Постанова № 93194939, 18.11.2020, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
18.11.2020
Номер справи
308/10944/20
Номер документу
93194939
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/10944/20

3/308/6336/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 листопада 2020 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Зарева Н.І., за участю представника Закарпатської митниці держмитслужби Зубенко І.І., розглянувши матеріали Закарпатської митниці Держмитслужби щодо громадянина Чехії - ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце постійного проживання - АДРЕСА_1 ), паспорт громадянина Чехії для виїзду за кордон 40246992 від 19.08.2011, про порушення митних правил за ч. 6 ст. 481 МК України,

В С Т А Н О В И В:

Першого жовтня 2020 року о 09 год. 25 хв. в зону митного контролю на ділянку "в`їзд на миту територію України" митного поста «Дяково-автомобільний» Закарпатської митниці Держмитслужби, заїхав автобус марки «MERSEDES-BENZ», модель «TOURISMO», реєстраційний номерний знак Чеської республіки НОМЕР_1 , де в якості пасажира знаходився громадянин Чехії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), який прямував у приватних справах з Чехії до України.

Формою проходження митного контролю водієм автобуса обрано порядок проходження митного контролю по каналу "червоний коридор”. Під час проведення аналітично-перевірочних заходів з використанням баз даних, а саме: АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДФС України, встановлено, що 18.05.2018 о 04:47 год. через м/п «Малий Березний» Закарпатської митниці ДФС громадянином Чехії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) було ввезено легковий автомобіль марки «MERSEDES-BENZ», модель «Е270», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , vin НОМЕР_3 .

У відповідності до ч. 1 ст. 380 МК України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Згідно ч. 2 ст. 380 МКУ, транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 319 цього Кодексу. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 380 МКУ, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування, чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Згідно ч. 4 ст. 380 МКУ, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб. Транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8703 згідно з УКТ ЗЕД, можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.

Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Згідно з ч. 5 ст. 255 МК України, митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій).

Двадцять другого серпня 2019 року набрали чинності зміни до статті 481 МК України, згідно із Законами України від 08.11.2018 № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» та від 16.05.2019 № 2725-VIII «Про несення змін до Податкового кодексу України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Зі слів гр. Чехії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) інші дані ввезеного ним автомобіля (рік випуску, об`єм двигуна, тип двигуна), він повідомити не може.

Згідно інформації, отриманої з мережі Інтернет (сайт «mobile.de») від 01.10.2020, вартість аналогічного/подібного до вищезазначеного автомобіля становить 1499.00 євро, що згідно з курсом НБУ на 01.10.2020 становить 49713 грн 28 копійок (сорок дев`ять тисяч сімсот тринадцять гр. 28 коп).

Станом на 01.10.2020, вищезазначений транспортний засіб за межі митної території України не вивезений та продовжує перебувати на митній території України з порушенням строку транзиту.

Згідно наданого пояснення громадянином Чехії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), він ввіз даний легковий автомобіль марки «MERSEDES-BENZ», модель «Е270», реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_1 , vin НОМЕР_3 , на територію України 18.05.2018. Вказаний транспортний засіб його попросив перемістити через кордон на митну територію України знайомий, але на даний час зв`язку з ним він не має. Місце знаходження автомобіля гр. Чехії ОСОБА_1 ( ОСОБА_3 ) невідоме, до митних органів України, щодо продовження терміну тимчасового ввезення транспортного засобу не звертався, документальне підтвердження дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян у нього відсутнє.

Таким чином, громадянин Чехії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перевищив встановлений строк тимчасового ввезення автомобіля більше ніж на 30 діб.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 6 статті 481 Митного кодексу України.

У судовому засіданні представник Закарпатської митниці ДФС підтримав обставини, викладені в протоколі про порушення митних правил, просив визнати ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України, та застосувати до нього адміністративне стягнення відповідно санкції статті.

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи, у зв`язку з чим справу розглянуто за його відсутності.

Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Частиною 1 статті 489 МК України встановлено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 6 ст. 481 МК України відповідальність настає за дії, спрямовані на перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Як вбачається з матеріалів справи, громадянин Чехії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перевищив встановлений термін тимчасового ввезення транспортного засобу легкового автомобіля марки «MERSEDES-BENZ», модель «Е270», реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_1 , vin НОМЕР_3 , більше ніж на тридцять діб.

Вина ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) у вчиненому правопорушенні повністю підтверджується протоколом № 1526/30500/20 від 01.10.2020, письмовими поясненнями ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ), доповідною запискою, інформацією про фактичний перетин державного кордону України транспортними засобами та іншими зібраними доказами.

Статтею 460 Митного кодексу України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України, однак, у ході розгляду справи доказів, які б свідчили про існування вказаних обставин, суддею не здобуто.

Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.

Визначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, яке слід застосувати до ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ), суддя врахував характер та обставини вчиненого ним адміністративного правопорушення у їх сукупності, особу порушника, ступінь його вини, вчинення ним адміністративного правопорушення вперше, відсутність обставин що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення та прийшов до висновку, що до ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 6 ст. 481 МК України у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір підлягає стягненню з порушника, а тому з ОСОБА_4 також належить стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

На підставі наведеного, керуючись ч. 6 ст. 481,ч. 2 ст. 519, ст. ст. 520, 527, МК України, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗаконуУкраїни «Про судовий збір», суддя-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ), визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000, 00 грн. (сто сімдесят тисяч гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 копійок).

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня її винесення.

Суддя Н.І. Зарева