Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2010 р. справа № 2а-6085/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі Кузнецова К.В.
з участю представника позивача Чугуненка О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
У березня 2010 року Красноармійська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що державне підприємство «Красноармійськвугілля» як платник податків перебуває у неї на податковому обліку.
За результатами виїзної планової перевірки платника податків з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 липня 2008 року по 30 червня 2009 року складено акт від 06 листопада 2009 року №1557/23-2/33505009, в якому вказувалося на неперерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Підприємству запропоновано самостійно сплатити заборгованість в сумі 74 828 грн., але вказану сума відповідачем сплачена не була.
Після уточнення позовних вимог просила стягнути з державного підприємства «Красноармійськвугілля» виниклу заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що державне підприємство «Красноармійськвугілля» є юридичною особою та як платник податків перебуває на податковому обліку в Красноармійській об’єднаній державній податковій інспекції Донецької області, має відокремленого підрозділу «Управління матеріально-технічного постачання», який також перебуває на обліку у вказаного податкового органу.
За результатами виїзної планової перевірки відокремленого підрозділу «Управління матеріально-технічного постачання» державного підприємства «Красноармійськвугілля» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 липня 2008 року по 30 червня 2009 року, яка проведена податковим органом, складено акт від 06 листопада 2009 року №1557/23-2/33505009, в якому вказувалося, зокрема, на порушення вимог пп.8.1.1, п.п 8.1.2, п.8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а саме своєчасності перерахування податку до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Між податковим органом та державним підприємством «Красноармійськвугілля» проведено звірку, за результатами якої складено акт, де відображено, що заборгованість з податку з доходів фізичних осіб за з 01 січня 2009 року по 30 червня 2009 період становить 74 828 грн.
Податковим органом на юридичну адресу боржника направлялись податкові вимоги: перша - №1/32 від 05 березня 2009 року, та друга – 2/51 від 14 квітня 2009 року. Також з метою погашення заборгованості майно та майнові права боржника зареєстровані в державному реєстрі обтяжень рухомого майна.
18 травня 2009 року Красноармійською об’єднаною державною податковою інспекцією було прийнято рішення № 12/24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника.
Вказані заходи не призвели до сплати податкового боргу.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 2 Закону України «Про додаток з доходів фізичних осіб» визначено, що платники вказаного податку є: резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи; нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України.
Пунктом 1.15. ст. 1 Закону України «Про додаток з доходів фізичних осіб» визначено, що податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону. Податковим агентом, зокрема, є фізична особа, що є суб'єктом підприємницької діяльності чи здійснює незалежну професійну діяльність, яка використовує найману працю інших фізичних осіб, щодо виплати заробітної плати (інших виплат та винагород) таким іншим фізичним особам.
Відповідно до пп. 8.1.1 та пп. 8.1.2 п. 8.1 п. 8. ст. 8 Закону України «Про додаток з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до пп. 16.3.5 п. 16.3 ст.16 Закону відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Згідно з пп.16.3.4 п. 16.3 ст.16 Закону контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.
Підпунктом 20.3.1 п. 20.3 ст. 20 вказаного Закону визначено, що особами, відповідальними за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу з цього податку, є, зокрема, при нарахуванні податку особою, на яку покладається відповідальність за таке нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету згідно з нормами цього Закону, - така особа - податковий агент.
Відповідно до пп. 3.2.1, пп. 3.2.2. п. 3.2 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
На кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ч. 3 ст. 50 Бюджетного кодексу України органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів та інших доходів.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вимог законодавства несплачені суми податку з доходів фізичних осіб підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з державного підприємства «Красноармійськвугілля» на користь держави (рахунок 33210800700060, отримувач - місцевий бюджет – УДК у місті Красноармійську, банк отримувача – ГУ ДКУ в Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686579, МФО 834016) в рахунок погашення податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб 74 828 (сімдесят чотири тисячі вісімсот двадцять вісім) грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.