
Справа №: 716/1885/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.11.2020 м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №451578 від 31.08.2020, ОСОБА_1 , 31.08.2020 о 18-55 годині в с. Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області вживав алкоголь після зупинки транспортного засобу на вимогу поліцейського до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння. Згідно протоколу дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 4 ст. 130 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином – судовою повісткою, про що свідчить поштове повідомлення про вручення поштового відправлення, в зв`язку із чим справу розглянуто у його відсутності, що відповідає положенням ч. 1 ст. 268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтями 245, 251 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Встановлено, що 31.08.2020 поліцейським СРПП №2 Заставнівського ВП Варзієвим А.О. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №451578 від 31.08.2020.
З дослідженого в судовому засіданні запису з нагрудної камери поліцейського, особистих письмових пояснень ОСОБА_1 видно, що останній був зупинений працівниками поліції через те, що керував автомобілем, в якому був відсутній задній номерний знак. За вчинене відносно ОСОБА_1 винесена постанова серії ДПО18 №031797 від 31.08.2020, згідно якої останній був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП і на нього накладене адміністративне стягнення в розмірі 510 грн. (а.с. 3, 6-7).
Також вищевказаними доказами доведено те, що після зупинки автомобіля водій ОСОБА_1 вживав пиво до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння.
Таким чином, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 130 КУпАП.
Також вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується іншими доказами, що містяться в матеріалах справи, а саме: письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в присутності яких ОСОБА_1 продував алкотестер та після його продування прилад показав позитивний результат; результатом тестування на алкоголь, з якого видно, що в організмі ОСОБА_1 31.08.2020 о 19-54 годині було 2,15 проміле алкоголю; фототаблицею (а.с. 2, 4-5, 8).
Тому, враховуючи всі обставини справи, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті 130 ч. 4 КУпАП.
Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З вказаних підстав з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 420,40.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 130, 245, 247, 251, 252, 256, 266, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О СТ А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, (отримувач коштів – Заставнівське УК/Заставнівський р-н; код за ЄДРПОУ: 37836095; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО):899998; номер рахунку – UA118999980313000149000024001, код класифікації доходів бюджету: 21081300) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі – 420 (чотирьохсот двадцяти) гривень 40 копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП), код банку(МФО) – 899998, рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ