Постанова № 9320188, 12.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2010
Номер справи
2а-5389/10/0570
Номер документу
9320188
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-5389/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Ушенка С. В.

при секретарі                                                  Кутафіній К.Ю.

за участю

представника позивача                                         Совтус О.М.                                        представника відповідача                                        не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Кіровської об’єднаної державної податкової інспекції до Підприємства Жданівської виправної колонії № 3 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення заборгованості з податку з власників транспортних засобів, -

ВСТАНОВИВ:

Кіровська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Підприємства Жданівської виправної колонії № 3 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення заборгованості з податку з власників транспортних засобів, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач знаходиться на податковому обліку як платник податків та має заборгованість перед бюджетом в розмірі 12056 грн. Просить стягнути з відповідача податковий борг у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача Совтус О.М. позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позові та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, але надав заяву, якою позовні вимоги позивача визнав у повному обсязі та просив справу розглянути за відсутності представника відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.

Підприємство Жданівська виправна колонія № 3 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області (ідентифікаційний код 08679824; 86391, Донецька область, м. Жданівка) 09.06.2000 р. зареєстровано Жданівської міською радою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.

На облік до Кіровської ОДПІ Донецької області як платник податків підприємство взято з 01.10.1992 р. за № 54, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.

Згідно довідки Головного управління статистики у Донецькій області підприємство включено до ЄДРПОУ.

Відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІ «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до ст. 6 Закону України № 1963-ХІІ від 11.12.1991р. «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Як вбачається з матеріалів справи, Підприємство Жданівська виправна колонія № 3 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області є власником транспортних засобів, а саме: ЛАЗ-695 (об’єм двигуна 6000 см.куб.), Москвич-412 (об’єм двигуна 1480 см.куб.), КРАЗ-2566 (об’єм двигуна 14860 см.куб.), КАМАЗ-5320, 532000 (об’єм двигуна 10850 см.куб.), ЗІЛ-130 (об’єм двигуна 6000 см.куб.), ЗІЛ-431412 (об’єм двигуна 6000 см.куб.), ГАЗ-5204 (об’єм двигуна 3480 см.куб.), МАЗ-5337 (об’єм двигуна 11150 см.куб.), КРАЗ-6444 (об’єм двигуна 14860 см.куб.), які є вантажними та легковими автомобілями, а отже – об’єктомами оподаткування за вказаним податком та знаходяться на балансі підприємства.

Податкове зобов’язання у відповідача виникло на підставі розрахунку суми податку з власників транспортних засобів № 9072 від 25.12.2007 року за 2007 р., наданого до Кіровської ОДПІ Донецької області. Зазначена сума є узгодженою.

Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів проводиться виходячи з об’єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів за ставками, передбаченими ст. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» податок з власників транспортних засобів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Таким чином, відповідно до розрахунку, наданого відповідачем, були встановлені наступні строки та розміри сплати податку: І квартал – до 15.04.2007 року – у сумі 3195 грн.; ІІ квартал – до 15.07.2007 року – у сумі 3195 грн.; ІІІ квартал – до 15.10.2007 року – у сумі 3195 грн.; VІ квартал – до 15.01.2008 року – у сумі 2833грн.

Згідно довідки № 9072/25.12.2007 про суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у зв’язку з виправлення помилки було зменшено суму податку на 362 грн.

Станом на 11.03.2010 року у відповідача за даними картки особового рахунку виник податковий борг з податку з власників транспортних засобів в сумі 12056 грн., який до теперішнього часу залишається не сплаченим.

Дане податкове повідомлення-рішення є узгодженими в розумінні ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до абзацу «а» пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», із змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі не сплати платником податків узгодженої суми податкового зобов’язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У зв’язку з наявністю податкового боргу відповідачу надіслано першу податкову вимогу від 24.10.2001 р. № 1/5. Відповідач не погасив податковий борг і 06.12.2001 р. відповідачу була направлена друга податкова вимога № 2/62. Відповідач не оспорював податкові вимоги.

Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-III Кіровської ОДПІ Донецької області прийнято рішення № 18 від 22.02.2002 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Факт наявності у відповідача заборгованості перед Кіровською ОДПІ Донецької області по сплаті податкового боргу в розмірі 12056 грн. підтверджується даними облікової картки відповідача.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі несплати бюджетного боргу, він може бути примусово стягнений виключно за рішенням суду за рахунок активів платника податку.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 14 цього ж Закону передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).

Враховуючи вищевикладене та те, що на час вирішення справи, доказів про сплату заборгованості відповідачем по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 12056 грн. не має, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.          

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.                              

На підставі вищевикладеного, керуючись, ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 158–163, 185-186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Кіровської об’єднаної державної податкової інспекції до Підприємства Жданівської виправної колонії № 3 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення заборгованості з податку з власників транспортних засобів – задовольнити.

Стягнути з Підприємства Жданівської виправної колонії № 3 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області (ідентифікаційний код 08679824; 86391, Донецька область, м. Жданівка) на користь державного бюджету України (р/р № 33212807700050, код платежу 12020100, банк одержувача УДК у Донецькій області, МФО 834016, одержувач Кіровське відділення держказначейства) заборгованість перед бюджетом з податку з власників транспортних засобів в розмірі 12056 (дванадцять тисяч п’ятдесят шість) грн.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Ушенко С. В.