецький завод високовольтних опор», що містять відповідні відомості - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 6864 від 08.01.2020 року про відмову в призначенні пенсії.
Зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вулиця Центральна, б.13) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) від 26.12.2019 року №6864 про призначення пенсії за віком відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до пільгового стажу за Списком №2 період роботи з 01.03.1988 року по 31.12.1998 року у ВАТ «Донецький завод високовольтних опор» та із врахуванням інформації про заробітну плату, що вказана у довідках № №39,40,41,42 від 23.01.2020 року з урахуванням висновків суду.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вулиця Центральна, б.13) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Повний текст судового рішення складено 30 листопада 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Н.А. Мозговая